شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸

بیانیه مجمع نیروهای خط امام در محکومیت جنایات ارتش نیجریه

زنجیری ماشین جنگی تروریست ها با سکوت نهادهای بین المللی کامل می شود

زنجیری ماشین جنگی تروریست ها با سکوت نهادهای بین المللی کامل می شود

خط امام : به دنبال جنایت ارتش نیجریه در قتل عامل شیعیان این کشور ، محاصره و دستگیری شیخ ابراهیم یعقوب الزکزاکی رهبر جمعیت شیعیان نیجریه ، مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای این جنایت را محکوم و نهاد های بین المللی را به انجام مسئولیت های خود و تحت فشار قرار دادن دولت و ارتش نیجریه  فرآخواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام به شرح زیر است .

بسمه تعالی

“نیروهای ارتش دارند شیعیان را بی رحمانه و با خونسردی می کشند”

این یکی از معدود پیام هایی است که سخنگوی جمعیت شیعیان نیجریه توانست در میان حمله و محاصره نظامی ارتش به گوش رسانه های دنیا برساند.

آمارها بین ١٠٠ تا ٣٠٠ کشته را در حملات شنبه سیاه ارتش نیجریه به جمعیت شیعیان این کشور تخمین میزند و این نشان از عمق فاجعه ای انسانی ، اخلاقی ، سیاسی در سطح بین المللی است .

از نیجریه کشوری که چندین سال است نامش با اخبار جنایات گروه تروریستی بوکوحرام از شاخه های وابسته به القاعده و امروز داعش ، عجین گشته و در این میان مماشات و یا ناتوانی و ضعف دولت و ارتش این کشور در سرکوب و مقابله با آنان مشهود است ، به یک باره خبر لشکرکشی ارتش ، محاصره نظامی و قتل عام یک اقلیت شاخص ، محبوب و اخلاقی غیر مسلح و مسالمت جو میرسد ، خبری که افکار عمومی را در بهت و حیرت و بی شمار سوال بی جواب فرو می برد.

این اولین بار نیست که ارتش نیجریه در مقابله با این اقلیت غیر مسلح و مدنی که به واسطه ویژگی های بارز اخلاقی رفتاری به لشکر بی سلاح معروف گشته ، چنین برخورد خشن و جنایاتی را رقم میزند اما جنایت اخیر در نوع خود بی سابقه است ، ابراهیم یعقوب الزکزاکی رهبر این جمعیت شیعی سال گذشته دو فرزندش را در حملات نظامیان از دست داده و اخبار از شهادت همسر و دیگر فرزندش در حملات اخیر خبر میدهد که خود نشان از اراده ای سیاسی در اجرای پروژه حذف و قتل عام این جمعیت است .

به نظر میرسد سلسله جنایاتی که در قالب نسل کشی ، تجزیه سرزمینی ، تفرقه قومی ، قبیله ای و مذهبی بر علیه مسلمانان جهان و مردم منطقه خاورمیانه ، افریقا به صورت ویژه و در اقصی نقاط جهان به طور کلی به راه افتاده است ، دارای دو سطح عملیاتی است که در بخش اول آن دولت های تروریستی و در سطح دوم تروریست های دولتی شامل شبه نظامیان و گروهک های تروریستی چند ملیتی عملکردهای مختلفی را در دستور وظایف خود بر عهده دارند

ریشه یابی ماشین جنگی تروریستی های چند ملیتی که مشخصا در حال حاضر ریش های بلند و پرچم های با کلمات عربی مشخصه اصلی آنان است بدون توجه و تحلیل دولت های تروریستی غیر ممکن است ، دولت های که یا رسما جعلی ، متجاوز و غاصب اند ( صهیونیست های فلسطین اشغالی ) و یا اقلیتی قومی ، موروثی و عشیره ای که با سرکوب و جنایت در سایه حمایت های کشور های با نفوذ مانع هرگونه تحول و تغییر و اصلاحی هستند.

در شرایطی که جدی ترین بخش مقابله با تروریست های داعش ، القاعده و …. را مسلمانان مستقل و شیعیان در اصلی ترین کانون های حضور این گروه ها در سوریه ، عراق ، لبنان ، یمن  بر عهده دارند بیشترین حجم تخریب ، کارشکنی و مقابله از سوی دولت های وابسته متوجه آنان است که خود مؤیّد بخشی از مفروضاتی است که برشمردیم.

مجمع نیروهای خط امام ضمن اعلام همدردی و پشتیبانی از مصیبت دیدگان جنایت اخیر ارتش نیجریه به خصوص شیخ ابراهیم یعقوب الزکزاکی  و اعلام انزجار از  این حرکت وحشیانه ، مجامع بین المللی به خصوص سازمان ملل متحد ، سازمان کنفرانس اسلامی و دیگر مجامع مسئول را به پیگیری و شفاف سازی ابعاد این جنایت و تحت فشار قرار دادن دولت نیجریه فراخوانده از آنان می خواهیم به مسئولیت های قانونی خود پایبند باشند ، آنچه زنجیری ماشین جنگی تروریست های چند ملیتی را در همکاری دولت های تروریستی تکمیل میکند متاسفانه سکوت و عدم اقدام به هنگام نهادهای مسول بین المللی و انفعال نهاد های مستقل مدنی و حقوق بشری است .

والسلام

مجمع نیروهای خط امام

آذرماه ۱۳۹۴

۰۰

گالری عکس

گالری عکس5 عکسنوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.