فرمانده اعدام ها در شرق حلب دستگیر شد
فرمانده اعدام ها در شرق حلب دستگیر شد

خط امام : یک سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره مسئول اجرای اعدام ها در شرق حلب پیش از اینکه موفق به فرار از منطقه شود، از سوی نیروهای ارتش سوریه دستگیر شد. به گزارش خط امام ، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: یوسف فحد دیب از سرکردگان گروه تروریستی جبهه النصره در حالیکه […]

خط امام : یک سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره مسئول اجرای اعدام ها در شرق حلب پیش از اینکه موفق به فرار از منطقه شود، از سوی نیروهای ارتش سوریه دستگیر شد.

به گزارش خط امام ، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد: یوسف فحد دیب از سرکردگان گروه تروریستی جبهه النصره در حالیکه قصد داشت بین پناهندگان از حلب خارج شود، از سوی نیروهای سوری دستگیر شد.

این تروریست در بازجویی های اولیه گفت که افراد تحت فرماندهی وی دهها نفر را در شرق حلب اعدام کرده اند. بسیاری از افرادی که به گفته وی با حکم دادگاه به اصطلاح شریعت اعدام شده اند، از سوی مزدوران خارجی تیرباران شدند تا دیگران را بترسانند.
رسانه روسی همچنین اعلام کرد: در شبانه روز اخیر حدود 13 هزار نفر از حلب خارج شده اند و شمار کل افرادی که در جریان عملیات فتح شهر، منطقه را ترک کرده اند، بیش از 100 هزار نفر است که حدود 40 هزار نفر کودک هستند.
ایتارتاس نیز اعلام کرد که حلب به صورت کامل از سوی نیروهای ارتش و مردمی سوریه آزاد شده است.
در روزهای اخیر بیش از دو هزار جنگجو و تروریست با زمین گذاشتن سلاح های خود تسلیم شده و شهر حلب را ترک کرده اند.
جنگجویان در روزهای اخیر متحمل تلفات بسیار سنگینی شده و نواحی تحت کنترل خود را یکی پس از دیگری ترک کردند و مقادیر زیادی جنگ افزار از جمله خودروهای حامل سلاح های سنگین نیز برجای گذاشتند.

irna.ir