شش هزار نفر در رابطه با کودتا دستگیر شده اند
شش هزار نفر در رابطه با کودتا دستگیر شده اند

خط امام : ‘بکیر بوزداغ’ وزیر دادگستری ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون حدود شش هزار نفر در ارتباط با کودتای نافرجام دستگیر شده اند و دستگیری ها ادامه دارد. به گزارش خط امام  ، پس از ارتش بزرگترین دستگیری ها و یا حکم دستگیری ها در قوه قضائیه ترکیه صورت می گیرد. خبرگزاری […]

خط امام : ‘بکیر بوزداغ’ وزیر دادگستری ترکیه روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون حدود شش هزار نفر در ارتباط با کودتای نافرجام دستگیر شده اند و دستگیری ها ادامه دارد.

به گزارش خط امام  ، پس از ارتش بزرگترین دستگیری ها و یا حکم دستگیری ها در قوه قضائیه ترکیه صورت می گیرد.
خبرگزاری آناتولی نیز روز یکشنبه گزارش داد که در قالب تحقیقات دادستانی برای پیگرد قانونی عوامل سازمان تروریستی فتح الله گولن، 88 قاضی و دادستان دستگیر شدند.
** فرمانده پایگاه هوایی اینجرلیک دستگیر شد
به گزارش تارنمای روزنامه ملیت ،’ژنرال بکر ارجان وان’ فرمانده ترکیه ای پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام دستگیر شد.
پایگاه اینجرلیک بزرگترین پایگاه هوایی و نظامی ترکیه است که اکنون از سوی نیروی ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا مورد استفاده قرار دارد.
بامداد شنبه 26 تیر ماه شماری از نظامیان ارتش ترکیه با استقرار در ورودی پلهای موسوم به «بوغاز ایچی» و«سلطان محمد فاتح» استانبول، سعی در اشغال نقاط راهبردی زیادی مانند مرکز فرماندهی ستاد ارتش ترکیه، فرودگاه ها و ایستگاه های تلویزیونی درشهرهای مختلف این کشور واجرای یک کودتای تمام عیار راداشتند که با حضور مردم در سطح شهرها به سرانجام نرسید و این کودتا پس از چند ساعت به شکست انجامید.
نخست وزیر ترکیه دیروز از کشته شدن دست کم 161 نفر و زخمی شدن یک هزار و 440نفر دیگر و بازداشت 2839 نفر از کودتاچیان در جریان حوادث مربوط به کودتای نافرجام این کشور خبر داد.irna