شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

خبر تكميلي

سراج الدین میردامادی آزاد شد

خط امام : سیّد سراج الدین میردامادی روزنامه نگار اصلاح طلب و از جانبازان دوران دفاع مقدس که از اردیبهشت سال ۹۳ بازداشت و در زندان اوین بسر می برد دوشنبه شب مورخ ۲۴ اسفند ماه ۹۴ با استفاده از ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی تحت عنوان ” آزادی مشروط ” از زندان اوین آزاد شد.

طبق این ماده هرگاه یک زندانی با محکومیت کمتر از ده سال یک سوم دوره حبس خود را سپری کرده باشد و دارای شرائط مندرج در قانون باشد [ حسن رفتار ، عدم استفاده از این ماده در گذشته ، پرداخت رد مال در جرایم مالی و …] می تواند از آزادی مشروط استفاده کرده و الباقی دوره محکومیت حبس خود را بصورت تعلیق در آورد. این روزنامه نگار اصلاح طلب دو سال از سه سال حکم زندان خود را سپری کرده است که در واقع دو سوم از دوره حبس قطعی وی محسوب می شود.
ایشان با توجه به محکومیت سه ساله اش می بایست اردیبهشت ماه سال ۹۴ از آزادی مشروط استفاده می کرد که یازده ماه دیرتر این حکم صادر شد.
سراج الدین میردامادی عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سالهای ۷۵ الی ۷۷ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت اصلاحات بوده است که از سال ۱۳۸۰ ساکن فرانسه شد و بعد از انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۹۲ به ایران بازگشت و بعد از چند ماه بازجویی روانه بند ۲ الف زندان اوین شد. وی بعد از شش ماه به بند ۸ زندان اوین منتقل و تا هنگام آزادی در آنجا نگهداری شد. این زندانی سیاسی در خردادماه سال ۹۴ در بیمارستان امام خمینی تحت عمل جراحی قرار گرفت و ترکش به یادگار مانده از دوران دفاع مقدس در ناحیه قله ریه نزدیک گردن وی خارج گردید که پیش از سپری کردن دوره نقاهت بعد از عمل به زندان بازگردانده شد. این جانباز دفاع مقدس که در ناحیه ساق پای راست هم نیاز به درمان داشت ماهها منتظر اعزام به بیمارستان بود و مراحل فیزیوتراپی پای راست وی با سهل انگاری بهداری اوین با مخالفت مبنی بر اعزام به فیزیوتراپی بیمارستان سینا مواجه شد.
این روزنامه نگار اصلاح طلب سابقه عضویت در شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام را هم داشته است.وی سابقه فعالیت در روزنامه های توس ، جهان اسلام و حیات نو را در کارنامه مطبوعاتی خود در دهه هفتاد خورشیدی دارد.
سراج میردامادی در دوره حبس خود به زندانیان بند هشت زندان اوین زبان فرانسه تدریس می کرد و کار ترجمه اوراق قضایی زندانیان افریقایی فرانسه زبان در این بند را نیز بر عهده داشت.
میردامادی بعد از آزادی دو سال ممنوع الخروج از کشور می باشد.

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۶ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.