مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی/آرام ترین شب آیت الله به روایت ناطق نوری
مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی/آرام ترین شب آیت الله به روایت ناطق نوری

خط امام : سخنران مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با استناد به حضور باشکوه مردم در مراسم‌هایی که در گرامیداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد ، آن را نشانگر عزیز بودن آن مرحوم در نزد مردم دانست . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق […]

خط امام : سخنران مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با استناد به حضور باشکوه مردم در مراسم‌هایی که در گرامیداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد ، آن را نشانگر عزیز بودن آن مرحوم در نزد مردم دانست .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری که در حرم امام خمینی (ره) به مناسبت هفتمین روز درگشت آیت الله هاشمی رفسنجانی سخن می‌گفت، با تسلیت به عفت مرعشی (همسر آیت الله هاشمی )اظهارکرد: به شما ملت وفادار هوشیار و بیدار ایران نیز تسلیت عرض می‌کنم از خداوند بزرگ برای آن شخصیت کم نظیر اگر نگویم بی نظیر علو درجات را خواستارم، وقتی قرار شد در این مجلس با شکوه سخنران باشم فکر می کردم چه آیه ای از آیات قران را که مناسب این مجلس و این شخصیت است را انتخاب کنم . به قرآن مراجعه کردم. دیدم چندین آیه آمد که اگر انسان کمترین دقت را داشته باشد می تواند بگوید مرحوم هاشمی مصداق این آیات است.
وی ادامه داد: همه آن ها را نمی شود گفت یکی از آن ها سوره ی مریم آیه ی ٩٦ است.کسانی که به عمل صالح ایمان دارند نزد مردم عزیز هستند، این اجتماع امروز،ختمی که توسط مقام معظم رهبری گرفته شد ،اجتماع قم و اجتماعات شهرهای دیگر این موضوع را نشان نمی دهد؟ناطق نوری با طرح این سوال که  آیا آیت الله هاشمی رفسنجانی  با تاریخ درخشان زندگی اش مصداق السابقون و انصار نیست؟ ،گفت: هاشمی زنده است همانطور که امام فرمود هاشمی زنده است تا نهضت زنده است. ایشان با زندگی،  روش رفتار ،منش حتی با فوتش آموزه هایی برای ما گذاشت .رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری ادامه داد: من از سال 42 تا کنون که 53 سال می شود با آیت الله هاشمی بودم و در طول دوران مبارزه در قم، زندان و پیروزی انقلاب هم با ایشان بودم، پس آن صفاتی که درباره ایشان می گویم، مشاهدات یقینی من است.

وی تاکید کرد:آیت الله هاشمی از ریا، دوچهره و چند چهره بودن و دوگانه سخن گفتن تنفر داشت، اما در جامعه الان ما هزار چهره هم وجود دارد هر طرف باد بیاد می چرخند و اینها بد آدمهایی هستند.ناطق نوری همچنین یادآورشد:درس دیگر آیت الله هاشمی رفسنجانی  درس مقاومت و صبوری است، من گاهی می ماندم که علی رغم تهمت ها ناملایمات و در حالی که کوهی از مشکلات وجود داشت صبح میامد و در جلسه مجمع تشخیص آرام و با لبخند حضور پیدا می‌کرد و این را دوستانی که در مجمع بودند نیز تصدیق می‌کنند.وی در ادامه به ماجرای رد صلاحت آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اشاره کرد و گفت: زمانی‌که صلاحیت ایشان را برای انتخابات ریاست جمهوری به هر دلیلی رد کردند که البته به مخیله ما هم خطور نمی کرد که این اتفاق بیفتد، در حال آماده شدن برای رفتن به سفر بودم که با شنیدن این خبر، سفرم را لغو کردم و بازگشتم ، دیدم این بی معرفتی است که به سفر بروم. به دیدار ایشان به خانه اش رفتم و دیدم که او با خنده به استقبال من آمد.

به من گفت وقتی برای ثبت نام به وزارت کشور رفتم و استقبال و اشک شوق مردم را دیدم احساس کردم بار سنگینی بر دوش من است، اما وقتی خبر رد صلاحیتم اعلام شد، آرام ترین شب زندگی ام بود؛ چرا که باری از دوش من برداشته شد و وظیفه ام را هم انجام دادم. من از آیت الله هاشمی پرسیدم حالا می خواهی چه کنی و ایشان پاسخ داد مردم را به پای صندوق رای دعوت می کنم زیرا انقلاب و نظام است که اهمیت دارد.وی در ادامه تصریح کرد : روزهایی که از درگذشت آیت الله هاشمی می گذشت بسیاری از شبکه‌های خارجی علیه ایشان صحبت کردند که از برادری که به صورت تلفنی جواب آنها را داد تشکر می کنم؛ چرا که هاشمی رفسنجانی  جزو ارکان به وجود آوردنده انقلاب و فرمانده همان جنگی بود که همه کشورهای غربی در آن، پشت صدام ایستاده بودند، آیت الله هاشمی رفسنجانی که مردم او را این چنین بدرقه کردند، اپوزیسیون نبود بلکه از ستون‌های نطام بود.وی ادامه داد :حضور شما مردم در تشییع پیکر ایشان تمام معادلات دشمنان را به هم ریخت ، همه جناح ها از چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا و کند رو و تند رو و اعتدالی با هم وحدت داشته باشند و این منافاتی با اختلاف دیدگاه آنها ندارد، جناح ها با یکدیگر گفت و گو کنند و اگر نظر یکدیگر را نمی پذیرند حداقل به هم تهمت نزنند.این خبر تکمیل می‌شود .

isna.ir