سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸

رئیس شورای اصلاح طلبان آذربایجان غربی در نشستی خبری مطرح کرد

به ورود ۸۰تا ۱۰۰درصدی نامزدهای اصلاح طلب استان معتقد و خوشبین هستیم

به ورود ۸۰تا ۱۰۰درصدی نامزدهای اصلاح طلب استان معتقد و خوشبین هستیم

خط امام : دکتر مجید محمدی ، رئیس و سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان نوزده گانه  آذربایجان غربی در نشستی با اصحاب رسانه و خبرنگاران که در دفتر مجمع نیروهای خط امام شمال استان برگزار شد، به برخی از سئوالات آنها در خصوص انتخابات ۱۰اردیبهشت و آخرین مواضع جبهه اصلاحات و مسایل منطقه و استان پاسخ گفت.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری با این سئوال که، نظرتان راجع به مسایل بروز مسایل قومیتی در انتخابات در حوزه اورمیه چیست، اظهار داشت:

عرض خوش آمد به دوستان اهالی رسانه دارم. بنده در مصاحبه های قبلی هم گفته ام.آنچه که امروز ما را تهدید میکند تکرار اشتباهات قرون وسطایی هست ، از برادر کشی وجنگ های مذهبی جنگ مسیح با مسیح ، جنگ یهود با یهود و جنگ یهود با مسیح وجنگ مسیح با مسلمانان وجنگ های صلیبی را در تاریخ ما شاهد بوده ایم و یا جنگ مسلمانان با مسلمانان و امروز بودا با مسلمانان و هم اکنون در افریقا و خاورمیانه وتمام نقاط دنیا شاهد جنگ و خونریزی افراط گرایان از هر آیین و دین و نژاد کم و بیش شاهدیم که البته بشر امروز و ما باید از این موضوع عبرت بگیریم و از این مرزهای نا ثواب ناسیونالیستی افراطی زبان و نژاد و مذهب که ریشه جنگهای جهانی اول ودوم در همین ناسیونالیسم کور وافراطی به نام فاشیسم و نازیسم که جان میلیونها انسان را در قالب جنگهای اول ودوم گرفت،رادر تاریخ شاهدیم که البته در آذر بایجان غربی ما بالحق برای ایران الگو و ایران را برای جهان الگو نماییم و معنای واقعی و حقیقی گفتگوی تمدن ها که ایران مفتخر به دادن ندای آن در جهان است ، در این استان به ویژه در شهر ارومیه داشته باشیم ولذا در این انتخابات و هر انتخابات دیگر و هر رقابت درعمل به رفاقت و دوستی و صلح و زندگی مسالمت آمیز در بین ما مردم آذربایجان بوده وخواهد بود و هرگز اجازه نداده ایم در این رقابت ها آتش بیار و معرکه گیران ناسیونالیسم کور وافراطی و نژاد پرستانه دین ومذهب و زبان و رنگ و نژاد بوده باشیم ، بلکه برای ساختن استانمان ،

شهرمان  وطنمان و فراتر از این مرزهای ناسیونالیسم کور ونژاد پرستانه بلکه ما انشاالله به مرزهای گفتمان اخلاق و انسانیت  صلح رفاه آزادی و دموکراسی و نوعدوستی از هر نژاد و رنگ ومذهب رسیده و فراتر از مرزهای جغرافیایی در دنیا به کار گرفته باشیم.به امید رفاه وصلح و آزادی برای همه انسانها با حفظ کرامت انسانی برای همه دنیا داشته باشیم. انشاءالله

دبیر مجمع نیروهای خط امام آذربایجان غربی در بیان جواب سئوال یکی از خبرنگاران درمورد علت وجود دو جبهه در اصلاحات استان گفت:

دوستان در یک جمع محفلی و دوستانه و حزب تک نفره نشسته و خود را قیوم اصلاحات و اصلاح طلبان معرفی می کنند. درحالی که جمع شورای ما که با حضور دبیران احزاب ۱۹گانه اصلاح طلب نوزده حزب اصلاح طلب استان هستیم. و در این میان احزاب قدیمی تر و شناخته شده مانند مجمع روحانیون مبارز، مجمع نیروهای خط امام و حزب اعتمادملی و… هستند که هرکدام در هر شهرستان هم شعبه دارند و هم نیرو وهم  دفتر و عضوو تشکیلات منسجم دارند. مثلا خود مجمع نیروهای خط امام در این شهرستان خوی چندهزار عضو دارد. درحالی که بعضا در فضای مجازی با بداخلاقی های چندجوان وابسته به اون شورای محفلی، از شما در جریانید به نیکی سخن نمی گویند. و این بداخلاقی ها درحالی هست که این دوستان خودشان فقط در قالب یک حزب فعالیت دارند و بیشتر جمعی دوستانه هستند تا حزب! هرچند بخاطر شرایط کنونی انتخابات ووحدت مسایل استانی نمیخاهم زیاد درمورد وارد جزئیات بشوم و امیدوارم با این دوستان به وحدت و انسجام و جبهه  واحد اصلاح طلبی استان برسیم. درغیر اینصورت، درزمان خودش بدانها خواهیم پرداخت.

چه پیش بینی از میزان ورود نامزدهای دوردوم راه یافته از میان اصلاح طلبان به مجلس دارید؟

بنظربنده باید مردم حرف اول وآخر را بزنند وخواهد زد به قول حضرت امام  میزان رای مردم  هستند. اما پیش بینی ما و نظرسنجی هایی که وجوددارد این هست که از ۵ نماینده باقی مانده حداقلش ۴نامزد از اصلاح طلبان به مجلس راه پیدا خواهند کرد. بنده به ورود ۸۰تا ۱۰۰درصدی نامزدهای اصلاح طلب استان معتقد و خوشبین هستم و در ارومیه جناب اقای دکتر بهادری و آقای حاکم ممکان و در سلماس جناب آقای برزگر و در میاندوآب و شاهین دژ و تکاب اقایان دکتر هاشمی و حجت الاسلام میرزایی را راهی مجلس انشاءالله خواهیم کرد.

سخنتان با مردم در مورد مشارکت در انتخابات؟

هرقدر مشارکت مردم در انتخابات بالا برود برای کشور ونظاممان در سطح منطقه وکشور حیاتی وسرنوشت ساز  است. هرموقع مردم در صحنه حضور داشته اند اصلاح طلبان پیروز میدان بوده اند. و از افتادن میدان به دست انحصار طلبان جلوگیری به عمل آمده است. همچنان که مردم با ورودشان در دور اول بیشتر صندلی های مجلس بدست اصلاح طلبان سپرده اند. این بار نیز کار خویش را اتمام خواهند کرد اگر مردم میخواهند درآمد ۹۵۰ میلیاردتومان درآمدهای نفتی دولت گذشته معلوم نشد از کجا آمد و برای کجا هزینه شد تکرار نشود. اگر می خواهند بدهی ۳۸۰هزار میلیاردی مانده از دولت قبل برای دولت روحانی، تکرار نشود. اگر تکرار تورم ۶۰درصدی و تورم ۴۲درصدی و بیکاری و منزوی شدن بین المللی ایران  و همچنین اگر باز بهانه به دست مخالفین برجام نیفتد و مخالفت ها تکرار نشود، باید به لیست مورد معرفی اصلاح طلبان و نامزدهای اصلاحات حمایت کنند و رای دهند .

ارزیابی تان از عملکرد ستادانتخابات استان چیست؟

من از این تریبون استفاده میکنم و از طرف شورای هماهنگی و حزب متبوع خودم مجمع نیروهای خط امام (ره) از دستندرکاران و مسئولین انتخابات بویژه هیئت های اجرایی شخص آقای استاندار جناب اقای سعادت و آقای رادفر رییس انتخابات استان نیروهای نظامی و انتظامی نهایت تشکر وقدردانی را داشته باشم الحق والانصاف این یکی از کمنظیرترین انتخاباتی بود که هیئت اجرایی با قانونی عمل کردن در صلاحیت ها وملاک عمل قراردادن قانون وبرخورد قانونی در تمتمی مراحل انتخابات و دفاع از حق وحقوق کاندیداهای رد صلاحیت شده و در حد توان و قانون و مردم تشکر میکنم و سخن آخر که مردم عزیز استان همچون مرحله اول با فرستادن نمایندگان اصلاح طلب از استان به مجلس فرصت و امکان و همراهی تغییر به مدیریت عالی استان برای تغییرات در مدیریت زیر مجموعه های  خود وشهرستانها خیز دوم و گام دوم در جهت ادامه احیای دریاچه ارومیه و رونق کسب وکار و تجارت و مبارزه با بیکاری در استان انشاءالله شاهد خواهیم بود.

 

نوشته شده توسط خط امام در پنجشنبه, ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۳ ق٫ظ

  • دیدگاه‌ها برای به ورود ۸۰تا ۱۰۰درصدی نامزدهای اصلاح طلب استان معتقد و خوشبین هستیم بسته هستند
  • 244 بازدید
  • Print Print

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.