بسیاری پشت نام امام پنهان می‌شوند/ جای که زبان سیاسی آن گفتگو است، باید با مذاکره وارد شد نه با جنگ
بسیاری پشت نام امام پنهان می‌شوند/ جای که زبان سیاسی آن گفتگو است، باید با مذاکره وارد شد نه با جنگ

خط امام : نشست فصلی مجمع نیروهای خط امام گیلان با سخنرانی حجت‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی هفدهم شهریور در رشت برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در ابتدای […]

خط امام : نشست فصلی مجمع نیروهای خط امام گیلان با سخنرانی حجت‌الاسلام سید هادی خامنه‌ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام و نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی هفدهم شهریور در رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، سید هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در ابتدای صحبت‌های خود به اهمیت کار فرهنگی و آگاه‌سازی مردم اشاره کرد و آن را یکی از دغدغه‌های اصلی عنوان کرد و افزود امروزه چاره بسیاری از مشکلات و اختلافات در مسائل مختلف، آگاهی دادن به مردم است.

حجت الاسلام خامنه ای ادامه داد: این آگاهی‌ها باید متناسب با شرایط زمانی و با روش‌ها و زبان دیگری برای مردم بیان شوند چراکه به‌مرورزمان اثر خود را از دست می‌دهند و کمرنگ می‌شوند و یا رقبای فرهنگی و سیاسی با طرح مسائل دیگری آن‌ها را کمرنگ و بی‌اثر می‌سازند.

خامنه‌ای با اشاره به اینکه کار فرهنگی باید مداوم و همیشگی باشد گفت: تلاش‌ها در این زمینه نباید متوقف شود بلکه همواره باید با قالب جدیدی برای مردم ارائه شود.

او افزود:مانند پیام هشت ماده‌ای فرمان امام که در سال ۱۳۶۱ و در اوج جنگ و ترور منافقین مطرح شد.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام افزود: اما لازم است دوباره با روش‌های جدید و متناسب با شرایط زمانه این قبیل موارد مطرح شود.

خامنه‌ای در همین راستا ادامه داد: اگر فردی سیاسی هم هستیم، بازهم باید باکار فرهنگی آگاهی ببخشیم چون سیاسی‌ترین کار، کار فرهنگی است؛ باید حقوق اساسی را برای مردم توضیح دهیم تا بدانند در چه مواردی حق دخالت دارند و در چه مواردی نه.

معرفی ایران به جهان به‌عنوان کشوری اهل گفتگو

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در ادامه با اشاره به پیام هشت ماده امام خمینی خاطرنشان کرد که امروزه بسیاری از افراد عملکرد خود را به نام امام می‌نویسند و پشت نام ایشان پنهان می‌شوند.

نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی دراین‌باره گفت: این ظلم است که ما چیزهایی از زبان امام بگوییم که مردم را به جریان انقلاب و امام بدبین کند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در خصوص شرایط حال حاضر کشور به این نکته اشاره کرد که امروزه به خاطر اقداماتی که در باب مذاکره انجام‌شده، دنیا ما را به‌عنوان کشوری اهل گفتگو می‌شناسند: ملت‌ها را با رهبران و مسئولان آن می‌شناسند؛ بنابراین باید کسانی وارد مذاکره شوند که زبان مذاکره و گفتگو را می‌شناسند در غیر این صورت آبرو و اعتبار کشور به خطر می‌افتد.

وی در ادامه تاکید کرد: درجایی که زبان سیاسی آن گفتگو است، باید با مذاکره وارد شد نه با جنگ. حجت‌الاسلام هادی خامنه‌ای یکی از نتایج قطعی برجام را معرفی آمریکا و سیاست‌گذاران آن به دنیا و آشکار شدن بدعهدی آن‌ها دانست.

تشخیص حق از باطل، نتیجه آگاه شدن مردم

خامنه‌ای در انتها بار دیگر به اهمیت آگاهی بخشیدن به مردم برای حل گره‌های سیاسی اشاره کرد و گفت: تنها در این صورت است که مردم حق و باطل را تشخیص می‌دهند. این مبارزه اندیشه‌هاست و درنهایت اندیشه برتر پیروز می‌شود.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام با تاکید بر این نکته که تند رفتن در مسائل بازگشایی گره‌ها را سخت‌تر می‌کند گفت: اثر کار فرهنگی عمیق و قطعی است و حرف اثر خود را می‌گذارد منتها با تأخیر و در بازه زمانی طولانی.شرط اصلی این است که به چیزی که می‌گوییم عمیقاً باور داشته باشیم.

او خاطرنشان کرد که صحبت‌ها و مناظرات باید به‌دوراز التهاب و توهین و با استدلال درست انجام شود تا اثرگذار باشد.

پس از پایان این همایش اعضای شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام و اعضای سازمان جوانان در جلسه ای با حجت السلام و المسلمین سیدهادی خامنه ای حضور یافتند . در این جلسه  مسئول سازمان جوانان استان با ارائه گزارش از روند شکل گیری سازمان جوانان گیلان از برگزاری سلسله جلسات تاریخ معاصر مطالبی را مطرح نمودند.

بعد از سخنان بیناپور دیگر عضو مجمع کیان پوررهنما مطالبی در مورد رسانه و آینده سیاسی اصلاح طلبان مواردی را ذکر و پیشنهاداتی را در خصوص رسانه این تشکل مطرح نمودند.

در پایان این دیدار ،  حجت السلام سیدهادی خامنه ای ضمن مثبت ارزیابی کردن روند شکل گیری و فعالیت سازمان جوانان مطالبی را در راه توسعه و پیشرفت مجمع و سازمان جوانان مطرح کردند.

اسحاق راستی دبیر مجمع نیروهای خط امام استان گیلان، سروش اکبر زاده،علی اصغر ورسه ای، احمد رمضانپور، عبدالغفار شجاع، اسماعیل ملک اخلاق، جمشید رسایی، فیاض زاهد، ناصر حق‌شناس، هرمز ربانی،سهیلا مدارایی، سکینه گلبندی، محمدحسن واحدی واعظ و تعدادی دیگر از فعالین سیاسی استان و کیان پوررهنما ، حمید رضایی ، علاقه مند ، مجتبی نوری ، فردی ، قاسمی ، پوررمضان ، زمانی ، جهانچی ، خانم شعاع شرق و هوشنگ نظری از اعضای شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام استان گیلان در این گردهمایی سیاسی حضور داشتند.