شهر حلب در محاصره کامل نظامی است
شهر حلب در محاصره کامل نظامی است

استفان دمیستورا نماینده بان کی مون با اشاره به ادامه درگیری های زمینی در حلب و محاصره نظامی کامل این شهر نسبت به سرنوشت مردم آن ابراز نگرانی کرد و از وزیران امورخارجه روسیه و امریکا خواست تا با تسریع گفتگوهای جاری سوریه در جهت کاهش خشونت ها تلاش کنند. خط امام : استفان دوجاریک […]

استفان دمیستورا نماینده بان کی مون با اشاره به ادامه درگیری های زمینی در حلب و محاصره نظامی کامل این شهر نسبت به سرنوشت مردم آن ابراز نگرانی کرد و از وزیران امورخارجه روسیه و امریکا خواست تا با تسریع گفتگوهای جاری سوریه در جهت کاهش خشونت ها تلاش کنند.

خط امام : استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس خبری به نقل ازاستفان دمیستورا نماینده ویژه بان کی مون در گفتگوهای صلح سوری گفت، وی هشدار داده است که ادامه درگیری ها در نقاط مختلف سوریه عملیات کمک رسانی به مردم این کشور را فلج کرده است.
دوجاریک افزود، دمیستورا دردیدار امروز خود با خبرنگاران، درگیری های شهر حلب را نگران کننده توصیف کرده و گفته است این شهر تقریبا در محاصره کامل نیروهای نظامی قرار گرفته و امکان دسترسی امدادگران سازمان ملل به مردم شهر غیرممکن شده است.
به گفته سخنگوی بان کی مون، دمیستورا از وزرای خارجه روسیه و آمریکا در مقام ریاست گروه بین المللی حمایت از سوریه خواسته است تا در ادامه دیدارهای اخیر مسکو و لائوس گفتگوهای خود برای کاهش خشونت ها در این کشور را تسریع نمایند.
دوجاریک افزود که رمزی عزالدین رمزی قائم مقام نماینده بان کی مون نیز قرار است در روزهای آینده برای دیدار با مقامات دولت دمشق به این کشور سفر کرده و درخصوص برگزاری گفتگوهای صلح این کشور درماه اوت با این مقامات تبادل نظر کند.
سخنگوی بان کی مون گفت که دمیستورا نیز برای گفتگو با مقامات ایرانی در رابطه با گفتگوهای سوریه و راهبردهای لازم برای به ثمر رساندن آنها به تهران سفر خواهد کرد.

irna