سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

سید هادی خامنه ای در نشست دبیران استانی سازمان جوانان در شیراز مطرح کرد

دستیابی به اهدف در انتخابات خلاصه نمی شود/ یاس و ناامیدی در انجام وظیفه وجود ندارد

دستیابی به اهدف در انتخابات خلاصه نمی شود/ یاس و ناامیدی در انجام وظیفه وجود ندارد

خط امام : دومین نشست یک روزی هماهنگی دبیران استانی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام “به سوی فردا”با میزبانی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) استان فارس برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای ، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) ، با تقدیر ویژه از حضور اعضای جوان و برگزارکنندگان این مراسم ، دو مجموعه سازمان جوانان و مجمع نیروهای خط امام (ره) در استان فارس را هم به لحاظ عملکرد کیفی و هم از جهت اقدامات کمی در زمره استان های نمونه برشمرد.

نشست شیراز . به سوی فردا
دبیر کل مجمع نیروهای خط امام با اشاره به اینکه افراد حاضر در مجمع نیروهای خط امام (ره) ، شخصیت هایی صاحب معیار و دارای هدف می باشند ، سید عبدالرزاق موسوی دبیر مجمع در استان فارس را نمونه ای از این قسم شخصیت ها معرفی کرد که برای رسیدن به اهداف دارای معیارهای روشن می باشد.
سید هادی خامنه ای ، شناسایی اینگونه افراد در سطح کشور را از جمله اولویت های مجمع در حوزه نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: پس از جذب افراد توانمند دارای معیارهای ارزشی ، باید در مسیر تربیت دیگر افراد مستعد گام برداشت.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) اذعان داشت : در مسیر تحقق اهداف نباید این مساله مهم باشد که در جامعه امور در دست کسانی است که دنیا و قدرت معیار آنهاست.
وی با تاکید بر اینکه کاملا از شرایط امروز جامعه با خبر است ، تصریح کرد : در حال حاضر کارهای بزرگ جامعه به افراد کوچک ، بی ظرفیت و بی لیاقت و کارهای کوچک به افراد بزرگ سپرده شده که این روش یکی از بدترین شیوه های مدیریتی است که در برابر این وضعیت دو گونه برخورد می توان داشت ، یکی برخورد کوتاه مدت و دیگری برخورد بلندمدت ، زیربنایی و ریشه ای.
حجت الاسلام والمسلمین خامنه ای اذعان داشت : طبیعی است که باید در این مسیر ، روش و منش دراز مدت و ریشه ای ، انتخاب شود ، هر چند که ممکن است دیربازده باشد ، لکن قطعا اثراتش ماندگارتر است.
وی در ادامه افزود : در مسائل مرتبط با انتخابات آتی یک گونه واکنش زودبازده این است که همچنان به تلاش خود ادامه دهیم که البته این کار را خواهیم کرد ، اما راه اساسی پرداختن به ریشه هاست و بدیهی است که با عجله و احساساتی شدن راه به جایی نخواهیم برد و به نتیجه نخواهیم رسید.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) ، سپس اضافه کرد : البته انتخاب روش ریشه ای و دیربازده به این معنا نیست که با در پیش گرفتن این خط مشی ، تمام مشکلات حل خواهد شد و حتما به نتیجه مطلوب می رسیم ، لکن ما موظفیم به وظیفه خود عمل کنیم و تکلیف خود را ادا نمائیم و این حرکت باید یک حرکت دائمی باشد تا سرفراز شویم.
وی مجمع نیروهای خط امام (ره) را به منزله تشکیلاتی دانست که همواره دغدغه مدارانه عمل کرده و مبنای عملکرد خود را دستیابی به قدرت با هر روش و از هر مسیر قرار نداده است.
حجت الاسلام والمسلمین خامنه ای تاکید کرد : اگر کسی قدرت را هدف نهایی خود قرار دهد ، تن به هر ذلتی می دهد که این روش مورد تائید ما و مجمع نیست و ما قصد نداشته و نداریم که با هر ترفند به قدرت دست پیدا کنیم و معتقدیم که وظیفه ما حرکت کردن و عمل به وظیفه می باشد و نتیجه و نمره حرکت و عمل به وظیفه خود را به خدا واگذار می کنیم.
دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های سازمان جوانان فارس اشاره و اقدامات این سازمان را در حوزه مطالعات دینی و تحقیقی تاریخی مطلوب ارزیابی کرد و بر الگوگیری از این قبیل فعالیت ها که مبنای مطالعات ، تحقیقات و پژوهش منطبق با کتب موثق دارد ، تاکید کرد و اضافه کرد : من پیش از این نیز بر داشتن سیستم مطالعاتی تاکید داشته ام و معتقدم باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا در مرحله اول ، جوانان به کتابخوانی و مطالعه علاقه مند شوند و در مراحل بعد کتب مفید و خوب به آنها معرفی شود.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) اظهار داشت : داشتن یک سیستم کارآمد آموزشی یکی از ضرورتهاست که باید به آن پرداخت و طبعا با این روش می توان در دراز مدت شاهد تغییرات ریشه ای فرهنگی و دست آخر آگاهی مردم بود که همین فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عامل مقاومت مردم در برابر بسیاری از فسادها ، نابسامانی ها و حق و ناحق ها خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین خامنه ای ، با تاکید بر اینکه جوانها به واسطه روحیه سرشار از انرژی ، توانایی ، دغدغه مداری و فراغت خاطر بیشتر ، بهترین افراد برای فراگیری مباحث و انتقال مفاهیم می باشند ، اضافه کرد : یکی از دلایل تبدیل کمیته جوانان مجمع به سازمان جوانان همین مساله بوده است که مجموعه جوانان از استقلال بیشتری برخوردار شوند تا با برخورداری از اساسنامه ، مرامنامه ، آئین نامه و برنامه ، در آینده به عنوان فعالان این عرصه به بدنه مجمع تزریق شوند.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) ، داشتن نظم و برخورداری از حس مسئولیت پذیری را دو شاخص و الزام بسیار مهم در فعالیت های تشکیلاتی برشمرد و تصریح کرد : فعالان جوان نه تنها نباید مسئولیت های تشکیلاتی را به عنوان یک فعالیت تفننی تلقی نمایند ، بلکه باید این قبیل مسائل را وظیفه ای هدفمند بپذیرند که منتهی به سلسله ای از اهداف مقدس خواهد شد.
وی یکی از الزامات و شرایط کار هدفمند ، دستیابی به دغدغه و انگیزه های جمعی است و روشن است که چنانچه در پیگیری امور ، دغدغه و انگیزه جمعی ایجاد شود ، یاس و ناامیدی در مسیر دستیابی به اهداف به وجود نخواهد آمد.
وی به شرایط پیش آمده در فرایند انتخابات اشاره کرد و اذعان داشت : وقوع این اتفاقات باعث شد که افرادی که گمان می کردند هدف در این کار خلاصه شده ، ناامید شوند که این روحیه ، روحیه درستی نیست ، زیرا هر کسی که کار و وظیفه خود را انجام می‌دهد در هر شرایطی پیروز است.
حجت الاسلام والمسلمین خامنه ای در ادامه بر به روزرسانی برنامه های سازمان جوانان تاکید کرد و افزود : می توان در مسیر تدوین برنامه ها با توجه به آمادگی و تخصص اعضای سازمان های جوانان اقداماتی را سازماندهی کرد تا با تحقیقات و مطالعات پیرامون مسائل مهم و استراتژیک ارائه راهکار نمود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) ، پیرامون فعالیت بانوان در سازمان جوانان مجمع نیز اظهار داشت : معتقدم نباید هیچ گونه فرقی بین زن و مرد قائل باشیم.به طور طبیعی هر یک از بانوان می توانند بر اساس توانایی و لیاقت به مناصبی نظیر نمایندگی مجلس ، وزارت و ریاست جمهوری دست یابند و در این قبیل مسائل باید زنان را مثل مردان یکسان دانست و باید بدین منظور نیز برنامه ریزی کرد.
در پایان این نشست ، حضار ، ضمن شرکت در جلسه پرسش و پاسخ ، پیرامون مباحث درون تشکیلاتی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) به تبادل نظر و دیدگاه پرداختند و مقدمات تدوین برنامه سالانه عملیاتی سال ۹۵ را فراهم کردند.

به گزارش خط امام در ابتدای این نشست که جمعی از دبیران سازمان های جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) کشور نیز در آن حضور داشتند ، سید مهدی سادات شجاعی ، دبیر سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) استان فارس ، ضمن خیر مقدم به مهمانان و اشاره به اینکه فعالیت تحت لوای پرچم سازمان جوانان مجمع که مزین به نام حضرت امام (ره) می باشد ، افتخار بسیار بزرگی است ، به تشریح بخشی از فعالیت های سازمان متبوع پرداخت.
وی اظهار داشت که فعالیت ها و اقدامات سازمان جوانان مجمع در استان فارس با بهره گیری از ارشادات دبیرکل مجمع در کشور و نظارت و رهنمودهای سید عبدالرزاق موسوی دبیر مجمع در استان فارس عملیاتی شده است.
سادات شجاعی اضافه کرد : اعضای جوان سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره] استان فارس ، تا کنون تلاش کرده اند ، با برنامه ریزی های دقیق و برگزاری جلسات هفتگی علاوه بر برپایی برنامه های هدفمند و پربار در حوزه های مختلف ، زمینه ارائه مشاوره به دیگر تشکل های اصلاح طلب استان را فراهم آورند.
دبیر سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) استان فارس در ادامه بر ضرورت محور قرار دادن برخی جاذبه ها در برنامه های تشکیلاتی سازمان جوانان به منظور جذب جوانان توانمند تاکید کرد و افزود : مجمع نیروهای خط امام (ره) در کشور از ظرفیت های منحصر به فردی برخوردار است که بعضا مغفول مانده است و باید تلاش گردد تا این ظرفیت های بالقوه ، بالفعل شده و در قالب برنامه های منسجم ، بستری جهت جذب جوانان به منظور حضور در عرصه های سیاسی و اجتماعی فراهم شود.

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.