گرامیداشت زنده یاد «عباس کیارستمی» در بزرگترین فستیوال فرهنگی دانشگاه پکن
گرامیداشت زنده یاد «عباس کیارستمی» در بزرگترین فستیوال فرهنگی دانشگاه پکن

خط امام : در جریان برگزاری سیزدهمین فستیوال بین المللی فرهنگی دانشگاه پکن که یکی از مهمترین و بزرگترین رویدادهای فرهنگی این مرکز دانشگاهی محسوب می شود، یاد و خاطره زنده یاد عباس کیارستمی گرامی داشته شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این رویداد فرهنگی که روز یکشنبه در محوطه دانشگاه […]

خط امام : در جریان برگزاری سیزدهمین فستیوال بین المللی فرهنگی دانشگاه پکن که یکی از مهمترین و بزرگترین رویدادهای فرهنگی این مرکز دانشگاهی محسوب می شود، یاد و خاطره زنده یاد عباس کیارستمی گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این رویداد فرهنگی که روز یکشنبه در محوطه دانشگاه پکن با حضور اقشار مختلف مردم، دانشجویان و نمایندگان 60 کشور دنیا برگزار شد، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این دانشگاه نیز با برپایی غرفه ای، علاوه بر معرفی فرهنگ و هنر ایرانی، به معرفی کارگردان فقید کشورمان عباس کیارستمی پرداختند و به سئوالات پرشمار بازدیدکنندگان در خصوص وی پاسخ دادند.
آنان در این برنامه با تهیه متنی به زبان چینی در یادبود عباس کیارستمی و نمایش عکس هایی از این کارگردان به معرفی برخی از آثار سینمایی اش پرداختند.
اجرای زنده خوشنویسی و خطاطی ایرانی، معرفی جاذبه های گردشگری کشورمان با ارائه بروشور و پذیرایی از حاضران با خوراکی های سنتی ایرانی از دیگر برنامه های متنوعی بود که توسط دانشجویان کشورمان در نظر گرفته شد.
استقبال قابل توجه از فرهنگ و هنر کشورمان در غرفه ایران در دانشگاه پکن به عنوان مهمترین مرکز علمی – آموزشی کشور چین در حوزه های علوم انسانی و یکی از 30 دانشگاه برتر جهان از جمله نکات قابل توجه این فستیوال فرهنگی یک روزه بود.
در سیزدهمین فستیوال بین المللی فرهنگی دانشگاه پکن علاوه بر جمهوری اسلامی ایران، نمایندگانی از روسیه، آمریکا، انگلیس، چین، کره جنوبی، کره شمالی، ژاپن، ترکیه، مصر، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین، افغانستان، پاکستان، شیلی، فرانسه، هلند، لهستان، ویتنام و … شرکت داشتند که نمایندگان هر یک از کشورهای شرکت کننده با اجرای برنامه های متنوع و زنده سعی در معرفی فرهنگ و آداب و رسوم خود داشتند.
این همایش بزرگ فرهنگی که همه ساله به همت دانشگاه پکن و با تلاش دانشجویان شاغل به تحصیل در این مرکز فرهنگی در این ایام برگزار می شود، همواره با استقبال خوب مردم و اقشار مختلف فرهنگی چین و اتباع خارجی مقیم این کشور همراه است.