جوانان در راه توسعه کشور از ورود به دعواهای نسل گذشته پرهیز کنند
جوانان در راه توسعه کشور از ورود به دعواهای نسل گذشته پرهیز کنند

خط امام : تغییر نسلی در جهان در حال انجام است و این تغییر در کشور ما هم در حال رخ دادن است و امیدواریم بزرگان با این موضوع با سعه صدر برخورد کنند و جوانان نیز با تمام توان در عرصه های مختلف وارد شوند. قرار نیست جوانان در نزاع های دهه های گذشته […]

خط امام : تغییر نسلی در جهان در حال انجام است و این تغییر در کشور ما هم در حال رخ دادن است و امیدواریم بزرگان با این موضوع با سعه صدر برخورد کنند و جوانان نیز با تمام توان در عرصه های مختلف وارد شوند. قرار نیست جوانان در نزاع های دهه های گذشته باقی بمانند و لازم است به سوی توسعه همدلانه پیش برویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، علیرضا انصاری در اجتماع بیش از 1200 نفری جوانان ترشیز (کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ) با اشاره به نیاز فوری کشور به فعالیت های مؤثر در حوزه کارآفرینی و اشتغال، از جوانان برای تلاش جدی و هدف دار در راستای بهره برداری از پتانسیل های منطقه ای خصوصاً در حوزه گردشگری دعوت کرد.
وی با اشاره به اوضاع سیاسی کشور، خواستار اتحاد جوانان برای رفع مشکلات مردم شد و افزود: همه ما وظیفه داریم برای پیشرفت کشور فارغ از جهت گیری های سیاسی تلاش کنیم. اینکه بسیاری از اعتدالیون در هر دو جناح سیاسی، کشور را به سمت دوری از جنجال های بی پایه سوق می دهند و گفتگو را جایگزین نزاع و دشمنی می کنند، مایه خوشحالی است.
دبیر سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره)، ضمن استقبال از ورود آیت الله سید حسن خمینی به حوزه انتخابات، از اینکه گفتمان “زنده باد مخالف من” در حال جایگزینی گفتمان نفرت و دشمنی و گفتمان حذف دیگری است و جوانان در این راه نقش مهمی دارند، افزود: یک تغییر نسلی در جهان در حال انجام است و این تغییر در کشور ما هم در حال رخ دادن است و امیدواریم بزرگان با این موضوع با سعه صدر برخورد کنند و جوانان نیز با تمام توان در عرصه های مختلف وارد شوند. وی ادامه داد: قرار نیست جوانان در نزاع های دهه های گذشته باقی بمانند و لازم است به سوی توسعه همدلانه پیش برویم.
وی با توجه به ظرفیت های متعدد کشور برای نیل به توسعه پایدار به نگرش بلند مدت در حوزه توسعه اشاره کرد و افزود : بسیاری تلاش ها توسط نسل گذشته سیاسی این کشور به وقوع پیوسته است که امروز ما میراث دار زحمات و فداکاریهای آنها هستیم . بهتر است که نقاط قوت آنها را دریابیم و در جهت بهبود نقاط ضعف کوشش کنیم .

چه بسیار پروژه های عظیم مانند شبکه سازی گاز شهری و مخابراتی و سایر ارتباطات در کشور اجرا شده است اما اگر نگرش توسعه پایدار و بلند مدت مد نظر بود بسیاری از هدر رفت منابع کشور و ایجاد بحرانهای ترکیبی مانند آلودگی های زیست محیطی به وقوع نمی پیوست .
مشاور امور فناوری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی در رابطه با ظرفیت های گردشگری کشور با اشاره به شاخص های سازمان جهانی گردشگری تاکید کرد : ایران یکی از پتانسیل های برتر گردشگری در دنیاست و طبق بسیاری از شاخصها جزو 10 مقصد برتر گردشگری دنیا خصوصاً در حوزه گردشگری فرهنگی به حساب می آید و چه شایسته است نسل های جوان به شناخت بهتر پتانسیل های ثروت زا و توسعه پاک توجه کنند و کسب و کارهای جدید در این حوزه پدیدار نمایند.
این دانشجوی دکترای کارآفرینی در بخشی از سخنان خود با اشاره به شخصیتهای موفق دنیا با اشاره به شکست ناپذیری افراد موفق به تحقیقات انجام شده در این حوزه اشاره کرد و افزود : موفق ترین انسانهای دنیا بیش از 3 تا 5 بار ورشکسته شده اند اما باز از حرکت و تکاپو نایستاده اند و نهایتاً به توفیق رسیده اند. لازم است جوانان برای توسعه منتظر مسوولین و دولتمردان نباشند و خودشان نیل به صادر کردن محصولات منطقه ای یا محصولات فرهنگی بپردازند. به هر حال از نقطه ای باید شروع کرد .

خوب است این نقطه مبتنی بر دانسته ها و تجربه گذشتگان باشد اما خود حرکت از هر چیز مهم تر است . وی پیشنهاد کرد نقطه صفر صادرات محصولات برای جوانان جویای کسب و کارهای نوپا، سفر به کشورهای همسایه و بررسی بازارهای موجود در آنها با توجه به مزیت های نسبی منطقه خودشان است .

علیرضا انصاری در اجتماع بیش از 1200 نفری جوانان ترشیز (کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ) علیرضا انصاری در اجتماع بیش از 1200 نفری جوانان ترشیز (کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ) علیرضا انصاری در اجتماع بیش از 1200 نفری جوانان ترشیز (کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ) علیرضا انصاری در اجتماع بیش از 1200 نفری جوانان ترشیز (کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ)