جان کری خواستار تسلیم مخالفان در برابر اسد شد
جان کری خواستار تسلیم مخالفان در برابر اسد شد

خط امام : منابع بلندپایه دیپلماتیک در گفتگوی اختصاصی با نشریه القبس اعلام کردند : جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نشست اخیر حامیان مخالف دولت سوریه که به میزبانی پاریس برگزار شد، از طرف های معارض سوری خواسته است که در برابر خواسته های دولت دمشق تسلیم شوند. به گزارش خط امام ، خبرگزاری […]

خط امام : منابع بلندپایه دیپلماتیک در گفتگوی اختصاصی با نشریه القبس اعلام کردند : جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در نشست اخیر حامیان مخالف دولت سوریه که به میزبانی پاریس برگزار شد، از طرف های معارض سوری خواسته است که در برابر خواسته های دولت دمشق تسلیم شوند.

به گزارش خط امام ، خبرگزاری جمهوری اسلامی نوشت این منابع به ‘القبس’ گفتند : جان کری خواستار خروج افراد مسلح از حلب و حضور آنها پای میز مذاکره در ژنو شده و تاکید کرده است که هیچ گونه ضمانت و پیش شرطی برای مخالفان دولت سوریه وجود ندارد .
این منابع افزودند : مخالفان دولت سوریه از مواضع جان کری در نشست پاریس سرخورده شدند چرا که وزیر امور خارجه آمریکا به آنها این مسأله را ابلاغ کرد که دولت باراک اوباما تنها برای مبارزه با داعش فعالیت می کند و طرحی برای کنار زدن بشار اسد از قدرت ندارد.
این منابع تاکید کردند : لحن سخنان جان کری در نشست پاریس نیز به گونه ای بود که وی از مخالفان مسلح دولت سوریه خواست در برابر روسیه ایران و بشار اسد تسلیم شوند و کری در سخنان خود نیز مخالفان دولت سوریه را به ناکامی در حفظ توافق آتش بس با مسکو متهم کرد .
یک منبع مسئول در اتحادیه اروپا که نخواست نامش فاش شود نیز در گفتگو با نشریه القبس کویت این اظهارات جان کری خطاب به مخالفان دولت سوریه را تایید کرد و گفت : کری در نشست پاریس از تمامی کشورهای حامی معارضان سوری خواست تا افراد مسلح را وادار به خروج از حلب کنند چرا که این تنها راه متقاعد کردن مسکو برای کسب اطمینان روسیه از خروج اعضای جبهه النصره و جبهه فتح الشام از حلب است.
این منبع اروپایی گفت : جان کری مخالفان دولت سوریه را تهدید کرده است که در صورت مخالفت با پیشنهادات واشنگتن حمایت های آمریکا از آنها به طور کامل قطع خواهد شد و مخالفان دولت سوریه باید بدون هرگونه پیش شرطی برای مذاکره راهی ژنو شوند و با دولت سوریه مذاکره کنند.