یکشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷

حميد قزويني عضو شوراي مركزي مجمع نيروهاي خط امام

دوستان مفهوم اجماع را می دانند / رفتارهایی نکنیم که به انسجام اصلاح طلبان آسیب وارد شود

خط امام : به دنبال برگزاری آخرین جلسه شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گزیده اخبار و مصاحبه ای در فضای مجازی و برخی سایت ها منتشر شد که از اجماع احزاب اصلاح طلب و تصمیم جمعی شورای هماهنگی بر ادامه فعالیت شورای عالی سیاست گذاری خبر میداد که در گفتگو با حمید قزوینی سردبیر روزنامه توقیف شده حیات نو ، عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام و مسئول کمیته سیاسی این حزب در خصوص ابهامات این خبر گفتگوی کوتاهی صورت گرفته که در ادامه می خوانید

خط امام : با توجه به اینکه شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب بیش از بیست عضو دارد اجماع بر ایجاد یک نهاد موازی بر چه اساس بوده ؟
درباره جلسه اخیر شورای هماهنگی باید به عرض برسانم که در این جلسه همه گروهها حضور نداشتند
خط امام : منظور شما تکذیب این اکثریت و رای گیری است ؟
توجه کنید! تصمیمات مهمی مانند موضوع ادامه فعالیت شورای سیاستگذاری باید با حضور همه گروهها باشد. از سوی دیگر در تصمیمات مهم و اعلام مواضع طبق آیین نامه شورای هماهنگی نیاز به دو سوم آرا است که در رای گیری اخیر این مقدار رای نبوده است.
خط امام : لطفا شفاف بفرمایید شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلبان ایران قائل به نهادی موازی با خود برای فعالیت شدند ؟ چرا ؟ در خبر به صراحت از اجماع صحبت شده که بسیار موضعی فراتر از حتی رای گیری های بینا بینی و صوری است که صرفا برای جمع کردن برخی اختلافات بین محافل سیاسی مرسوم است !
اجازه بدهید که در زمان مناسبتری و به تفصیل صحبت کنیم ! اما به طور کلی باید عرض کنم در جلسه مذکور هنگام رای گیری تعدادی از اعضا از جلسه خارج شدند و جلسه از نصاب کافی برای رای گیری برخوردار نبوده و این ادعا که اکثریت مطلق چنین موضعی دارند کذب محض است ، نکته حائز اهمیت دیگر این است که همه بزرگان و از جمله جناب اقای خاتمی بر رسیدن به اجماع تاکید دارند

خط امام : درج چنین اخباری از سوی افراد و مجموعه های که مدعی اصلاح طلبی هستند هدف خاصی را دنبال میکند شما شکاف و اختلاف در نوع فهم از فعالیت سیاسی میان مجموعه های اصلاح طلب را تایید میکنید آیا نوعی از تقابل با نهاد سازی و کادر سازی تشکیلات وجود دارد و یا تمامیت خواهی درون جریانی است ؟
به نظرم باید در این خصوص در آینده صحبت کنیم اما بدیهی است اینگونه رای گیری که تنها موافقت چند گروه خاص را دارد نمی تواند مصداق اجماع باشد و حتما دوستان از مفهوم اجماع اطلاع دارند و نباید رفتارهایی انجام دهند که به یکپارچگی و انسجام اصلاح طلبان آسیب وارد شود.
خط امام : از شما سپاسگزاریم اما ما قول گفتگوی در این خصوص را از شما میگیریم به هر ترتیب جامعه نسبتا سیاسی ایران که در مقایسه با دیگر کشورهای در هر قشر و طبقه اجتماعی و صنفی که باشند موضوعات سیاسی را کنجکاروانه و دقیق دنبال میکنند ، پیش شرط به دست آوردن اقبال عمومی آنان ، برخورد صادقانه ، شفاف و منسجم از سوی نیروهای سیاسی را طلب میکند.

نوشته شده توسط خط امام در دوشنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۴:۰۵ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.