ناتوانی شورای امنیت دلیل تداوم جنایات رژیم صهیونیستی است
ناتوانی شورای امنیت دلیل تداوم جنایات رژیم صهیونیستی است

خط امام : سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با بر شمردن جنایات متعدد رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، ادامه این جنایات را حاصل ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در انجام وظایف خود دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، «غلامحسین دهقانی» روز سه شنبه در نشست آزاد […]

خط امام : سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با بر شمردن جنایات متعدد رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی، ادامه این جنایات را حاصل ناتوانی شورای امنیت سازمان ملل در انجام وظایف خود دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، «غلامحسین دهقانی» روز سه شنبه در نشست آزاد شورای امنیت تحت عنوان «خاورمیانه و فلسطین» به نمایندگی از طرف جنبش عدم تعهد سخنرانی کرد.
وی ضمن برشمردن جنایات این رژیم در سرزمین های اشغالی از جمله حمله به غیرنظامیان، ادامه محاصره غیرانسانی غزه، تخریب خانه های فلسطینیان و ادامه سیاست شهرک سازی، تجاوز به هویت اسلامی بیت المقدس و ضبط غیرقانونی سرزمین های فلسطینی که آخرین نمونه آن ضبط 370 هکتار از زمین های ساحل غربی در این مناطق است، بار دیگر بر حمایت جنبش عدم تعهد از مردم فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
سفیر نمایندگی کشورمان در سازمان ملل اظهار داشت: شورای امنیت نشان داده است که از حل این بحران ناتوان است و رژیم اشغالگر قدس بدون هراس از هرگونه مجازاتی به سیاست های استعماری و غیر انسانی خود ادامه می دهد. سیاست ها و جنایاتی که با نقض اشکار همه اصول و قوانین بین المللی بویژه کنوانسیون چهارم ژنو که همچنان طی شش دهه ادامه یافته و از سوی جامعه بین المللی محکوم شده است.
دهقانی افزود: جنبش عدم تعهد تاکید می نماید که این وضعیت قابل دوام نیست و باید به اشغالگری و بی کیفری این رژیم که موجب آلام بی شماری برای مردم فلسطین شده و ریشه بسیاری از بحران ها و بی ثباتی ها در منطقه خاورمیانه است پایان داده شود.
وی گفت: جنبش عدم تعهد همچنین تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی لبنان و ادامه اشغال بلندی های جولان را محکوم می کند.
نماینده رژیم صهیونیستی نیز در این نشست در ادعای واهی حمایت جمهوری اسلامی ایران از جنبش مقاومت در فلسطین و لبنان را بعنوان حمایت از تروریسم یاد کرد و از شورای امنیت خواست تا در نظارت بر اجرای توافق هسته ای و برجام هوشیارانه و شجاعانه عمل کند.
سفیر نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در پاسخ به وی گفت: آشکار است که اینگونه اتهامات صرفا با هدف سر پوش گذاشتن بر اقدامات و سیاست های جنایتکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی که یکی از عوامل اصلی خشونت و افراط گرایی در خاورمیانه است مطرح می شود و بسیار مضحک است که در خواست از شورای امنیت برای هوشیاری و شجاعت در مقابل برنامه هسته ای ایران توسط رژیمی مطرح می شود که خود تنها مانع ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای است.
دهقانی خاطر نشان کرد: این اظهارات در مورد پرونده هسته ای ایران چیزی نیست بجز یک روند جدید تخریب که رژیم صهیونیستی بدنبال شکست مفتضحانه خود در خارج کردن مذاکرات هسته ای از مسیر اصلی آن دنبال می کند.

irna.ir