چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷

نشست دکتر پزشکیان با احزاب و‌فعالین سیاسی اصلاح طلب استان کرمان برگزار شد

بلد نیستیم درست قانون بنویسیم و بر اجرای آن نظارت کنیم

بلد نیستیم درست قانون بنویسیم و بر اجرای آن نظارت کنیم

خط امام : دکتر مسعود پزشکیان به میزبانی سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام استان کرمان با فعالین سیاسی اصلاح طلب این استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار، سجاد رحمانیان دبیر سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام ، محمد فرشاد دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان، محسن برازوان دبیر حزب ندای ایرانیان در استان کرمان، سجاد صفاهانی دبیر حزب مردم سالاری در استان کرمان، محمدرضا نژادحیدری مدیرمسوول پایگاه اطلاع رسانی گفتار نو و جمع دیگری از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب استان حضور داشتند.

پیش از این دیدار نشست خبری دکتر پزشکیان با اصحاب رسانه استان کرمان برگزار شد، این نشست خبری که در آن خبرگزاری‌های ایرنا، فارس، برنا، گفتارنو و سایر رسانه‌های محلی کرمان حضور داشتند نیز در محل دفتر سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام استان کرمان برگزار شد.

بنا بر همین گزارش دکتر پزشکیان عصر روز چهارشنبه سیزدهم آبان پیش از حضور در جمع فعالان اطلاح طلب در دانشگاه شهید باهنر کرمان در همایشی با عنوان نقد عملکرد مجلس شورای اسلامی به سخنرانی پرداخت

مسعود پزشکیان در این همایش که تشکل اصلاح‌طلب مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان آن را برگزار می‌کرد، سخنانش را این‌طور آغاز کرد: «ما با آمریکا در جنگ بی‌پایانی هستیم، چرا‌که تا ابد نه آنها دست از طمع از منابع ما بر‌می‌دارند و نه ما اجازه می‌دهیم آنها به ما طمع کنند». او پس از این سخنان ابتدایی به نقد عملکرد مجلس پرداخت و گفت: «ما بلد نیستیم درست قانون بنویسیم و اگر جایی هم درست قانون بنویسیم بلد نیستیم درست بر اجرای قانون نظارت کنیم». وزیر بهداشت دولت اصلاحات در ادامه به اتفاقات مجلس شورای اسلامی در چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: «زمانی آقای احمدی‌نژاد به مجلس آمد و گفت من این برنامه توسعه را اصلا قبول ندارم، همان زمان عده‌ای در مجلس برای ایشان کف زدند، نتیجه این بی‌قانونی و حمایت از آن بی‌قانونی، دولتی شد که باید سال‌ها بگذرد و‌ دولت‌های زیادی بیایند تا نتیجه‌اش اصلاح شود».

پزشکیان در ادامه به مشکلات بررسی برجام در مجلس شوررای اسلامی اشاره کرد و گفت: «من را متهم کردند که چرا در زمان رأی‌گیری در کمیسیون بررسی برجام، جلسه را ترک کرده‌ای؟ بررسی که رأی‌گیری ندارد، آمدند متنی را گذاشتند جلوی ما گفتند موافقی یا خیر؟ اصلا قرار نبود در مورد برجام در کمیسیون رأی‌گیری شود».پزشکیان در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید چرا با وجود اینکه تخصص نداشتید در کمیسیون برجام حضور داشتید، گفت: «کدام‌یک از آنهایی که در کمیسیون برجام حضور داشتند، متخصص بودند؟ ضمن اینکه سواد من درخصوص این مسئله از بسیاری از آنها کمتر نبود.

شاید سواد علمی درخصوص انرژی هسته‌ای نداشته باشم اما به‌لحاظ منطقی که می‌توانم نظر دهم. می‌توانم بگویم که این فرایند تولید سوخت هسته‌ای منطقی و اقتصادی نیست. دوستان می‌پرسند چرا ١٩ هزار سانتریفیوژ را پس از برجام از دور خارج می‌کنید؟ در پاسخ باید گفت ۱۹ هزار سانتریفیوژ IR١ اساسا باید از همان روز اول جمع می‌شد، سانتریفیوژهای IR١ برای تحقیقات است و برای تولید سوخت هسته‌ای اقتصادی نیست. هر هزار مگاوات برق هسته‌ای در سال ٣٠ تن سوخت هسته‌ای نیاز دارد. نطنز ما با تمام قدرت فقط قادر است ١٠ تن سوخت در سال تولید کند. یعنی ما باید سه مجتمع مثل نطنز احداث کنیم تا بتوانیم یک نیروگاه هزار مگاواتی را سرپا نگه داریم».پزشکیان در ادامه و در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان مبنی بر تخلفات دولت قبل و اینکه چرا مجلس به اشخاصی که تخلف کردند رأی اعتماد داد، گفت: «بنده به شما گفتم که وقتی این آقا آمد و گفت من برنامه توسعه را قبول ندارم، در مجلس برایش کف زدند. آن زمان اگر کسی هم حرفی خلاف آن روند در مجلس می‌زد به او تهمت ضد‌دولت و ضد‌رهبری‌بودن می‌زدند.

خرابی در دولت قبل از جایی شروع شد که آمد گفت قانون را قبول ندارم؛ از جایی شروع شد که آمد گفت اسم‌ سوءاستفاده‌گران در جیب من است، اگر اسم آنها در جیب توست و‌ نمی‌گویی داری به مردم خیانت می‌کنی». پزشکیان در ادامه نقد عملکرد دولت قبل گفت: «به علت تحریم‌ها، قطر روزانه ۴٠٠ میلیارد تومان در میدان گازی پارس جنوبی سهم ما را می‌برد. در استان ما، ١۴ سال است می‌خواهند یک راه‌آهن از میانه به تبریز احداث کنند که بودجه‌اش تأمین نمی‌شود».

۰۰

گالری عکس

گالری عکس3 عکسنوشته شده توسط خط امام در پنجشنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۲ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.