سید هادی خامنه‌ای:

رفع حصر خدمتی بزرگ به نظام و موجب تقویت وحدت ملی می‌شود

خط امام : حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهادی خامنه‌ای که طبق معمول این سالها به دیدار فرزندان مهندس میرحسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد رفته بود در این دیدار گفت ، خوب است کسانی که با ادعای پیگیری موضوع حصر از مردم رای گرفته‌اند،خیلی شفاف و بدون سیاسی کاری و سخنان غیر موجه بگویند که در این زمینه چه کرده‌اند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : وی در این دیدار ضمن جویا شدن از احوال محصوران و اطلاع از آخرین وضعیت آنان گفت: اکنون که امکان دیدار آقای موسوی و خانم رهنورد فراهم نیست، من وظیفه خودم می‌دانم تا به دیدار شما عزیزان بیایم.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام با یادآوری سوابق پدر مهندس موسوی افزود: مرحوم میر اسماعیل موسوی و برادرانشان به ایمان و ادب و اخلاص مشهور بودند. این خانواده با وجود اینکه از تجار سرشناس بازار تهران به شمار می‌آمدند اما تا پایان عمر زندگی ساده و متواضعانه خود را ترک نکردند و آقای میرحسین موسوی در چنین محیطی پرورش پیدا کرد و به همان صفات آراسته شد.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به خدمات مهندس موسوی در زمان دفاع مقدس گفت: وقتی به شرایط آن روز کشور نگاه کنیم مشخص می‌شود که ایشان تا چه اندازه در اداره کشور با وجود تحریم‌ها و پایین بودن قیمت نفت و شرایط سخت ناشی از جنگ موفق عمل کرده است. جالب این است که بسیاری از نگرانی‌ها و هشدارهایی که سال ۸۸ درباره نحوه اداره دولت مطرح می‌کرد، امروز با روشن شدن اختلاس‌ها و سوء مدیریت‌ها در دولت قبل اثبات شده و به خوبی ارزش نگاه راهبردی و عمیق اقای موسوی را می‌توان درک کرد و ای کاش به جای تخطئه این سخنان کمی به آن‌ها توجه می‌شد تا جلوی بسیاری از خسارت‌ها گرفته شود.

وی افزود: بسیاری از کسانی که امروز خود را ژنرال‌های سیاسی و اجرایی کشور در هر دو جناح می‌دانند، آن روزها سربازان دولتی بودند که آقای موسوی اداره می‌کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در زمان جنگ ادامه داد: آقای موسوی در حمایت از وزیران و مدیران دولت، بعد از پاک دستی و تعهدآنان، به دو موضوع بیش از هرچیز توجه می‌کرد. اول قانون و لزوم رعایت آن در همه بخش‌ها و دیگری کارآمدی و توان مدیران بود، لذا به هیچ وجه نگاه گروهی و جناحی نداشت. یادم هست وقتی یکی از وزیران که از جناح حامی دولت بود را تغییر داد و فردی از جناح مقابل را معرفی کرد، همه از این کار تعجب کردند، اما آقای موسوی در پاسخ گفت که فرد قبلی از توان و درک تخصصی برای پیگیری امور برخوردار نبود و فرد جدید با آنکه از جناح مقابل است، بسیار فهیم و کارآمد است و بعد به طور مبسوط در همان موضوع به بیان نظرات فنی و تخصصی پرداخت که همه نمایندگان تحت تاثیر دانش و تسلط آقای موسوی قرار گرفتند.

سید هادی خامنه‌ای با تاکید بر رضایت و تایید همیشگی امام خمینی از مهندس موسوی گفت: همه می دانند که امام تا آخرین لحظه از آقای موسوی رضایت داشتند و از ایشان حمایت می‌کردند و این حمایت به دلیل همان ویژگی ها و امتیازات فراوانی بود که در آقای موسوی می‌دیدند.

وی همچنین با اشاره به تداوم حصر خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی گفت: ادامه این وضعیت دو اشکال اساسی دارد. اول اینکه افرادی مخلص و با سوابق ممتد خدمت، بدون محاکمه از بسیاری حقوق فردی و اجتماعی محروم شده و مجموعه نظام از خدمات آنان محرومند، دوم آنکه این وضعیت موجب آسیب به نظام و تخریب افکار عمومی در داخل و خارج شده است. به همین دلیل معتقدم رفع حصر خدمتی بزرگ به نظام است و موجب تقویت وحدت ملی می‌شود.

این چهره اصلاح طلب افزود: امروز که ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی می گذرد، باید بتوان مشکلات و اختلافات را با گفتگو حل و فصل کرد. اینکه عده‌ای به بهانه دفاع از ارزشها همواره بر شیپور تهمت و دعوا و اختلاف می‌دمند، نه متعهد به انقلابند و نه دلسوز نظام. آقایان موسوی و کروبی همیشه دل در گرو انقلاب اسلامی و اصول و ارزش‌های آن داشته‌اند و به همین دلیل اصلاح امور را در چارچوب نظام دنبال کرده‌اند.

عضو شورای بازنگری قانون اساسی با انتقاد از عدم پیگیری موضوع حصر افزود: خوب است کسانی که با ادعای پیگیری موضوع حصر از مردم رای گرفته‌اند،خیلی شفاف و بدون سیاسی کاری و سخنان غیر موجه بگویند که در این زمینه چه کرده‌اند؟ اینکه افرادی یا به نام اعتدال و یا به نام اصلاحات همه توان خود را صرف این کنند که کرسی‌های قدرت را به دست آورند و اعتنایی به مطالبات مردم نداشته باشند، رفتار درستی نیست و حامیان را خیلی زود از دست خواهند داد.

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۰۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.