شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای : رفع حصر یک خواسته عمومی است

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه  ای : رفع حصر یک خواسته عمومی است

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا قائم مقام دبیر کل حزب اعتمادملی مشترکاً با فرزندان مهندس میر حسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار سید هادی خامنه ای با اشاره به خاطراتی از مهندس موسوی در قبل و بعدازانقلاب گفت: آقای موسوی و خانم رهنورد از ابتدا براساس یک جهان بینی توحیدی و با یک مبانی عمیق اعتقادی به فعالیت پرداختند و این ویژگی از نقاط برجسته زندگی آنان است.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به ریشه بسیاری از دشمنی ها در سال های اخیر افزود: مشکل بعضی ها با آقای موسوی این بود که او را فردی مبنایی و اصیل می دیدند که اهل بده بستان های خلاف قانون و خلاف اخلاق نیست. آقای موسوی نسبت به مردم وظیفه ای داشت که در سلامت کامل آن را انجام می داد و این مساله خوشایند برخی افراد و جریان ها نبود. این افراد حتی وقتی تایید امام از دولت موسوی را می دیدند، ابایی نداشتند که در این زمینه هم موضع بگیرند. یادم هست در دومین دوره مجلس که تعدادی از نمایندگان جناح راست مخالف معرفی آقای موسوی به عنوان نخست وزیر بودند، یکی از آنها مطالبی را در انتقاد از ایشان مطرح کرد. وقتی به او تذکر دادند که موضع امام عکس نظر شماست، صریحا از پشت تریبون مجلس گفت که به رغم نظر امام من چنین اعتقادی دارم. البته آقای موسوی از مخالفان خود کینه به دل نمی گرفت و همیشه برخوردی توام با احترام داشت و فکر می کنم هنوز هم همان روحیه را دارد.

وی با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد تداوم حصر اگرچه موجب رنج آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و خانواده های آنان شده اما بدون شک دیگرانی که از این وضعیت حمایت می کنند بیشتر ضرر خواهند کرد. این وضعیت را در بین افکار عمومی به خوبی می شود دید. لذا معتقدم اگر واقعا خواستار کمک به وحدت ملی و افزایش شور و شوق مردم و افزایش انگیزه آنان برای مشارکت حداکثری هستیم که موجب تقویت اعتماد عمومی و بالا رفتنن امنیت ملی می شود باید حصر را خاتمه داد چون این یک خواسته عمومی است و گذشت زمان ذره ای آن را کاهش نداده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای آقایان موسوی ، کروبی و خانم رهنورد گفت: بر اساس شناختی که من از این عزیزان دارم آنها همیشه خود را درون نظام دانسته و می دانند و از همین منظر به امور می نگرند وانشاالله به مصداق این آیه سوره رعد که فرمود:«وامّا ما یَنفَعُ النّاسَ فَیَمکُثُ فِی الأَرضِ » موانع برطرف شود و شاهد روزی باشیم که از برکات وجود این عزیزان که هرسه از سرمایه های انقلاب و کشور هستند بتوانیم بهره مند شویم.

در این دیدار فرزند مهندس موسوی ضمن خوشامد گویی ، وضعیت والدین خود را شرح داد. فرزند میرحسین با اشاره به محدودیتها و دشواریهایی که همچنان درجریان است، بر این نکته تاکید داشت که در وضعیت آنها برخلاف انتظارات عملا تغییری عمده صورت نگرفته است.

ایشان ، عدم وجود راه ارتباطی برای کسب اطلاع از آنها در طول هفته از طریق تلفن را مسئله ای جدی خواند که با توجه به شایعه سازای های که صورت می گیرد و اهدافی که عده ای از این مسیر دنبال می کنند را مشکلی جدی ارزیابی کرد.

خانم موسوی فرزند نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس ضمن توصیف وضعیت جسمی والدین خود شرایط کنونی و وضعیت سلامتی آنها را خوب دانست .

دختر دکتر رهنورد و مهندس موسوی ، روحیه والدین خود را خوب توصیف کرد که دراین شرایط ، با ایمان ، عبادت و توکل به خدا و دعای خیر مردم همچون قبل با امید و برنامه ریزی و فعالیتهای مختلف دینی، فکری، فرهنگی، هنری و ورزشی ساعات خود را تقسیم کرده اند.

وی ، در خصوص اطلاع والدین خود از اخبار و وضعیت جامعه تاکید کرد که هم اکنون خوشبختانه ایشان از اخبار داخلی و بین المللی مطلع هستند . هم چنین علاوه بر ملاقات هفته ای یکبار هم اکنون بطور مرتب۴ روزنامه از هر دو طیف اصلاح طلب و اصول گرا در اختیار آنان گذاشته می شود.

نوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱:۱۸ ب٫ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    درود و رحمت برخدا برسیدهادی خامنه ای وخانواده محترم ایشان .

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.