پیشنهاد رشوه عادل الجبیر به مسکو علیه دمشق
پیشنهاد رشوه عادل الجبیر به مسکو علیه دمشق

خط امام : عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی به روسیه پیشنهاد کرد که در صورت پایان پشتیبانی های نظامی مسکو از بشار اسد رییس جمهوری سوریه، بازارهای اقتصادی کشورهای حوزه خلیج فارس را به روی روسیه خواهد گشود. به گزارش خط امام ، روزنامه روسی ایزوستیا امروز (جمعه) به نقل از سخنان وزیر خارجه […]

خط امام : عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی به روسیه پیشنهاد کرد که در صورت پایان پشتیبانی های نظامی مسکو از بشار اسد رییس جمهوری سوریه، بازارهای اقتصادی کشورهای حوزه خلیج فارس را به روی روسیه خواهد گشود.

به گزارش خط امام ، روزنامه روسی ایزوستیا امروز (جمعه) به نقل از سخنان وزیر خارجه عربستان نوشت که ریاض آماده است اگر روسیه به حمایت از دولت سوریه پایان دهد، فرصت های بهره برداری گسترده اقتصادی در کشورهای عربی منطقه بویژه حوزه خلیج فارس را برای مسکو فراهم کند.
ایزوستیا افزوده است: عادل الجبیر در مصاحبه با روزنامه بلژیکی پولیتیکو تاکید کرده است که روسیه می تواند با قبول خواسته عربستان، همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری گسترده ای را با کشورهای حوزه خلیج فارس آغاز کند که ظرفیت های بیشتری از چین دارند.
بنا به این گزارش، عادل الجبیر افزود: آماده ایم بخشی از جایگاه اقتصادی خود در خاورمیانه را به مسکو واگذار کنیم که در این صورت، روسیه قدرتمند تر از شوروی سابق خواهد شد و پذیرش این پیشنهاد از جانب مسکو به نفع روابط با ریاض نیز خواهد بود.
مسکو تاکنون بارها خواسته گروه کشورهای غربی عربی ضد سوری بویژه آمریکا و عربستان را برای پایان حمایت از دولت سوریه رد و اعلام کرده که بشار اسد رییس جمهوری قانونی این کشور است و فقط سوری های می توانند با یک همه پرسی در این مورد تصمیم بگیرند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز نیز اعلام کرد که پافشاری جان کری همتای آمریکایی خود را برای خروج بشار اسد از قدرت در سوریه به عنوان پیش شرط همکاری مستقیم واشنگتن و مسکو در مبارزه با تروریسم به صورت کامل رد کرده است.
روسیه از مهرماه سال گذشته پس از درخواست رسمی دولت سوریه، با استفاده از مجموعه یگان های هوافضای خود مستقر در پایگاه حمیمیم از جمله ده ها فروند بمب افکن و بالگرد، هواپیماهای تجسسی، موشکباری ناوها و زیر دریایی همراه با بمب افکن های قاره پیما، هزاران موضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را بمباران کرد و با پشتیبانی از عملیات زمینی نظامیان سوری نیز بسیاری از مناطق اشغال شده آزاد شد.
گروه گروه کشورهای غربی-عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه و براندازی دولت بشار اسد در طول شش ماه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.