پناهجوی سوری در آلمان 55 هزار دلار پول پیدار کرد و به پلیس بازگرداند
پناهجوی سوری در آلمان 55 هزار دلار پول پیدار کرد و به پلیس بازگرداند

خط امام : یک پناهجوی سوری پس از پیدا کردن 55 هزار دلار پول نقد با تماس با مرکز مهاجرت، این پول را به پلیس آلمان بازگرداند. به گزارش خط امام ، روزنامه هافینگتون پست نوشت ، هشت ماه پیش “مهند محمد” از شهر حمص سوریه در آلمان پناهنده شد. در راستای کمک به وی […]

خط امام : یک پناهجوی سوری پس از پیدا کردن 55 هزار دلار پول نقد با تماس با مرکز مهاجرت، این پول را به پلیس آلمان بازگرداند.

به گزارش خط امام ، روزنامه هافینگتون پست نوشت ، هشت ماه پیش “مهند محمد” از شهر حمص سوریه در آلمان پناهنده شد. در راستای کمک به وی در شهر مایندن، یکی از شهرهای هانوفر، یک کمد به او داده شد. هنگامیکه محمد آن را تمیز می‌کرد تا وسایل شخصی خود را در آن بگذارد کیف پولی را در زیر طبقه پایین این کمد پیدا کرد که حاوی 100 اسکناس 500 یورویی (معادل 55 هزار دلار) و دفترچه حساب پس‌انداز به میزان 100 هزار یورو (نزدیک به 110 هزار دلار) بود.

این پناهجوی 25 ساله بلافاصله پس از پیدا کردن این پول آن را به پلیس آلمان تحویل داد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه بیلد آلمان درباره علت انجام این کار گفت: من مسلمان هستم و اجازه ندارم این پول را برای خود نگه دارم. خداوند هرگز اجازه نمی‌دهد که من زندگی خود را با پول دیگران تامین کنم.

پلیس اعلام کرد که به دنبال یافتن صاحب قبلی این کمد است.

isna