تروریستهای داعش در داخل الرمادی به دام افتاده اند
تروریستهای داعش در داخل الرمادی به دام افتاده اند

خط امام : فرماندهی عملیات بغداد روز دوشنبه پس از انتشار خبر پاکسازی بخش هایی از مناطق متصل به شهر الرمادی مرکز الانبار، اعلام کرد که نیروهای گروه تروریستی داعش در الرمادی بطور کامل محاصره شده و تا حدود 300 تروریست داعش موجود در شهر به دام افتاده اند. به گزارش خط امام ، «یحیی […]

خط امام : فرماندهی عملیات بغداد روز دوشنبه پس از انتشار خبر پاکسازی بخش هایی از مناطق متصل به شهر الرمادی مرکز الانبار، اعلام کرد که نیروهای گروه تروریستی داعش در الرمادی بطور کامل محاصره شده و تا حدود 300 تروریست داعش موجود در شهر به دام افتاده اند.

به گزارش خط امام ، «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک در یک گفت و گوی تلفنی در شامگاه دوشنبه گفت که نیروهای داعش در داخل شهر به دام افتاده اند و همه راه های کمک رسانی به آنان توسط نیروهای امنیتی و سایر نیروهای نظامی مسدود شده است.
وی ابتکار عمل جنگ در الرمادی را در دست نیروهای عراقی دانست و با بیان اینکه نیروهای عراقی اکنون در وضعیت تهاجمی قرار دارند، گفت که کنترل مرکز شهر هنوز در دست نیروهای داعش است، اما ارتش و نیروهای مردمی و عشایری در حال پیشروی به سمت مرکز شهر هستند.
یحیی رسول یک دلیل کندی حرکت نیروهای عراقی به سمت مرکز شهر را پس از تخلیه شهر از غیر نظامیان که مهمترین مانع بر سر راه عملیات بود، وجود تعداد نامشخصی بمب های کاشته شده در داخل شهر عنوان کرد و گفت در برخی مناطق در 100 متر مربع ده ها مین و بمب کاشته اند.
نیروهای عراقی روز دوشنبه موفقیت های جدیدی در مناطق مختلف عمدتا پیرامونی الرمادی کسب کرده اند.
یگان هایی از نیروهای نظامی عراق در این روز موفق شدند خیابان 60 در بخش غربی الرمادی را که حوالی کارخانه سرامیک است، پاکسازی کنند.
گزارش دیگری از سوی منابع عراقی حاکی از استقرار نیروهای عراقی در ساختمان شورای استان الانبار بود و همچنین گفته شد که ساختمان دادگستری نیز در شمال این شهر به تصرف نیروهای عراقی درآمده است.
همچنین دو منطقه «دور» و «کیلومتر پنج» در جنوب غرب الرمادی نیز از وجود عناصر داعش پاکسازی شد که حاصل موفقیت های بدست آمده طی روزهای اخیر، ایجاد یک حلقه فشرده بر دور الرمادی است تا اظهارات رسول یحیی مبنی بر محاصره کامل داعش را در رمادی تایید کند.
به موازات عملیات در غرب بغداد و در استان الانبار ، درگیری های پراکنده با شدت و ضعف در استان صلاح الدین جریان دارد.
گزارش منابع امنیتی که در اختیار ایرنا قرار گرفته، حاکی از حملات دو سه شب گذشته نیروهای داعش در شمال بیجی و در منطقه ای موسوم به «مکحول» است که به گفته فرماندهان نظامی کلیه این تحرکات با مقاومت نیروهای الحشد الشعبی دفع و خنثی شده است.

irna