«ذوالفقار» حزب الله لبنان در سوریه به شهادت رسید
«ذوالفقار» حزب الله لبنان در سوریه به شهادت رسید

خط امام : حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فرمانده و مجاهد بزرگ « مصطفی بدرالدین» معروف به « ذوالفقار» که برای نبرد با گروه های تکفیری به سوریه رفته بود،به شهادت رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در بیانیه حزب الله لبنان که بامداد امروز(جمعه) منتشر شد، […]

خط امام : حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فرمانده و مجاهد بزرگ « مصطفی بدرالدین» معروف به « ذوالفقار» که برای نبرد با گروه های تکفیری به سوریه رفته بود،به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در بیانیه حزب الله لبنان که بامداد امروز(جمعه) منتشر شد، آمده است: شهید ذوالفقار چند ماه قبل گفته بود که از سوریه به لبنان باز نمی گردم مگر شهید و یا اینکه حامل پرچم پیروزی باشم.
در این بیانیه با تاکید به اینکه « ذوالفقار امروز شهید به لبنان بازگشت در حالی که پیکرش در میان پرچم پیروزی قرار گرفته بود»، تصریح شده است که این فرمانده بزرگ در راس نبرد با طرح آمریکائی صهیونیستی در منطقه بود و در جهاد و رویاروئی با گروه های تکفیری در سوریه عزمی راسخ داشت.
ذوالفقار که زندگیش مملو از جهاد ، اسارت ، مجروحیت و موفقیت های ویژه بزرگ بود ، حیاتش به شهادت ختم شد و به کاروان فرماندهان شهید (رضوان الله علیهم» و به ویژه رفیق و همرزمش فرمانده شهید حاج «عماد مغنیه» (رحمه الله) پیوست.
در بیانیه حزب الله تاکید شده است: مقاومت با فرماندهان شهید خود که همواره زنده هستند و به آنها افتخار و احساس عزت و سربلندی می کند، بزرگ می شود، شهیدانی که از خداوند متعال می خواهیم آنان را مشمول رحمت گسترده و نعمت های همیشگی خود سازد.
شهید ذوالفقار برادر همسر شهید عماد مغنیه و فرمانده عملیات مقاومت در جنوب لبنان پیش از آزاد سازی جنوب لبنان در سال 2000 میلادی بوده است.
شبکه الجدید لبنان با بیان این که « شهید مصطفی بدرالدین، جایگزین شهید مغنیه در حزب الله بوده است» اعلام کرد که این فرمانده مجاهد در حمله هوائی دشمن صهیونیستی به یک پایگاه حزب الله نزدیک فرودگاه دمشق به شهادت رسیده است.
در ادامه بیانیه حزب الله هم که ساعتی بعد صادر شد، تاکید شده است: اطلاعات دریافتی از تحقیقات اولیه حاکی از انفجاری بزرگ در یکی از مراکز حزب الله نزدیک فرودگاه بین المللی دمشق است که به شهادت فرمانده بزرگ مصطفی بدرالدین و زخمی شدن تعدادی از همراهانش منجر شده است.
در این بیانیه با بیان اینکه « تحقیقات برای مشخص شدن علت های این انفجار ادامه دارد و نتیجه را به زودی اعلام می کنیم »، خاطرنشان شده است که درصدد هستیم تا مشخص کنیم این انفجار نتیجه یک حمله هوائی ، موشکی و یا توپخانه ای بوده است.