سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

تروریست ها مانع خروج مردم حلب از شهر شدند

تروریست ها مانع خروج مردم حلب از شهر شدند

خط امام : «محمد مروان» استاندار حلب سوریه می گوید سه گذرگاه را برای خروج امن شهروندان از این شهر تحت محاصره نیروهای دولتی گشوده است اما گروه های تروریستی عملا مردم را به گروگان گرفته اند و به آنها اجازه خروج از این شهر را نمی دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، خبرگزاری رسمی سوری به نقل از استاندار حلب خاطرنشان کرد که همه امکانات ضروری بهداشتی و معیشتی برای اسکان موقت شهروندانی که از این مناطق خارج شوند ، آماده شده است اما منابع محلی حلب در تماس با خبرگزاری سوریه گفته اند: گروه های تروریستی ده ها خانواده ساکن شهر حلب را از خروج منع کرده اند و بر مناطق شرق حلب متمرکز شده اند جایی که احتمال خروج فوری تر مردم حلب با توجه به باز شدن گذرگاه ها از سوی دولت سوریه فراهم شده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به نیروهای این کشور در سوریه دستور داد ساکنان مناطق درگیری و نزدیک به آن را در استان حلب تخلیه و به مکان های امن انتقال دهند که پیش بینی احتمال وقوع عملیات آزادسازی این شهر را تقویت کرده است.
به گزارش ایرنا، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) این موضوع را اعلام کرد که بر اساس آن سوری ها از سه گذرگاه امن ایجاد شده در مناطق خارج از سلطه تروریست های داعش و جبهه النصره با همراهی و همکاری نیروهای روسی، مقام های محلی و ارتش سوریه به مناطق امن منتقل می شوند.
ایتارتاس نیز اعلام کرده که یک گذرگاه ویژه برای خروج اعضای گروه های مسلح که حاضر به تحویل سلاح خود باشند در نظر گرفته شده است.
براساس گزارش ها، با عملیات ارتش سوریه و پشتیبانی نیروی هوای فضای روسیه، تروریست های داعشی و جبهه النصره محاصره شده در منطقه حلب از امکان هر گونه ارتباط با دیگر واحدهای تروریستی محروم شده اند و انتظار می رود عملیات بزرگ برای آزادی دومین شهر بزرگ سوریه به زودی آغاز شود.
گروه کشورهای غربی – عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.

نوشته شده توسط خط امام در جمعه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.