بازگشت سراج الدین میردامادی به زندان اوین
بازگشت سراج الدین میردامادی به زندان اوین

خط امام : سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار اصلاح طلب که از اردیبهشت 93 در زندان اوین بسر می برد امروز پس از یک مرخصی هشت روزه به زندان اوین بازگشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، سراج میردامادی تا کنون بیش از نصف دوره محکومیت سه ساله خود را سپری کرده […]

خط امام : سید سراج الدین میردامادی روزنامه نگار اصلاح طلب که از اردیبهشت 93 در زندان اوین بسر می برد امروز پس از یک مرخصی هشت روزه به زندان اوین بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، سراج میردامادی تا کنون بیش از نصف دوره محکومیت سه ساله خود را سپری کرده است و عملا از اردیبهشت 94 که یک سوم دوره زندان خود را سپری کرده بود باید مشمول آزادی مشروط می شد و از زندان اوین آزاد می گردید که هنوز مقامات قضایی دادستانی انقلاب به درخواست آزادی مشروط این زندانی سیاسی پاسخ مثبت یا منفی نداده اند.

این زندانی سیاسی 43 ساله که جانباز دفاع مقدس نیز می باشد در خرداد ماه سال جاری برای جراحی از زندان اوین به بیمارستان امام خمینی (ره) اعزام و ترکش به یادگار مانده از دفاع مقدس از گردن ایشان خارج شد و هنوز مراحل نقاهت را کامل طی نکرده بود که به زندان برگردانده شد.

طبق تشخیص پزشک اوین برای درمان ساق پای راست این زندانی سیاسی که ترکش خمپاره از میان ساق وی عبور کرده است نیز باید به بیمارستان اعزام شود که مراحل اداری و تشریفات این اعزام بیش از دو ماه است که به درازا کشیده است.

این روزنامه نگار اصلاح طلب که همزمان با مراسم تحلیف حسن روحانی در 12 مرداد ماه 92 از فرانسه به ایران بازگشت ابتدا گذرنامه اش توقیف و بلافاصله بازجویی و تشکیل پرونده برای ایشان آغاز شد در 20 اردیبهشت 93 بازداشت و ابتدا شش ماه در بازداشتگاه دو الف و از آبانماه 93 تا کنون در بند هشت زندان اوین که ویژه زندانیان مالی است نگهداری می شود.

سراج الدین میردامادی عضو با سابقه مجمع نیروهای خط امام و از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سالهای 75 و 76 بوده پس از آن تا سال 81 معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور بود و سپس به فرانسه مهاجرت نمود. این زندانی سیاسی هم اکنون در بند هشت زندان اوین به زندانیان زبان فرانسه آموزش می دهد.