منتجب نيا : افرادی که جامعه‌ای بسته و محدودتر را امن تر میدانند به کرامت انسان اعتقاد ندارند
منتجب نيا : افرادی که جامعه‌ای بسته و محدودتر را امن تر میدانند به کرامت انسان اعتقاد ندارند

خط امام : قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفند برخلاف اخلاق و عدالت عمل نمی‌کنند، گفت: افرادی که جامعه‌ای بسته و محدودتر را امن تر میدانند به کرامت انسان اعتقاد ندارند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت اسلام رسول منتجب نیا در همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان که […]

خط امام : قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید براینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات اسفند برخلاف اخلاق و عدالت عمل نمی‌کنند، گفت: افرادی که جامعه‌ای بسته و محدودتر را امن تر میدانند به کرامت انسان اعتقاد ندارند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت اسلام رسول منتجب نیا در همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان که عصر امروز (پنجشنبه) در کانون توحید تهران برگزار شد با اشاره به سه محور اصلی این نشست اظهار داشت: بسیار پسندیده است که شعار ما در انتخابات حول سه محور اخلاق ، عدالت و آزادی باشد . جامعه ما نیازمند هر سه مفهوم است و اتفاقا آنچه در جامعه ما کمتر مورد توجه قرار می گیرد همین سه مفهوم اخلاق ، ازادی و عدالت است هرچند که این مفاهیم همواره ورد زبان بسیاری است.

image

او ادامه داد: اگر آزادی در جامع نباشد عدالت اخلاق هم نیست و به این تعبیر آزادی به معنای دوری از تعلقات و وابستگی به نفس است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی یادآور شد: آزادی در جامعه به معنای آزادی اندیشه ، آزادی بیان و آزادی قلم و انتخاب و گویش همه مردم است و اگر آزادی نباشد جبر اکراه کشنده انسان حکمفرما می شود .

او با اشاره به تاکید قرآن بر عدم اکراه در دین گفت: در انتخاب دین هم آنچنان در قرآن مورد تاکید قرار گرفته اکراه نیست و جبر اکراه منتفی است .

منتجب نیا اضافه کرد: در جامعه باید همه مردم آزادانه فکر کنند و سخن بگویند و آزادگانه انتخاب کنند تا این جامعه در حال رشد توسعه باشد . این از ریشه غلط است که برخی فکر می کنند هر چه جامعه بسته تر و محدودتر باشد ، امن تر است .

قائم مقام حزب اعتماد ملی یادآور شد: افرادی که جامعه‌ای بسته و محدودتر را امن تر میدانند به کرامت انسان اعتقاد ندارند . هنگامی که قیمی برای مردم وجود ندارد و حکومت از آن مردم است ، این مردم هستند که انتخاب می کنند و کسی حق ندارد به جای آنها دست به انتخاب بزند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: اگر مسوولان عادل نباشند هرگز نمی توانند عدالت را در جامعه ایجاد کنند. در انتخابات پیش رو نیز معیار عدالت باید در اتنخاب کاندیداها رعایت شود و مجلس آینده نیز باید برپایه عدالت حرکت کند و قوانین مصوب در آن باید قوانین عادلانه باشد.

منتجب نیا ابراز کرد: در ایام انتخابات و همچنین در روزهای بعد از انتخابات باید به این سه مفهوم آزادی، اخلاق و عدالت توجه ویژه کنیم و تلاش کنیم. در این انتخابات هیچ اقدامی بر خلاف اخلاق و عدالت از سوی ما اصلاح طلبان نزند چرا که ما اصلاح طلبی را طرفدار آزادی ، آزادگی و عدالت و همچنین رعایت مفاهیم اخلاقی و مقابله با بی اخلاقی ها می دانیم.

قائم مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی در پایان تصریح کرد: اگر مجریان انتخابات این سه مفهوم آزادی ، عدالت و اخلاق را در نظر بگیرند حتما اصلاح طلبان با اکثریت آراء اکثریت کرسی های مجلس را از آن خود خواهند کرد.