حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای : رفع حصر یک خواسته عمومی است
حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای : رفع حصر یک خواسته عمومی است

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام دبیر کل حزب اعتمادملی مشترکاً با فرزندان مهندس میر حسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار سید هادی […]

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام دبیر کل حزب اعتمادملی مشترکاً با فرزندان مهندس میر حسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار سید هادی خامنه ای با اشاره به خاطراتی از مهندس موسوی در قبل و بعدازانقلاب گفت: آقای موسوی و خانم رهنورد از ابتدا براساس یک جهان بینی توحیدی و با یک مبانی عمیق اعتقادی به فعالیت پرداختند و این ویژگی از نقاط برجسته زندگی آنان است.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به ریشه بسیاری از دشمنی ها در سال های اخیر افزود: مشکل بعضی ها با آقای موسوی این بود که او را فردی مبنایی و اصیل می دیدند که اهل بده بستان های خلاف قانون و خلاف اخلاق نیست. آقای موسوی نسبت به مردم وظیفه ای داشت که در سلامت کامل آن را انجام می داد و این مساله خوشایند برخی افراد و جریان ها نبود. این افراد حتی وقتی تایید امام از دولت موسوی را می دیدند، ابایی نداشتند که در این زمینه هم موضع بگیرند. یادم هست در دومین دوره مجلس که تعدادی از نمایندگان جناح راست مخالف معرفی آقای موسوی به عنوان نخست وزیر بودند، یکی از آنها مطالبی را در انتقاد از ایشان مطرح کرد. وقتی به او تذکر دادند که موضع امام عکس نظر شماست، صریحا از پشت تریبون مجلس گفت که به رغم نظر امام من چنین اعتقادی دارم. البته آقای موسوی از مخالفان خود کینه به دل نمی گرفت و همیشه برخوردی توام با احترام داشت و فکر می کنم هنوز هم همان روحیه را دارد.

وی با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد تداوم حصر اگرچه موجب رنج آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و خانواده های آنان شده اما بدون شک دیگرانی که از این وضعیت حمایت می کنند بیشتر ضرر خواهند کرد. این وضعیت را در بین افکار عمومی به خوبی می شود دید. لذا معتقدم اگر واقعا خواستار کمک به وحدت ملی و افزایش شور و شوق مردم و افزایش انگیزه آنان برای مشارکت حداکثری هستیم که موجب تقویت اعتماد عمومی و بالا رفتنن امنیت ملی می شود باید حصر را خاتمه داد چون این یک خواسته عمومی است و گذشت زمان ذره ای آن را کاهش نداده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای آقایان موسوی ، کروبی و خانم رهنورد گفت: بر اساس شناختی که من از این عزیزان دارم آنها همیشه خود را درون نظام دانسته و می دانند و از همین منظر به امور می نگرند وانشاالله به مصداق این آیه سوره رعد که فرمود:«وامّا ما يَنفَعُ النّاسَ فَيَمكُثُ فِي الأَرضِ » موانع برطرف شود و شاهد روزی باشیم که از برکات وجود این عزیزان که هرسه از سرمایه های انقلاب و کشور هستند بتوانیم بهره مند شویم.

در این دیدار فرزند مهندس موسوي ضمن خوشامد گويي ، وضعيت والدين خود را شرح داد. فرزند ميرحسين با اشاره به محدوديتها و دشواريهايي كه همچنان درجريان است، بر اين نكته تاکید داشت كه در وضعيت آنها برخلاف انتظارات عملا تغييري عمده صورت نگرفته است.

ایشان ، عدم وجود راه ارتباطي براي كسب اطلاع از آنها در طول هفته از طریق تلفن را مسئله ای جدي خواند كه با توجه به شايعه سازای های كه صورت می گیرد و اهدافی که عده ای از این مسیر دنبال می کنند را مشکلی جدی ارزیابی کرد.

خانم موسوي فرزند نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس ضمن توصيف وضعیت جسمی والدین خود شرايط كنوني و وضعيت سلامتي آنها را خوب دانست .

دختر دكتر رهنورد و مهندس موسوي ، روحیه والدين خود را خوب توصيف كرد كه دراین شرایط ، با ايمان ، عبادت و توكل به خدا و دعاي خير مردم همچون قبل با اميد و برنامه ريزي و فعاليتهاي مختلف ديني، فكري، فرهنگي، هنري و ورزشي ساعات خود را تقسيم كرده اند.

وي ، در خصوص اطلاع والدين خود از اخبار و وضعيت جامعه تاكيد كرد كه هم اكنون خوشبختانه ايشان از اخبار داخلي و بين المللي مطلع هستند . هم چنين علاوه بر ملاقات هفته اي يكبار هم اكنون بطور مرتب٤ روزنامه از هر دو طيف اصلاح طلب و اصول گرا در اختیار آنان گذاشته مي شود.