رهامي : تجربه عدم حضور نخبگان صالح در دو دوره اخير مجلس آثار و عواقب ناگواری به همراه داشت
رهامي : تجربه عدم حضور نخبگان صالح در دو دوره اخير مجلس آثار و عواقب ناگواری به همراه داشت

خط امام : عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید براینکه این جریان سیاسی رقیب مسئولان نظام نیست، گفت: ما بخشی از همان نیروهایی هستیم که انقلاب را محقق ساختیم و امروز هم دلسوز ارزش های انقلاب هستیم. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت الاسلام محسن رهامی در همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان که […]

خط امام : عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با تاکید براینکه این جریان سیاسی رقیب مسئولان نظام نیست، گفت: ما بخشی از همان نیروهایی هستیم که انقلاب را محقق ساختیم و امروز هم دلسوز ارزش های انقلاب هستیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت الاسلام محسن رهامی در همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان که عصر امروز (پنجشنبه) در کانون توحید تهران برگزار شد، اظهارداشت: ماموریت مهم مجلس دهم ایجاد توسعه پایدار در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است و همچنین این مجلس باید در راستای فراهم ساختن لوازم قانونی برای همکاری با دولت در مسیر اجرای برنامه‌هایش تلاش کند.

وی اضافه کرد: امروز در منطقه ما بحران‌های جدی توسعه نیافتگی حکمفرماست و متاسفانه در کشور ما با وجود توان بالقوه برای جذب و نگهداری نیروهای متخصص که ایران را به جزیره امن منطقه توصیف کرده هر ساله شاهد خروج سرمایه‌های علمی و تخصصی از کشور ما هستیم.

رهامي

دكتر رهامي در همايش خانه اي براي ملت

رهامی خاطرنشان کرد: براین اساس باید شرایطی ایجاد شود تا از خروج این نیرو‌ها جلوگیری به عمل آید و مجلس دهم در دستیابی و اهداف توسعه پایدار نقش بزرگی ایفا خواهد کرد.

عضو شورای سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان تصریح کرد: مجلس مغز متفکر جامعه است و باید در راستای حل معضل‌های توسعه نیافتگی تلاش کند و این درحالی است که تجربه مجلس‌های هشتم و نهم و دولت‌های نهم و دهم به گونه‌ای دیگر محقق شد.

وی ادامه داد: تجربه دو دوره اخیر مجلس به روشنی نشان داد عدم حضور نخبگان صالح در قوه مقننه که آثار و عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت. روند گسترش مفاسد اداری و حجم بالای اختلاس‌ها در جامعه اسلامی نشان دهنده برباد رفتن سرمایه‌های ملی از یک سو است که این مساله موید کم توجهی نهادهای نظارتی و در مواردی انحلال آن‌ها است.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین افزود: ‌ تلاش ما در جبهه اصلاحات در این راستا است که مردم را متوجه این معضل‌ها کنیم و با ارایه آمارهای دقیق به مردم، مسولان را آگاه کنیم تا بدانیم محصول اعمال سلیقه‌ها چه چیز بوده است.

رهامی تصریح کرد: ما یار مسوولان این نظام هستیم و خود را رقیب آن‌ها نمی‌دانیم. در واقع ما نیز بخشی از‌‌ همان نیروهایی هستیم که انقلاب را محقق ساختیم و امروز هم دلسوز ارزش‌های انقلاب هستیم. ما قصد نداریم دوستانم را نقد کنیم که چرا انزوای سیاسی در پیش گرفته‌اند بلکه هدف ما این است که نشان دهیم ما نیز نیرویی هستیم که دلمان برای انقلاب می‌سوزد و قصد داریم مشکلات کشور را با همفکری با همه نیروهای انقلاب حل کنیم.

رهامی خاطرنشان کرد: براین اساس سعی خواهیم کرد مجلسی تشکیل دهیم و با یاری همه نیرو‌ها در راستای حل مشکلات تلاش کنیم. فراموش نکنید در دوران اصلاحات و همچنین در دوران مهندس موسوی انضباط اقتصادی به مراتب بیشتری در کشور حاکم بود.

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاحات ادامه داد: جریان اصلاحات به دنبال رایزنی و تعامل در داخل این جریان و همچنین در بیرون از این جریان است و بر این اساس می‌کوشیم بر مدار اصلاح طلبی با تمامی احزاب و تشکل‌های کوچک تعامل کنیم و در خارج از جریان اصلاحات نیز همین روش را مد نظر قرار دهیم.

رهامی اضافه کرد: معنای تعامل در جبهه اصلاحات این است که اگر کسی زمانی معاون اول دولت اصلاحات بوده هنگامی که مجموع اصلاح طلبان به این نتیجه می‌رسند که روحانی از بخت بیشتری برخوردار است به نفع جریان اصلاحات کنار می‌کشد.

اوادامه داد: تلاش ما این است که با همه جریان‌ها تعامل کنیم و مصالح ملی را دنبال کنیم تا فضایی از همکاری و آرامش سیاسی اجتماعی را جایگزین فضای امنیتی در آستانه انتخاب نیز کنیم چرا که ما به خوبی می‌دانیم هنگام غلبه فضای امنیتی، همه متضرر می‌شوند.

رهامی در پایان تصریح کرد: انتخابات پیش رو نه یک تهدید بلکه فرصتی است و در فضای آرام پیش از انتخابات می‌توان انتظار داشت که مجلسی قدرتمند در آینده نزدیک تشکیل شود.