چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

سیدهادی خامنه‌ای در دیدار خانواده مهدی کروبی:

اکنون که جرم متهمان کهریزک اثبات شده، باید از آقایان کروبی و موسوی عذرخواهی شود

خط امام : حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید هادی خامنه‌ای در دیدار با خانواده حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی کروبی با انتقاد از کسانی که موضوع رفع حصر را از اولویت‌های کاری خود خارج کرده‌اند گفت: جا دارد از افراد و گروه‌هایی که همه فکرشان رسیدن به مناصب قدرت و کسب کرسی‌های مختلف است، پرسید آیا اگر دیگران در حصر بودند، از آقای کروبی انتظار پیگیری نداشتید؟ آیا آقای کروبی لحظه‌ای آرام و قرار ‌داشت؟ آیا همه اهداف را باید در رسیدن به چند کرسی خلاصه کرد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام در ابتدای این دیدار، آخرین وضعیت آقای کروبی را جویا شد و اظهار امیدواری کرد تا این یار صدیق و قدیمی امام در صحت و سلامت کامل هرچه زودتر از حصر خارج شده و امکان دیدار و بهره بردن از خدمات ایشان برای همه بستگان و دوستان و علاقمندان فراهم آید.

وی افزود: بنده چه در طول سال‌های مبارزه که آقای کروبی همواره با مشکلاتی مثل زندان و شکنجه و تبعید و محرومیت مواجه بود و چه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب که همه وجود خود را وقف خدمت به نظام و مردم کرده بود، هیچگاه به یاد ندارم که ذره‌ای در تعهد به اسلام ناب و خط امام و اصول انقلاب و مصالح مردم دچار تردید شده باشد.

سیدهادی خامنه‌ای با اشاره به نقش آقای کروبی در خلق حماسه دوم خرداد و سال‌های پس از آن گفت: همه می دانند که آقای کروبی در انتخابات سال ۷۶ و فعال کردن بسیاری از نیروها نقش برجسته‌ای داشت و پس از دوم خرداد و سال‌های حاکمیت دولت اصلاحات و مدیریت مجلس ششم با تلاش و تدابیر خاصی که منحصر به ایشان بود، توانست ظرفیت‌های جریان اصلاحات برای خدمت به کشور و نظام و تعامل با مسئولان عالی رتبه نظام و به ویژه رهبری را بالا ببرد.

وی ادامه داد: امروز با تاسف باید گفت که خلا حضور آقای کروبی در همه بخش‌ها احساس می‌شود و نه تنها یک جناح سیاسی که مجموعه نظام از این وضعیت دچارخسارت است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های آقای کروبی این بود که هیچ‌کس را از خود نمی‌راند و برای رفع مشکلات افراد حتی اگر ارتباطی به او نداشت کوتاهی نمی‌کرد. بسیارند زندانیان و دانشجویان و روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی که آقای کروبی برای حل مشکل آن‌ها لحظه‌ای آرام و قرار نداشت و اتفاقاً با همین روحیه و نگاه بود که در سال ۸۸ به موضوعاتی مانند جریان کهریزک وارد شد و باید کسانی که آن روزها ادعاهایی علیه ایشان مطرح کردند، حال که جرم متهمان اصلی این پرونده اثبات شده وقربانیان آن حوادث را شهید خواندند، از آقای کروبی و موسوی عذرخواهی کنند.

وی با انتقاد از کسانی که موضوع رفع حصر را از اولویت‌های کاری خود خارج کرده‌اند گفت: جا دارد از افراد و گروه‌هایی که همه فکرشان رسیدن به مناصب قدرت و کسب کرسی‌های مختلف است، پرسید آیا اگر دیگران در حصر بودند، از آقای کروبی انتظار پیگیری نداشتید؟ آیا آقای کروبی لحظه‌ای آرام و قرار ‌داشت؟ آیا همه اهداف را باید در رسیدن به چند کرسی خلاصه کرد؟

سیدهادی خامنه ای در ادامه از مسئولان خواست نسبت به وضعیت پزشکی و درمانی آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد به دلیل شرایط خاص آنان توجه کرده و دسترسی سریع به امکانات پزشکی، زیر نظر خانواده را بیشتر فراهم آورند، زیرا مسئولیت هر گونه کوتاهی و تاخیر متوجه مسئولان مربوطه است.

وی همچنین ضمن تجلیل از سوابق خانم فاطمه کروبی در طول سال‌های مبارزه علیه رژیم شاه و همراهی با آقای کروبی و خدمت به جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خطاب به ایشان گفت: شما یکی از موفق‌ترین مدیران کشور در امور پزشکی بودید که در دوران جنگ و با همه مشکلاتی که در این بخش وجود داشت با مدیریتی کم نظیر توانستید با راه اندازی مراکز مختلف درمانی در سراسر کشور و از جمله بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) تحسین همگان را برانگیزید. یکی از مهم‌ترین یادگارهای شما، تربیت صدها نیروی توانمند بود که امروز کشور از وجود آنها بهره‌ مند است. شما بعدها هم با حضور در مجلس و برخی مناصب دولتی به تلاش‌های خود ادامه دادید که همگی قابل ستایش و قدردانی است

نوشته شده توسط خط امام در چهارشنبه, ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.