وظیفه دانایان جامعه نشان دادن راه درست و دین حق است تا گرفتار اندیشه‌ های داعشی نشوند
وظیفه دانایان جامعه نشان دادن راه درست و دین حق است تا گرفتار اندیشه‌ های داعشی نشوند

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) عدم اجرای درست حدیت سلسله الذهب را دلیل به وجود آمدن گروه‌های افراطی و تکفیری چون داعش خواند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای که به مناسبت شب سالگرد شهادت امام رضا(ع) در جمع تعدادی از فعالان […]

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) عدم اجرای درست حدیت سلسله الذهب را دلیل به وجود آمدن گروه‌های افراطی و تکفیری چون داعش خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای که به مناسبت شب سالگرد شهادت امام رضا(ع) در جمع تعدادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان گلستان در مشهد سخن می‌گفت،با تشریح حدیث مشهور سلسله الذهب ثامن الحجج(ع) عنوان کرد: سخنان امام رضا(ع) در نیشابور به رغم سادگی بسیار پرمحتوا و رهگشا است. ایشان در این حدیت قدسی تاکید دارند که کلمه « لااله الا الله» تنها با وجود ما تفسیر می‌شود و هرکس این سخن را بگوید و به سیره و روش ما توجه نداشته باشد، سخن و حرکت او دروغی بیش نیست. و این درست امری است که در آن زمان بنی امیه و بنی عباس انجام می‌دادند و اکنون گروه‌های مختلف افراطی چون داعش آن را اجرایی می کنند.

وی ادامه داد:داعش کنونی ممکن است از نسل بنی امیه و بنی عباس نباشد اما همان اندیشه را دارد یعنی نابود کردن اسلام راستین و تشیع علوی به هر وسیله ای حتی با استفاده از کشتار فجیع انسان ها و البته با سوء استفاده از تفکر پاک مذهبی انسان های جاهل.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) افزود: داعش فقط در خاور میانه نیست. این افراد دارای ریش بلند که به اسم اسلام آدم می کشند،پیاده نظام این مجموعه است.افراد اصلی در پشت صحنه هستند که اغلب آمریکایی و اروپایی بوده و بسیار مرتب و اتوکشیده و البته متخصص و آشنا به علوم و فنون روز و مورد نیاز این گونه اقدامات هستند.

نماینده اسبق مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به متن حدیث سلسله الذهب و تاکید بر عبارت«لااله الا الله» در آن،گفت:براساس این حدیت بیان کلام فوق بدون اعتقاد به امامت صحیح نیست و نوعی پیروی از هوای نفس است و کفر می باشد زیرا که تنها این سخن را به زبان جاری می‌کنند و از آن به عنوان ابزار نوکری آمریکا و اسرائیل بهره می‌گیرند همانند سران عربستان و شیخ نشین‌های خلیج فارس و….

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای افزود: با توجه به این مسئله مهم ترین وظیفه دانایان و اهل علم در جامعه روشن کردن مردم و نشان دادن راه درست و دین حق به مردم است تا بر اثر جهل و نادانی گرفتار اندیشه‌ های داعشی نشوند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه سخنان خود در جمع اصلاح طلبان گلستان به مقوله انتخابات اشاره کرد وگفت: در وضعیت کنونی که در آستانه انتخابات قرار گرفتیم وظیفه آگاهان و دلسوزان نظام از هر جناحی که هستند،تنها و تنها روشن کردن مردم نسبت به واقعیت جایگاه نمایندگی مجلس و نوع فعالیت افراد در این پست و ویژگی هایی است که یک فرد به شرط داشتن آنها لایق نشستن بر کرسی نمایندگی ملت است.

وی ادامه داد: اگر این کار به درستی انجام شود،دیگر هر کس عکس‌های بهتر و بیشتری منتشر کرد و هزینه بیشتری کرد به مجلس راه پیدا نمی‌کند بلکه هر کس مفیدتر بود نماینده می‌شود.

سید هادی خامنه‌ای افزود: اگر فردی که نامزد انتخابات می شود مدعی تقوا است باید این را در عمل و نه کلام ثابت کند.همچنین اگر خود را حامی جوانان و زنان یا محرومان نیز معرفی می‌کند، باید در عمل این امر را نشان دهد.

وی با اشاره به حدیثی از معصومین که عنوان شده بود مومن ممکن است هر خطایی را انجام دهد اما به طور قطع دروغ نمی‌گوید،ادامه داد: مرکز هر فسادی دروغ است.واقعا متاسفم هستم که در جامعه ما دروغ تا این حد رشد و گسترش پیدا کرده است. البته دروغ انواع بسیار دارد. تعریف بی جا و بزرگ را کوچک عنوان کردن و کوچک را بزرگ جلوه دادن نیز دروغ است.

نماینده اسبق مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: بدنام کردن و تهمت زدن به افراد پاک وسالم نیز دروغ است.فضائل افراد را منکر شدن و برای آدم های نادرست فضیلت عنوان کردن هم دروغ است و البته بسیار هم دروغ بزرگی است.

وی ادامه داد: در جامعه خدمتگزاران باید تشویق و تکریم شده و آنان که به کمک دروغ و به ناحق جایگاهی را اشغال کرده‌اند باید توبیخ و تنبیه شوند. متاسفانه طی سال های گذشته و بر اثر گسترش انواع دروغ جامعه دچار مشکلات فراوانی شده که همگان به آن و علت آن واقف هستند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) افزود: با توجه به این وضعیت باید بررسی کنیم که چقدر از اسلام واقعی و راستین فاصله گرفته ایم که دروغ در جامعه ما بدین گونه رواج پیدا کرده است و چه باید کرد که به اسلام راستین بازگشته و دروغ در جامعه ریشه کن شود.

سید هادی خامنه‌ای ادامه داد: با توجه به این نکته و این امر که مردم به هنگام تبلیغات انتخاباتی سحر می‌شوند و به درستی تفکر نمی کنند باید از هم اکنون به دنبال نشان دادن سره از ناسره به مردم باشیم. باید به مردم اندرز دهیم که فردی که با شام دادن و انجام مخارج بسیار زیاد قصد رفتن به مجلس دارد نیرویی نیست که در آینده رهگشای آنان باشد و بهتر است فردی اهل علم وفن را که خرج چندانی نمی‌کند جانشین وی کنند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) سپس به ویژگی های لازم برای اینکه فردی نامزد قابل قبول انتخابات باشد اشاره کرد وگفت: افراد اگر به طور همزمان دارای سه ویژگی تخصص، عدم تلاش برای منافه شخصی و اعتدال در روش باشند،فرقی نمی کند که از کدام جناح باشند،می توانند نامزد خوبی برای انتخابات مجلس باشند.

وی سپس در توضیح تخصص داشتن یک نامزد خوب انتخابات مجلس گفت: این امر بدان معنی است که فرد توانایی حضور کارشناسانه در یکی از کمیسیون های مجلس را داشته باشد و بتواند در کمیسیون تخصصی خود گره ای از کار مردم باز کند.

سید هادی خامنه‌ای سپس به تشریح اینکه چرا یک نامزد نباید به جایگاه نمایندگی مجلس به عنوان سکوی پرش خود نگاه کند،پرداخت و گفت: چنین فردی آزاده نخواهد بود و برای حفظ منافع خود به راحتی پا بر روی حقیقت گذاشته و حق را ناحق خواهد کرد.این فرد پس از مدتی خود آلوده شده و دیگر توان برخورد با کژی ها و آلودگی های مسئولان را که یکی از وظایف مهم نمایندگی است،نخواهد داشت.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در باره لزوم رعایت اعتدال نیز توسط نامزدهای نمایندگی مجلس گفغت: همیشه تندروی و کندروی و افراط و تفریطی عمل کردن باعث خارج شدن از خط انصاف و سلامت شده و پاکی و صداقت فرد را به مرور زمان از بین برده و در مواردی وی را بازیچه صاحبان قدرت و ثروت می‌کند.

وی در پایان با اشاره اینکه برخی از اصلاح طلبان در حال رایزنی با مسئولان اجرایی و نظارتی انتخابات برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه‌ای با نامزدها هستند،عنوان کرد: در حال حاضر وظیفه کسانی که خود را دارای سه شرط عنوان شده در بالا می دانند و توانایی فعالیت در مسئولیت خطیر نمایندگی چه مجلس شورای اسلامی و چه خبرگان رهبری را دارند در این صحنه‌ها به عنوان نامزد حضور پیدا کنند.