شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸

سخنان مهم دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در خراسان رضوی

کسانی که در زمینه فتنه دیگران را متهم کردند ،سخنانشان با معیار قانونی انطباقی نداشت

کسانی که در زمینه فتنه دیگران را متهم کردند ،سخنانشان با معیار قانونی انطباقی نداشت

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: شرکت کردن در انتخابات برای هر فردی که بهبود شرایط موجود را آرزو دارد،لازم است. دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در سخنان مهمی که در جمع اصلاح طلبان خراسان رضوی ایراد شد بار دیگر بر سه مفهوم اخلاق ،عدالت و آزادی تاکید نمود و با اشاره به اینکه آزادی موضوعی شناور است و هر زمانی به نوعی تغییر می کند، یادآور شد: استقلال یک هدف خوب است اما از آن بهتر یک سلسله اهدافی است که بتواند ارزش های انقلاب را با خود حمل کند.سید هادی خامنه ای ادامه داد: امروز باید به دنبال اهدافی باشیم که خط مشی را در هر شرایط و زمانی برای ما مطرح کنند، از این رو می توان گفت این گفتمان برای اصلاحات شامل اخلاق، عدالت و آزادی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام از خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه‌ای با بیان مطالب مهمی در هفتمین برنامه از سلسله نشست های « انقلاب به روایت اصلاحات» اظهار کرد: در انتخاباتی با کیفیت کنونی که رد صلاحیت گسترده‌ای صورت گرفته، پیش روی اصلاح طلبان   ۲ گزینه شرکت کردن و شرکت نکردن وجود دارد، اگر شرکت نکنیم به طور قطع مجلسی با همان روال و وضعیت دوره قبل خواهیم داشت که مطلوب نیست و اگر شرکت کنیم ۳ حالت پیش روی ما است یا اکثریت مجلس را در اختیار می گیریم یا با حریف از منظر توانایی در مجلس برابر خواهیم شد و یا اقلیت تاثیر گذار خواهیم بود که در هر سه صورت نتیجه آن بهتر از شرکت نکردن در انتخابات است.

وی ادامه داد: در شهرهایی همچون مشهد و تهران اصلاح طلبان درجه ۲ و ۳ تایید صلاحیت شده‌اند که به درد مجلس نیز می‌خورند. اگر آنان رای بیاورند بهتر از آن است که تندروها که آبروی مجلس را بردند و هتاک، داعشی صفت و تکفیری مذهب هستند به مجلس راه یابند زیرا این تندروها همه را غیر خود کافر می‌پندارند.پس اصلاح طلبان باید برای دفع خطر داعشی صفتان در انتخابات شرکت کنند.

نماینده اسبق مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی یکی از شعارهای عمده اول انقلاب بود که برای همه ما مطرح بود، تصریح کرد: امروز و در شرایط کنونی، احساس من این است که بعضی از شعارها به عنوان هدف و بعضی از آن ها وسیله بوده و از لحاظ استراتژی و تاکتیک بودن یکسان و یکنواخت نیستند.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو با اشاره به اینکه آزادی موضوعی شناور است و هر زمانی به نوعی تغییر می کند، یادآور شد: استقلال یک هدف خوب است اما از آن بهتر یک سلسله اهدافی است که بتواند ارزش های انقلاب را با خود حمل کند.

سید هادی خامنه ای ادامه داد: امروز باید به دنبال اهدافی باشیم که خط مشی را در هر شرایط و زمانی برای ما مطرح کنند، از این رو می توان گفت این گفتمان برای اصلاحات شامل اخلاق، عدالت و آزادی است.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) افزود: آزادی به معنای احترام به شخصیت انسان و احترام به آن چیزی است که خداوند به انسان داده است، عقل، اختیار و اندیشه از آن انسان و جزء اعتقادات کلامی او است، انسان ها مختار آفریده شده اند و کسی نمی تواند این امتیاز را از آنان بگیرد.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده جهان اسلام با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر اینکه ما به ملت آزادی دادیم، عنوان کرد: اگر کسی این حرف را بزند غلط زیادی کرده است، چرا که اعطاء آزادی در اختیار کسی نیست.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) با بیان اینکه در قرآن کریم تاکید بسیاری بر آزادی شده است، افزود: در قرآن بر یک سلسله مسائل از جمله فکر کردن و تعقل کردن تاکید بسیار شده است، انسانی که بنا است زندانی باشد چه لزومی دارد فکر کند و عقل داشته باشد.

نماینده اسبق مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه یک باب روایات اصول کافی در باب عقل و جهل است، افزود: روایاتی بسیاری داریم که در آن بر روی لزوم استفاده از عقل و دوری از جهل تاکید شده است.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو خاطرنشان کرد:اگر کسانی در پوشش اسلام و چه در لباس دلسوزی بخواهند در جامعه اسلامی آزادی را نادیده بگیرند خود متهم هستند.

سید هادی خامنه ای با اشاره به اینکه امام علی (ع) بعد از پیامبر اکرم (س) یکی از اسوه ها و الگوها است، یادآور شد: امیر المومنین (ع) درباره حق و باطل اظهار می‌کنند که «حق و باطل را نمی توان با رجال و اشخاص معرفی کرد». بنابراین قطعی نیست که آنچه   فلان کس می گوید درست است، درست باشد و یا بگوید باطل است، باطل باشد.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده جهان اسلام با تاکید بر اینکه افراد معیار شناخت حق و باطل نیستند، یادآور شد: ما باید خود با کمک اشخاص فهیم و دانا حق و باطل را شناسایی کنیم و از پیش خود معیار تعیین کنیم. این معیارها و اعتقادات راه عمل را معین می کنند تا خیلی از کارها را انجام ندهیم. متاسفانه بسیاری از مردم جامعه ما معیار حق و باطل را اشخاص قرار دادند که اشتباه بود.

وی خاطر نشان کرد: با آموزش، کار فرهنگی و زدودن جهل می توان مردم را از خواب بیدار کرد، بیداری علاج تمام دردها است، چرا که انسان در خواب تمام احساسات خود را از دست می دهد.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو ادامه داد: دو واژه عدالت و آزادی دو واژه الزام آور است که البته از آن دو مهمتر اخلاق است. اخلاق را می توان یک زیر بنا دانست، هر چند که عده ای زیربنا را اقتصاد و یا چیز دیگر می دانند.

سید هادی خامنه‌ای با تاکید بر اجتناب از دروغ خاطرنشان کرد: مبحث اخلاق از مبحث عدالت مهم‌تر است، اگر اخلاق نباشد عدالت هم نخواهد بود، همان گونه که امروز در جامعه خودمان به بهانه دعوت به خوبی ها و بردن به بهشت چه کارهایی می کنند و می خواهند انسان ها را به زور به بهشت ببرند، چون اخلاق غائب است.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو با تاکید بر آن که اخلاق اساس قضیه است، افزود: پرهیز از دروغ در تمامی شعبه‌های آن مدنظر است، تهمت، غیبت، چاپلوسی، بزرگ کردن چیزهای کوچک و کوچک کردن چیزهای بزرگ، نسبت دادن خوبی ها و خدمات دیگران به خود به خاطر نبودن اخلاق است.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه گریزی به مسئله رد صلاحیت ها زد و گفت: در این جریانات اخیر انتخاباتی، رد صلاحیت اکثریت مردم صالح به بهانه عدم التزام به اسلام خود تکفیر است و از اسلام دور دانستن دیگران در دادگاه قابل بررسی است و می‌توان این مساله را رسیدگی قضایی کرد و قابل تعقیب است.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده جهان اسلام ادامه داد: کسانی به بهانه عدم التزام به اسلام رد صلاحیت شده اند که در زندگی خود یک روز نماز و روزه را ترک نکرده اند و بسیاری از آن خود در پیروزی انقلاب نقش موثری داشته اند،. این در حالی است که کسانی که در آن دوران هنوز به دنیا نیامده بودند و یا کوچک بودند این افراد را متهم به عدم التزام به اسلام و رد صلاحیت کرده اند.

وی کرد: انسان ها و مدیران باید انسان های سالم باشند، مساله مدیران، مسئولان و نیروی انسانی یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین عامل در سرنوشت جامعه است.

سید هادی خامنه‌ای خاطر نشان کرد: بعضی آقایان در اوایل انقلاب بر این باور بودند که با اصلاح قوانین می توان بعضی مسائل را حل کرد، حال آن که با اصلاح قانون جامعه درست نمی شود، نیروی انسانی است که باید اصلاح شود زیرا این نیرو جامعه را به این جا کشانده است.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو تصریح کرد:همین نیروی انسانی نادرست باعث شد تا هشت سال سیاه بر کشور بگذرد. در این دوره یک انسان ناشایست بر روی کار آمد و یک مجموعه درست شد و با یک ترفند در هشت سال اقتصاد را نابود کردند، سرمایه ما را بر باد دادند، آبروی ما در جامعه جهانی نابود شد، و اخلاق فرهنگی سقوط کرد.

سید هادی خامنه‌ای یادآور شد: بنابراین برای اصلاح یک کشور باید نیروی انسانی آن کشور اصلاح شود نه قوانین کشور، چرا که در هشت سال گذشته قوانین تغییری نکردند اما آدم هایی بر سر کار آمدند که مسائلی را ایجاد کردند که برای زدودن آن باید سال ها زحمت کشید.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) افزود: اگر اصلاح نیروی انسانی انجام نگیرد کاری نمی توانیم بکنیم، از این رو راه دیگری جز انجام اقدامات تربیتی و فرهنگی را نمی توان در پیش گرفت.

این سیاستمدار اصلاح طلب با بیان اینکه مخالف حصر میر حسین موسوی و کروبی هستیم، عنوان کرد: هر از گاهی به عنوان پشتیبانی و حمایت از آنان نیز اظهاراتی را بیان می کنیم و به دیدار اعضای خانواده این دو بزرگوار می رویم.

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده حیات نو درباره مسائل انتخابات سال ۸۸ نیز، تصریح کرد: مسائل سال ۸۸ را می توان در چندین مرحله طبقه بندی کرد.من در جریان ریز این وقایع نیستم اما بنده به ۵ الی ۶ استان از جمله تهران، مشهد، شیراز، بوشهر، اصفهان برای سخنرانی و تبلیغ مهندس موسوی رفتم کیفیت به گونه‌ای بود که یقین داشتم ۸۵ درصد آرا از آن میر حسین موسوی است، اما فردای انتخابات چیز دیگری را شاهد بودیم .

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در پایان گفت: کسانی که در زمینه فتنه صحبت می کنند و دیگران را متهم کردند ،سخنانشان با معیار قانونی انطباقی نداشت و قابل پیگیری قضایی است.

۰۰

گالری عکس

گالری عکس9 عکسنوشته شده توسط خط امام در پنجشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.