مجلس پاکدستی می‌خواهیم که امانت دار مردم باشد
مجلس پاکدستی می‌خواهیم که امانت دار مردم باشد

خط امام : دبیرکل حزب مردمسالاری گفت: از تمامی دست‌اندرکاران انتخابات، نظامی‌ها، انتظامی‌ها، ‌ اطلاعاتی‌ها، امنیتی‌ها خواهش داریم، بگذارند انتخاباتی بی‌حاشیه، مطلوب و در شأن ملت برگزار شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، مصطفی کواکبیان در حاشیه نشست هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان سراسر کشور تحت عنوان «خانه‌ای برای ملت» ضمن تبریک هفته وحدت، ولادت […]

خط امام : دبیرکل حزب مردمسالاری گفت: از تمامی دست‌اندرکاران انتخابات، نظامی‌ها، انتظامی‌ها، ‌ اطلاعاتی‌ها، امنیتی‌ها خواهش داریم، بگذارند انتخاباتی بی‌حاشیه، مطلوب و در شأن ملت برگزار شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، مصطفی کواکبیان در حاشیه نشست هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان سراسر کشور تحت عنوان «خانه‌ای برای ملت» ضمن تبریک هفته وحدت، ولادت حضرت مسیح (ع) و سال نو میلادی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا افراد اهل و صالح و کسانی که به راستی شایستگی نمایندگی مردم را دارند را به مجلس بفرستیم.

همايش خانه اي براي ملت

او ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری بر حق الناس بودن رای مردم برگرفته از متن اسلام است و اسلام بدون رای مردم توانایی تشکیل حکومت نخواهد داشت.

دبیرکل حزب مردمسالاری اضافه کرد: اگر اخلاق در میان مسوولان نهادینه شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد و اگر بخواهیم عدالت را در جامعه نهادینه کنیم باید اخلاق و آزادی را نیز درنظر بگیرید و این سه مفهوم لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

او با اشاره به بخشی از فرمایش‌های امیرالمومنین (ع) در خصوص لزوم نقد بالا‌ترین مقام‌های هر حکومتی خاطرنشان کرد: ما برای حل مشکلات جامعه اصلاحات را پیشنهاد می‌کنیم و راه این اصلاح را نیز صندوق‌های انتخابات می‌دانیم و ما معتقد هستیم باید پای صندوق حاضر شویم وا گر خواستار حفظ استقلال کشور هستیم باید صندوق رای و مجلس را جدی بگیریم و هم باید با صندوق را آشتی باشیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری خاطرنشان کرد: راهبرد حق‌الناس بودن رای مردم که بعد از انتخابات ۹۲ در انتخاب پیش‌رو برای نخستین بار مورد توجه قرار خواهد گرفت، باید جدی‌تر از پیش در نظر گرفته شود و همه مسوولان در راستای تحقق آن تلاش کنیم.

او ادامه داد: باید تضمین کافی برای این مساله وجود داشته باشد و راهبرد مهم دیگری که در همین راستا محقق می‌شود این است که بتوانیم اکثریت کرسی‌های مجلس دهم را به دست بیاوریم.

کواکبیان ادامه داد: در یکی از همایش‌ها گفته بودیم تمام ۲۹۰ کرسی مجلس را می‌خواهیم و آقای لاریجانی به من گفت، حداقل یک کرسی را برای من خالی می‌گذاشتید و من از اینجا به او اعلام می‌کنم ما از حضور افراد عاقل استقبال می‌کنیم و حاضریم تا ۹۰ کرسی را هم به افراد عاقلی مثل لاریجانی واگذاری کنیم اما حاضر نیستیم از ۲۰۰ کرسی دیگر بگذریم چرا که معتقدیم اکثریت مجلس باید در اختیار اصلاح طلبان باشد. آن‌ها ۱۲ سال مجلس را در اختیار داشتند و بر روی صندلی‌های مجلس جا خوش کردند و حالا زمان آن رسیده که استراحت کنند تا در جامعه تغییر ایجاد شود.

او تصریح کرد: ما هیچ مشکلی با اصولگرایان معتدل نداریم و با افراطی‌ها سازش نمی‌کنیم و با ۸۰ چند نفری که امضا کردند که آقای ظریف نباید به مذاکرات ادامه دهد همکاری نخواهیم کرد و معتقدیم مردم باید این افراد را بشناسند.

کواکبیان اضافه کرد: تخصص‌گرایی، کار کار‌شناسی و روزآمدبودن باید سرلوحه کار نمایندگان قرار بگیرد و اینکه نماینده‌ای توانایی نگارش انگلیسی NPT را نداشته باشد، بسیار نگران‌کننده است و ناراحت کننده‌تر اینکه حدود ۶۰ نفر از نمایندگان پای آن نامه را امضا می‌کنند.

دبیرکل حزب مردم سالاری یاداور شد: نکته مهم دیگر این است که ما مجلس پاکدستی می‌خواهیم که امانت دار مردم باشد و اتفاقی آنچه در مجلس گذشته شاهد بودیم و هدایایی که آقای رحیمی به نمایندگان دادند قابل قبول نیست و صحبت اینجاست که در ۱۲ سال گذشته که اصولگرایان نظارت بر امور را برعهده داشتند مشکلات زیادی به وجود آمد و تنها در یک فقره ۱۱ هزار میلیارد تومان توسط بابک زنجانی خورده شد و بحث ما این است که این مصوب این اتفاق‌ها محمود آقای احمدی‌نژاد بوده و این یعنی روزانه ۷ هزار میلیارد تومان پول نفت به دست این فرد سپرده شده است.

او همچنین با اشاره به ممنوع‌التصویری حجت‌الاسلام سیدمحمدخاتمی، خاطرنشان کرد: در مورد ممنوع‌التصویری آقای خاتمی ما نمی‌دانیم چه بگوییم، چراکه این تصمیم نه مطابق با قانون است و نه مصوبه‌ای در این خصوص وجود دارد.

کواکبیان در ادامه خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور گفت: خبرهایی داریم که در بعضی از استان‌ها آدم‌های خوب را حذف و افرادی را به هیأت اجرایی آورده‌اند که دل در گروه دولت گذشته دارند. ما نمی‌گوییم هیأت اجرایی استان‌ها حتماً اصلاح‌طلب باشد، بلکه می‌گوییم لااقل احمدی‌نژادی‌ها را مسئول نکنید.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری همچنین اعلام کرد: تقاضای ما از شورای محترم نگهبان این است که حال فعلی افراد را میزان قرار دهد، چراکه نمی‌شود، فردی به‌خاطر نامه‌ای که ۱۲ سال قبل امضا کرده، مدام به پای آن اشتباه بسوزد.

کواکبیان در پایان گفت: ‌ از تمامی دست‌اندرکاران انتخابات، نظامی‌ها، انتظامی‌ها، ‌ اطلاعاتی‌ها، امنیتی‌ها خواهش داریم، بگذارند انتخاباتی بی‌حاشیه، مطلوب و در شأن ملت برگزار شود.