پنج شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۷

اولین نشست پیگیری رفع تبعیض از معلمان آزاد

اولین نشست پیگیری رفع تبعیض از معلمان آزاد

خط امام : چندی پیش علی‌‌اصغر فانی وزیر محترم آموزش پروش در همایشی در لارستان با اشاره به گزارش بانک جهانی و تقسیم‌بندی سرمایه‌ کشورها تصریح کرد بود ،  ((سرمایه انسانی، سرمایه طبیعی مانند نفت و منابع زیرزمینی و سرمایه فیزیکی مانند کارخانه جاده و غیره  همه سرمایه‌های یک کشور برای توسعه‌یافتگی است اما همان گزارش عامل اصلی توسعه یافتگی را “سرمایه انسانی” برشمرده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اجرای برنامه ششم توسعه از ابتدای سال ۹۵ تاکید کرده بود : سند تحول بنیادین نظام آموزشی با جوهره کیفیت‌بخشی و عدالت آموزشی مبنای تدوین برنامه ششم توسعه در آموزش و پرورش است))

با نگاهی کلی به جایگاه و حساسیت های که نهاد آموزش و پرورش در جوامع در حال توسعه برخوردار است و با عنایت به آنچه در برنامه های نظام آموزشی پیش بینی شده است ، به نظر میرسد پرداختن به دو موئلفه کیفیت بخشی و عدالت آموزشی بدون توجه به همه نیروهای فعال و موثر در امر آموزش نتیجه بخش نخواهد بود ، در این میان شاید در کنار همه کمبود های که معلمان شریف کشورمان با آن مواجه هستند معلمان آزاد شاغل در مدارس با کمبود ها ،  نابرابری و بی عدالتی غیر قابل انکار مواجه اند که توجه به آن از دو منظر پیگیری تحقق عدالت اجتماعی و مهمتر از آن ارتباط موثر و مستقیمی که در تحول زیرساخت آموزشی کشور دارد قابل تامل و پیگیری است.

براساس آنچه برشمرده شد مجمع نیروهای خط امام استان خوزستان با همکاری و مساعدت نماینده مردم شریف اهواز و مشارکت فعال معلمان باسابقه استان اولین جلسه در راستای پیگیری مطالبات و فراهم نمودن بسترهای رفع برخی تبعیض ها و خلاء های قانونی در این زمینه را برگزار نمود.

photo_2016-07-03_19-01-16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : روز دوازدهم تیرماه ٩۵ جلسه ی پیگیری مطالبات معلمان نیروهای آزاد با حضور آقای حمودپور مشاور ارشد و آقای موسوی مدیر برنامه ریزی مهندس کاظم نسب نماینده مردم شریف اهواز به میزبانی و پیگیری شهاب الدین نظری عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام در محل دفتر حزب برگزار گردید.

در این جلسه خانم شریف نیا یکی از قدیمی ترین نیروهای آزاد مدارس غیر دولتی با ۲۵ سال سابقه اظهار کرد:  نیروهای آزاد از کمترین امکانات استاندارد  و حتی کارت شناسایی بی بهره هستند.

ایشان معضل اصلی این نیروها را عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما در ماه های تعطیلی مدارس می دانست. وی افزود نیروهای آزاد باید به مدت ۴۵ سال کار کنند تا بتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند و این مسئله به جد دور از هرگونه عدالت می باشد.

در ادامه ی جلسه خانم موزرم پور نماینده ی دیگر گروه معلمین ، داشتن امکانات مشابه نیروهای رسمی آموزش پرورش اعم از بهره مندی از امکانات فرهنگی، استفاده از تخفیف شهریه برای ثبت نام فرزندان ، داشتن مرخصی استحقاقی ،تاثیر مدرک تحصیلی  در افزایش حقوق ،دریافت عیدی و پاداش  مصوب را  مطالبه مهم نیروهای آزاد می دانست.

همچنین خانم کلانتر نماینده این گروه اذعان داشت با توجه به اینکه نیروهای آزاد تماما طبق مقررات و چهارچوبهای  وزارت آموزش وپرورش عمل می نمایند و همچنین تمام اقدامات و اعمال این افراد توسط بازرسان آموزش پرورش مورد تحقیق و ارزیابی قرار می گیرد. اما این وزارت خانه عملا هیچ حق و امتیازی برای نیروهای آزاد  در نظر نمی گیرد و همچنین  این نیروها هیچ سهمی در آزمون های استخدامی وزارت خانه  ندارند.

در انتهای جلسه جناب آقای حمود پور مشاور ارشد مهندس کاظم نسب با تاکید به نقش اساسی و مهم معلمان در آموزش و پرورش فرزندان این مرز بوم و همچنین در راستای تایید و پیگیری مطالبات معلمان متذکر شدند  این طرح باید به عنوان یک درخواست عمومی در سطح ملی مطرح و پیگیری گردد. از این رو ایشان به نمایندگی از مهندس کاظم نسب نوید همکاری و مساعدت را به نمایندگان نیروهای آزاد دادند.

نوشته شده توسط خط امام در یکشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۱ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.