پیکر فرج الله سلحشور تشییع شد
پیکر فرج الله سلحشور تشییع شد

خط امام : پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون ایران لحظاتی پیش بر روی دستان جمعی از هنرمندان و مردم قدرشناس تهران تشییع و بدرقه جایگاه ابدی شد. به گزارش خط امام ، در این مراسم که با حضور جمعی از شخصیت های کشوری، لشگری و فرهنگ و هنر […]

خط امام : پیکر زنده یاد فرج الله سلحشور کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون ایران لحظاتی پیش بر روی دستان جمعی از هنرمندان و مردم قدرشناس تهران تشییع و بدرقه جایگاه ابدی شد.

به گزارش خط امام ، در این مراسم که با حضور جمعی از شخصیت های کشوری، لشگری و فرهنگ و هنر در خیابان باغ فیض و مقابل مسجد امام رضا (ع) برگزار شد، پیکر این هنرمند فقید با قرائت فاتحه و مراسم مرثیه سرایی تشییع شد.
در این مراسم پیام حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب که در پی درگذشت این هنرمند صادر شده بود، قرائت شد.
در ادامه مراسم نماز میت به امامت حجت الاسلام والسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران اقامه شد.
سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفان و حجت الله ایوبی معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله شخصیت های حاضر در این مراسم هستند.
همچنین جمع زیادی از هنرمندان به ویژه بازیگران سریال یوسف پیامبر و مردان آنجلس در مراسم حضور داشتند.
طبق وصیت نامه فرج الله سلحشور قرار است وی در امامزاده سیدجعفر و حمیده خاتون واقع در باغ فیض تهران به خاک سپرده شود.
سلحشور (1331 تا 1394) فعالیت هنری خود را بازی در فیلم توبه نصوح (1361) آغاز کرد. وی در ادامه به کارگردانی و نویسندگی همزمان با بازی در فیلم های حوزه دفاع مقدس و فیلم های دینی و قرآنی روی آورد و فیلم های ایوب پیامبر (1372) و سریال یوسف را ساخت که سال 1387 از تلویزیون پخش شد و در بازپخش شبکه های برون مرزی توانست مخاطبانی را میان علاقمندان خارجی کسب کند.
سلحشور که طی سال های اخیر با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می کرد؛ از اواسط زمستان به دلیل از کار افتادن ریه هایش در بیمارستان بستری شد و سرانجام بامداد شنبه (8 اسفند) درگذشت.
درگذشت سلحشور موجی از تسلیت از سوی نهادها، سازمان ها و شخصیت ها را در پی داشت.