چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

همايش خانه اي براي ملت با شعار اخلاق ، عدالت و آزادي برگزار شد

سید هادی خامنه‌ای: پیشنهاد ما گفتمان اخلاق ، عدالت و آزادی است / با زیرپا گذاشتن اخلاق در دولت گذشته بزرگترین مفاسد اقتصادی در تاریخ کشور واقع شد

سید هادی خامنه‌ای: پیشنهاد ما گفتمان اخلاق ، عدالت و آزادی است / با زیرپا گذاشتن اخلاق در دولت گذشته بزرگترین مفاسد اقتصادی در تاریخ کشور واقع شد

خط امام : تحقق عدالت زمینه‌ساز اعتلای اخلاق و بسط آزادی در جامعه است بسیاری از بی‌اخلاقی‌های موجود در جامعه ریشه در مناسبات ناعادلانه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارد و ضعف یا سقوط اخلاق در جامعه نیز تداوم بخش وضعیت ناعادلانه خواهد بود و ما با یک چرخه معیوب مواجه می‌شویم که به گونه‌ای بی‌عدالتی مروج بی‌اخلاقی؛ و بی‌اخلاقی زیربنای بی‌عدالتی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) در همایش هم‌اندیشی اصلاح‌طلبان که در کانون توحید و به دعوت این مجمع برگزار شد، درباره هدف برگزاری این همایش گفت: ما به عنوان مجمع نیروهای خط امام و دوستان هم‌حزبی می‌خواهیم یک گفتمان جدید را پیشنهاد کنیم. این گفتمان هم استراتژی و هم تاکتیک جدیدی را دارد و گفتمان «اخلاق، عدالت و آزادی» است که این سه فهم جدید را به خود اختصاص می‌دهد.

سید هادی خامنه ای در همایش خانه ای برای ملت

خامنه‌ای با ابراز امیدواری در خصوص تاثیرگذاری این نشست در به سرانجام رسیدن هر چه بهتر انتخابات اسفندماه با رویکرد اصلاح‌طلبانه گفت: ما به عنوان مجمع نیروهای خط امام و هم به عنوان یک جریان اصلاح‌طلب در کنار دیگر جریان‌ها به دنبال پیشنهاد گفتمان جدیدی تحت عنوان اخلاق، عدالت و آزادی هستیم.

او ادامه داد: نکته مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که هیچ‌کدام از این مفاهیم قربانی دیگر مفاهیم نشود٬ چرا که تحقق توامان هر سه مفهوم اخلاق‌، عدالت و آزادی هدف ماست.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام خاطرنشان کرد: تحقق عدالت زمینه‌ساز ائتلای اخلاق و بسط آزادی در جامعه است بسیاری از بی‌اخلاقی‌های موجود در جامعه ریشه در مناسبات ناعادلانه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارد و ضعف یا سقوط اخلاق در جامعه نیز تداوم بخش وضعیت ناعادلانه خواهد بود و ما با یک چرخه معیوب مواجه می‌شویم که به گونه‌ای بی‌عدالتی مروج بی‌اخلاقی؛ و بی‌اخلاقی زیربنای بی‌عدالتی می‌شود.

خامنه‌ای اضافه کرد: ویژگی جامعه دینی این است که تحقق جامعه آزاد، عادلانه و اخلاقی به عنوان یک هدف واحد و هم زمان مورد تاکید قرار بگیرد. همه شاهد بودیم که چگونه عده‌ای در دولت گذشته با زیرپاگذاشتن بدیهی‌ترین اصول اخلاقی، عدالت را به خیال خود تحقق ساختند و دست غارتگران را از بیت‌المال کوتاه کردند٬ اما نتیجه این شد که هم اخلاق قربانی شد و هم بزرگترین مفاسد اقتصادی در تاریخ کشور واقع شد و عملا به اثبات رسید که با بی‌اخلاقی نه تنها نمی‌توان به عدالت دست‌ یافت که چه بسا رویه‌هایی از این دست گسترش بی‌عدالتی را افزایش خواهد داد.

سید هادی خامنه ای اشاره کرد هنگامی که رهبر انقلاب تأکید می‌کند همه کسانی که این سرزمین را دوست دارند باید در انتخابات شرکت کنند، طبیعتا آمدن پای صندوق رأی ملزم به این است که خواسته‌های آنها و افراد مورد نظرشان مورد توجه و اهمیت قرار گیرند و امکان ورود به عرصه‌های مختلف را داشته باشند
خامنه‌ای گفت: اسلام از شیوه‌های ماکیاولیستی که بر توجیه هدف به نفع وسیله انگشت می‌گذارند مبرّاست؛ اصلاحات یک هدف نیست بلکه یک وسیله است که به دنبال تحقق اهدافی بزرگ مانند اخلاق، عدالت و آزادی است.
وی افزود: اصلاح‌طلبان اعتقاد دارند دست یافتن به اهداف بلند انقلاب اسلامی جز از رهگذر جامعه مبتنی بر سه پایه اخلاق، عدالت و آزادی میسر نمی‌شود.
وی گفت: امام خمینی(ره) نیز بارها بر این مسائل تأکید و پافشاری داشتند.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) افزود: شعارهای انقلاب اسلامی در قالب مفهوم عزت، کرامت انسانی و دینی مدنظر قرار گرفته است که این مهم در شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی نیز متجلی است. بنابراین فرقی نمی‌کند که کرامت ملت از طریق استیلای خارجی تهدید شود یا از طریق استبداد و سلب آزادی‌های مشروع و یا از مسیر خدشه‌های اسلامی.
وی با تأکید بر اینکه باید بر اصول اخلاقی پای فشرد، گفت: هنر آن است که سه‌گانه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در کنار سه‌گانه اخلاق، آزادی و عدالت به یک میزان مورد توجه و عنایت بزرگان قرار گیرد.
خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «هیچ کس حق بیشتر از دیگران ندارد و همه از یک رأی برخوردارند»، گفت: در تمام مناسبات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و انتخابات آینده باید عدالت، اخلاق و دین‌مداری رعایت شود. هنگامی که رهبری بر حق‌الناس بودن رأی مردم تأکید می‌کند باید این مسائل را جدی بگیریم.

وی با توصیه به برگزارکنندگان انتخابات مجلس و خبرگان مبنی بر توجه ویژه به توصیه‌های رهبری یادآور شد: در این زمینه، اخلاق پل زیربنایی است و این در حالی است که پیامبر بسیار در قرآن کریم بر اجرای عدالت تأکید نموده و می‌فرماید ما نمی‌گوییم که قصد برقراری عدالت را داریم بلکه این خود مردم هستند که عدالت را برقرار می‌کنند.

نوشته شده توسط خط امام در جمعه, ۰۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.