خط امام : «سعدالله مسعودیان» سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه ضمن تأیید به شهادت رسیدن سه مهندس ایرانی در نیروگاه دبس عراق، این اقدامات تروریستی را محکوم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، مسعودیان با اظهار تأسف و ابراز همدردی نسبت به خانواده شهدای ایرانی در دبس عراق اعلام کرد دو […]

خط امام : «سعدالله مسعودیان» سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه ضمن تأیید به شهادت رسیدن سه مهندس ایرانی در نیروگاه دبس عراق، این اقدامات تروریستی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، مسعودیان با اظهار تأسف و ابراز همدردی نسبت به خانواده شهدای ایرانی در دبس عراق اعلام کرد دو نفر از مجروحان به دلیل وخامت جراحتشان به سلیمانیه منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به عملیات تروریستی صبح امروز تکفیری ها در منطقه دبس افزود: متأسفانه تروریست ها صبح امروز (جمعه) با ورود به نیروگاه برق دبس خود را منفجر کردند که این اقدام منجر به شهادت 3 نفر و مجروح شدن 5 نفر دیگر از تکنیسین های ایرانی شد.
مسعودیان گفت: «مصیب قنبری»، «نعمت رضایی» و «کوروش قویدل» سه مهندس ایرانی بودند که بر اثر حمله انتحاری داعش در نیروگاه برق کرکوک شهید شدند.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی اعلام کرد: متأسفانه 3 تن از شهدای ایرانی به تیر مستقیم به شهادت رسیده اند به نحوی که تروریست ها با ورود به نیروگاه به سوی مهندسین و تکنیسین ها تیراندازی می کنند و سپس عامل انتحاری خود را منفجر می کند.
مسعودیان در ادامه تصریح کرد: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای آماده کردن شرایط انتقال شهدا و مجروحانی است که حال آنها وخیم می باشد.
به گزارش ایرنا، در حمله انتحاری امروز (جمعه) به یک نیروگاه برق در کرکوک دست کم 16 نفر کشته شدند.
همچنین خبرگزاری فرانسه به نقل از مسؤولان محلی گزارش داد، افراد مسلح با پوشیدن جلیقه های انفجاری، بامداد امروز به چند ساختمان دولتی در کرکوک حمله کردند.
در این حملات مقر فرماندهی پلیس، چند ایست بازرسی و یگان گشتی در شهر کرکوک واقع در 240 کیلومتری شمال بغداد هدف قرار گرفت.
خبرگزاری رویترز نیز اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در پایگاه اینترنتی خود مسؤولیت حمله انتحاری به کرکوک را بر عهده گرفته است.