بی توجهی نسبت به خانواده شهدا و زخمی های جنگ داعش
بی توجهی نسبت به خانواده شهدا و زخمی های جنگ داعش

خط امام : تشکیلات بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) روز جمعه از بی توجهی ‘کنفرانس واشنگتن ‘به خانواده شهدای و زخمی های جنگ علیه داعش انتقاد کرد. به گزارش خط امام ،  پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، ‘یوسف الکلابی’ سخنگوی امنیتی نیروهای بسیج مردمی عراق افزود: پس از پیگیری اخبار ‘کنفرانس بین المللی حمایت از […]

خط امام : تشکیلات بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) روز جمعه از بی توجهی ‘کنفرانس واشنگتن ‘به خانواده شهدای و زخمی های جنگ علیه داعش انتقاد کرد.

به گزارش خط امام ،  پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، ‘یوسف الکلابی’ سخنگوی امنیتی نیروهای بسیج مردمی عراق افزود: پس از پیگیری اخبار ‘کنفرانس بین المللی حمایت از عراق در مبارزه تروریسم’ که از روز چهارشنبه در واشنگتن در حال برگزاری است ، متوجه شدیم که این نشست بدون توجه به کسانی که در جنگ علیه داعش جان خود را از دست داده اند، از مبارزان اصلی با داعش چشم پوشی کرده است .
وی گفت: خانواده های شهدا و زخمی های جنگ با داعش، کسانی که جان خود را در جنگ علیه داعش از دست داده و یا زخمی شدند، به نیابت از جهان در مقابل گروهک تروریستی داعش که وحشتناک ترین جنایت ها را مرتکب شده، ایستاده اند.
کلابی افزود: شهدای جنگ علیه داعش در حقیقت ارکان پیروزی ها اخیر هستند و اگر آن ها نبودند، چگونه شهرها آزاد می شد و یا چگونه آوارگان به منازلشان باز می گشتند.
کنفرانس بین المللی حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم روز چهارشنبه با هماهنگی شش کشور شامل آمریکا، آلمان، کانادا، هلند، ژاپن و کویت در واشنگتن برگزار شد و وزیران خارجه و دفاع عراق در این کنفرانس شرکت کردند.
سخنگوی وزارت خارجه عراق روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که 2.1 میلیارد دلار کمک بین المللی به آوارگان در عراق شده است.
‘احمد جمال’ افزود که در چارچوب ائتلاف بین المللی برای مبارزه با تروریسم 31 کشور در کنفرانس بین المللی حمایت از عراق مبلغ 2.1 میلیارد دلار به آوارگان و ثبات و بازسازی در مناطق آزاد شده از تروریسم کمک کردند.
ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم که در 2014 تشکیل شد، متشکل از 60 کشور جهان است که نصفی از این کشورها فقط بهعراق در مبارزه با تروریسم کمک مالی کرده که به نوشته بیانیه وزارت خارجه عراق، آمریکا (به عنوان رهبر ائتلاف بین المللی) و کانادا و ژاپن در راس کمک کنندگان هستند.
وزارت خارجه عراق با اشاره به حضور 40 کشور در این کنفرانس بین المللی حجم کمک های جمع آوری شده را موفقیت خوبی ارزیابی کرده است.
عراق در ژوئن 2014 با یورش کم سابقه گروه تروریستی داعش مواجه شد که درنتیجه آن سه استان نینوا، تکریت و الانبار و بخشی از استان دیاله به تصرف داعش در آمد.