روزنامه مصری: ائتلاف ضد داعش جان بیش از هزار غیرنظامی سوری را گرفته است
روزنامه مصری: ائتلاف ضد داعش جان بیش از هزار غیرنظامی سوری را گرفته است

خط امام : روزنامه مصری الیوم السابع نوشت: سازمان «ایر وارز» (Airwars) که نتایج حملات هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا را رصد می کند، اعلام کرده حملات ائتلاف جان یک هزار و 500 غیرنظامی سوری را گرفته است. به گزارش خط امام ، پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از شبکه […]

خط امام : روزنامه مصری الیوم السابع نوشت: سازمان «ایر وارز» (Airwars) که نتایج حملات هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا را رصد می کند، اعلام کرده حملات ائتلاف جان یک هزار و 500 غیرنظامی سوری را گرفته است.

به گزارش خط امام ، پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم نوشت: بر اساس گزارش ایر وارز، ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا از ابتدای عملیات خود 14 هزار حمله هوایی انجام داده که این حملات منجر به کشته شدن یک هزار و 513 غیر نظامی سوری از جمله شمار زیادی کودک و زن شده است.
از سوی دیگر، دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، پیشتر اعلام کرده بود که حمله جنگنده های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا به روستای «التوخار» در شمال شهر منبج واقع در استان حلب سوریه که در 20 ماه جاری میلادی صورت گرفته بود، 53 غیرنظامی از جمله 11 کودک کشته شدند.
از سوی دیگر، سازمان عفو بین الملل از کشته شدن حدود 60 غیر نظامی در حملات ائتلاف به روستای التوخار خبر داده بود، درحالی که پنتاگون مدعی بود که جنگنده های ائتلاف 15 گروه زیر مجموعه گروهک تروریستی داعش را هدف قرار داده و توانسته است 13 مرکز جنگی متعلق به این گروه را در اطراف منبج منهدم سازد.
51 تروریست داعش در سه روز گذشته در جریان آزادسازی شهر منبج واقع در استان حلب سوریه از اشغال گروه تروریستی داعش، کشته شده اند و همچنان درگیری ها در منطقه الکجلی ادامه دارد.
شهر منبج (در 360 کیلومتری پایتخت سوریه) در استان حلب در مرز سوریه و ترکیه قرار دارد و یک نقطه مهم و راهبردی به شمار می آید که از طریق آن برای داعشی ها در سوریه اسلحه، مهمات، مواد غذایی و جنگجو ارسال می شود.
این شهر از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی- تکفیری داعش است و طبق اعلام ناظر حقوق بشر سوریه، هزاران شهروند شهرمنبج در آغاز تشدید حمله های هوایی، از این شهر خارج شده اند.