دکترکولایی در همایش "خانه ای برای ملت "

ساز و کار حوزه قدرت باعث کاهش حضور زنان در مجلس شده است

خط امام : عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب با بیان اینکه زنان در انقلاب، جنگ و دوران اصلاحات و سازندگی و همه ادوار کشور سرمایه بزرگی بوده‌اند، گفت: ساز و کار حوزه قدرت باعث کمبود شدید حضور زنان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، الهه کولایی عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب در همایش اصلاح‌طلبان که عصر امروز پنجشنبه در کانون توحید تهران برگزار شد، با بیان اینکه مطالعه تاریخ درس‌آموزبوده و موجب دوری از تکرار می‌شود، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه پایدار که باید به آن توجه کنیم، پرداختن به مسئله  توسعه انسانی است تا بتواند استعدادها را فعال کند.

کولایی با انتقاد از شکاف عمیق بین زنان و مردان در جامعه، زنان را سرمایه‌ای بزرگ برای کشور توصیف کرد و گفت: زنان چه در زمان پیروزی انقلاب، چه در زمان جنگ، چه دوران اصلاحات، چه سازندگی و چه در همه ادوار تحولاتی کشور سرمایه بزرگی برای جامعه بوده‌اند و رای زنان به قدرت برای مردان شکل داده است.

63_IMG_0806

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه امروز زنان باید در حوزه اقتصاد و سیاست‌ورزی فضای قابل قبول‌تری را تجربه کنند، ادامه داد: مسئله فساد و رانت مسئله بسیار مهمی است و زنان نیز به سیاست‌های رفاهی و مسائل اجتماعی بیشتر توجه دارند.

وی افزود: با توجه به رویکرد زنان به سیاست‌های رفاهی در مقابل سیاست قدرت ما شاهد حضور پرشمار زنان در انتخابات شوراها در مقایسه با مجلس هستیم و به خاطر همین ساز و کار حوزه قدرت با کاهش و کمبود شدید حضور زنان مواجهیم.

کولایی با تاکید براینکه در آستانه انتخابات باید به این الزامات و بازخوانی تجربه‌ها اهتمام ببخشیم، خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم تا ظرفیت‌های انباشته شده در حوزه تصمیم‌گیری را فعال کنیم.

عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب با بیان اینکه ما نیازمند اعتدال در جامعه هستیم، متذکر شد: در این صورت است که ما می‌توانیم در کنار چرخش نخبگان، حضور زنان را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه جامعه ما به موازنه‌بخشی نیروهای اجتماعی نیاز دارد، همواره شاهد این عدم تعادل بوده‌ایم، تصریح کرد: الزامات مصالح کشور ما را ملزم به پذیرش این تغییر می‌کند.

کولایی با اشاره به وضعیت پرآشوب منطقه خاورمیانه به شرایط مطلوب داخلی کشورمان اشاره کرد و گفت: ما با مدد انسجام ملی و توانایی سیاسی و نظامی خود توانسته‌ایم امنیت را برقرار کنیم و ما تلاش‌ها برای برقراری امنیت را قدر می‌دانیم.

وی در پایان یادآور شد: با این وجود، امنیت مفهوم چند لایه‌ای است که لایه‌های فرهنگی نیز دارد و فقط مربوط به حوزه سخت‌افزار نیست.

 

نوشته شده توسط خط امام در شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۶ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.