کودتا، فریب ، زور و عدم قیام مردم برای گرفتن حق سبب شد درب خانه زهرا (س)شکسته شود
کودتا، فریب ، زور و عدم قیام مردم برای گرفتن حق سبب شد درب خانه زهرا (س)شکسته شود

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین هادی غفاری سخنران مراسم دهه فاطمیه در دارالزهرا(س) با تاکید بر اینکه هیچ کس را نباید بت کنید و جای خدا بنشانید، گفـت: نقد قدرت مبحثی کاملا جدی و اساسی است که حضرت علی (ع) بعد از به قدرت رسیدن بر آن همواره تاکید داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی […]

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین هادی غفاری سخنران مراسم دهه فاطمیه در دارالزهرا(س) با تاکید بر اینکه هیچ کس را نباید بت کنید و جای خدا بنشانید، گفـت: نقد قدرت مبحثی کاملا جدی و اساسی است که حضرت علی (ع) بعد از به قدرت رسیدن بر آن همواره تاکید داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دومین شب از مراسمی  به مناسبت ایام فاطمیه در دارالزهرا(س) تهران با حضور آیت‌الله موسوی بجنوردی و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی غفاری برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی غفاری با اشاره به نقش و جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: به قدری که داستان زندگی این بزرگوار پر محتوا است که من به خود از بیان آن احساس شرم و ضعف می‌کنم.

وی با با بیان اینکه تحلیل و شرح زندگی و رفتار او به عنوان زن نمونه تاریخ بسیار بیان شده است به اختصار برخی از ویژگی های حضرت فاطمه را برشمرد و افزود: فاطمه (س) باتقوا، دارای آزادگی، شجاعت، بردباری، متانت، ایثار، ادب، عدالت‌خواهی، جهاد، دفاع از حقوق، تسلیم، رضا‌ و توکل، انسان دوست و ‌در‌آخر‌ ساده زیستی بود.

سخنران مراسم دهه فاطمیه در دارالزهراادامه داد: در زمینه های دانش، فرهنگ که اموری شخصی نیست، فاطمه ولی و حجت بر حق خدا است و لذا در حوزه جامعه ، اقتصاد، زندگی شخصی، سیاست و نهایتا در رابطه با خدا و در رابطه با شیوایی در گفتار ایشان باید کتاب ها نوشت.

وی به بیان برخی از احادیث که غالبا از زبان آیشه نقل شده و در‌خصوص حضرت‌فاطمه(س) است پرداخت و گفت: از آنجایی که رسول اسلام(ص) فرمودند “فاطمه پاره تن من است” و در جایی دیگر گفته اند “هر که فاطمه را آزار دهد من را آزار داده و هر که مرا آزار داده خدا را آزار داده است”، همه مردم می‌دانستند، فاطمه برای پیغمبر(ص) دارای چه ارزش و جایگاهی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری با بیان اینکه جوامعی که دارای تمدن های طولانی و فرهنگ هستند، امکان ندارد در کوتاه مدت تغییر کنند، اظهار کرد: این نوع جوامع قدرت زده اند، لذا در این نوع جوامع که زور حرف اول را می‌زند خطرناک ترین چیز در‌این میان به قدرت سنجاق شده ، توسل به دین و مذهب است‌.

وی با اشاره یه اینکه بخش عمده ای از انحرافات در آن دوران بعد از پیامبر(ص) به دلیل از بین رفتن شخصیت کاریزمای پیامبر اکرم بود تصریح کرد: هیچ کسی را نباید بُت کنید، کسی را خدا نکنید ؛ عصمت ۱۴ تا بود و بعد از آنان هم این پرونده بسته شد، همه انسان ها ممکن است اشتباه کنند حتی همه بزرگان هم می‌توانند اشتباه کنند، بنابراین کسی را بُت نکنید و کسی را به مسند خدایی ننشانید، که اگر نشاندید دیگر پایین نمی‌آید.

عضو شوراي مركزي مجمع نیروهای خط امام خاطر نشان کرد: کودتا، فریب مردم، زور و عدم قیام مردم برای گرفتن حق در برابر ظلم سبب شد تا درب خانه حضرت زهرا به راحتی شکسته شود .

وی در پایان با‌ اشاره به سیره امیرالمومنین علی (ع) گفت: علی(ع) بعد از به قدرت رسیدن خود را در معرض نقد مردم قرار داد و گفت تا مرا نصیحت کنید، لذا حق من این است که آشکارا و یا در تنهایی مرا نصیحت کنید که اگر این کار را انجام ندهید ظلم است؛ ازاین‌‌ رو نقد قدرت مبحثی کاملا جدی و اساسی است.