اطلاعيه مجمع نيروهاي خط امام خراسان به مناسبت درگذشت آيت الله هاشمي

جایگاه آیت الله هاشمی در نظام جمهوری اسلامی تکرار ناشدنی است

خط امام ؛ به دنبال در گذشت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی  ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مجمع نیروهای خط امام خراسان با صدور اطلاعیه ای ضمن تسلیت فقدان این شخصیت برجسته تاریخ انقلاب با اشاره به جایگاه ایشان آمده است ؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی در نظام جمهوری اسلامی ایران از جایگاهی تکرار ناشدنی برخوردار بود.جایگاهی که حاصل همراهی همزمان ایشان با رهبر و مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ؛ متن این اطلاعیه به شرح زیر است

اناالله و انا الیه الراجعون
درگذشت غم انگیز و ناگهانی بزرگمرد سالهای مبارزه ، قانونگذار سالهای اولیه و مدیر دوران تثبیت انقلاب را صمیمانه تسلیت می گوییم.
بی شک  آیت الله هاشمی رفسنجانی جایگاهی بی بدیل در انقلاب اسلامی ایران داشت.او به معنای واقعی  یار و همراه کامل بنیانگذار کبیر انقلاب بود زیرا نه تنها در سال های مبارزه قبل از انقلاب ،آن زمانی که بسیاری از مدعیان انقلابیگری در دوران پس از امام هرنوع فعالیت سیاسی و انقلابی را حرام می دانستند، در ردیف اول مبارزان مسلمان قرار داشت بلکه در دوران پس از انقلاب نیز بازوی توانای بنیانگذار کبیر انقلاب نه تنها در امور قانونگذاری بلکه امور اجرایی چون فرماندهی دفاع مقدس بود.
جایگاهی که البته در دوران پس از رحلت امام خمینی (ره) نیز استمرار پیدا کرد. دوست ودشمن بر نقش پررنگ ایشان در تعیین آیت الله خامنه ای به عنوان جانشین بنیانگذار کبیر انقلاب  اقرار دارند.همچنین  فعالیت های گسترده اجرایی و قانونگذاری این بزرگمرد در سمت هایی چون ریاست جمهور،ریاست مجلس خبرگان رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالهای بعد که همگی در راستای بهبود جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی در سطح جهان بود،برهیچ کس  پوشیده نیست و  بر این اساس می توان گفت  آیت الله هاشمی رفسنجانی در نظام جمهوری اسلامی ایران از  جایگاهی تکرار ناشدنی برخوردار بود.جایگاهی که حاصل همراهی همزمان ایشان با رهبر و  مردم است. رهبری که وی عاشق ایشان بود و مردمی که حاضر به فدای جان خود و خانواده اش  و تمام آنانی که دوست داشت ،برای بهبود وضعیت ایشان بود.
مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان ضمن عرض تسلیت به مردم ایران برای از دست دادن مردی که بهبود جایگاه  ایران اسلامی و مردم آن ،برترین آرزویش بود ،از خداوند رحمان ورحیم خواستار  همراهی و همنشینی وی با مرادش حضرت روح الله (ره)در خلد برین هستیم.
مجمع نیروهای خط امام(ره)خراسان

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰:۵۴ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.