آیت الله هاشمی رفسنجانی سربازی وفادار و مطیع برای امام و مشاوری صادق و امین برای رهبری بود
آیت الله هاشمی رفسنجانی سربازی وفادار و مطیع برای امام و مشاوری صادق و امین برای رهبری بود

خط امام : در پی در گذشت عالم مجاهد و همراه سال های سخت مبارزه و پیروزی امام (ره) آیت الله هاشمی رفسنجانی ، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام پیام تسلیت صادر کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین سید […]

خط امام : در پی در گذشت عالم مجاهد و همراه سال های سخت مبارزه و پیروزی امام (ره) آیت الله هاشمی رفسنجانی ، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای دبیرکل مجمع نیروهای خط امام پیام تسلیت صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای به این شرح است.

انالله و اناالیه راجعون

ارتحال عالم مجاهد و فقیه روشن بین حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، چهره برجسته تاریخ معاصر و یکی از ارکان انقلاب اسلامی و یار نستوه امام خمینی(س) که همه عمر خود را صرف خدمت به مردم و دفاع از ارزش‌های بلند اسلام ناب کرد، موجب تاسف و تاثر عمیق شد. آن مرحوم در طول سال‌های مبارزه و تحت شدیدترین فشارها و با وجود تحمل رنج زندان و شکنجه و انواع مشکلات، همواره با آرامش و روحیه‌ای سرشار از امید، برای همه دوستان و یاران و شاگردان امام نقطه اتکا بود.

او چه قبل و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره آماده شهادت بود و به مصداق « من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا االله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا» لحظه‌ای در عهد و پیمان خود با خداوند دچار تردید نشد و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نبود. همگان می‌دانند که او سربازی وفادار و مطیع برای امام و مشاوری صادق و امین برای مقام معظم رهبری بود.

او عزت و سربلندی مردم را وجهه همت خویش ساخت و سربلند وعزتمندانه زیست و رضایت مردم و تحقق خواسته‌های آنان را در مسیر رضایت خداوند می‌دانست. خدمات ایشان در حافظه تاریخی مردم ایران باقی خواهد ماند و همانگونه که استاد و مرشد او فرمود:«مردان تاریخ تا آخر زنده هستتد. بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.»

او به همرزمان شهیدش در انقلاب همچون مطهری وبهشتی و باهنر و رجایی پیوست و دل همه دوستان و و علاقمندانش را از فقدان خود مالامال از غم و اندوه نمود.

اینجانب این ضایعه را به همه بازماندگان، خصوصا همسر مکرمه و فرزندان و برادران ارجمندشان تسلیت می گویم و علو درجات ایشان را از خداوند متعال مسالت دارم.

سید هادی خامنه‌ای