محورهای مهم سخنان رییس جمهوری و رهبر انقلاب در ارتباط با راهپیمایی 22 بهمن
محورهای مهم سخنان رییس جمهوری و رهبر انقلاب در ارتباط با راهپیمایی 22 بهمن

خط امام :رهبر انقلاب و رئیس جمهور در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را پاسخی به تهدیدات دشمنان ، رمز وحدت و همدلی در مسیر اهداف انقلاب اسلامی دانسته و عموم مردم را به شرکت در این حماسه ملی دعوت کردند. به گزارش پایگاه اطلاع […]

خط امام :رهبر انقلاب و رئیس جمهور در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را پاسخی به تهدیدات دشمنان ، رمز وحدت و همدلی در مسیر اهداف انقلاب اسلامی دانسته و عموم مردم را به شرکت در این حماسه ملی دعوت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته ای که گذشت در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش در بیاناتی تصریح کردند:
** هیچ دشمنی نمی تواند ملت ایران را فلج کند.
** مردم پاسخ این حرف ها را در 22 بهمن خواهند داد.
** اگر عقلانیت در ذیل امید و توکل به خدا به‌ کار گرفته شود، یاری پروردگار را به همراه می آورد.
**عقلانیت در سایه اعتماد به شیطان اکبر و قدرتهای مادی، فقط به سراب می رسد.
** آقای تازه‌آمده در امریکا با حرفها و اقدامات خود، حرفهای 38 ساله نظام اسلامی را درباره فساد همه‌جانبه دستگاه حاکم امریکا، علنی و عریان در مقابل افکار عمومی قرار داده است.
** ملت ایران در روز 22 بهمن پاسخ اقدامات و تهدیدات او را خواهند داد.
** درس و پیام حادثه نوزدهم بهمن سال 57 این است که باید همواره در کنار محاسبات ضروریِ عقلانی و مادی، محاسبات فراتر از مسایل مادی نیز در نظر گرفته شوند.
** در طول 38 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما در مسایل مختلف از جمله دفاع مقدس همواره شاهد یاری خداوند و اتفاقات خارج از محاسبات مادی بوده ایم.
** عقلانیت و تدبیر در دیپلماسی، اداره کشور و دیگر امور ضروری است .
** اعتماد به شیاطین و امید بستن به کسانی که با اصل وجود نظام و حاکمیت اسلام مخالفند خطای بزرگی است چرا که از این کار خیری به کشور نمی‌ رسد.
** مردم در روز 22 بهمن با حضور در خیابان ها جواب این حرفها و تهدیدات را خواهند داد.
** البته ما از این آقای تازه‌آمده متشکریم چرا که زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعی امریکا، حرفهای 38 ساله جمهوری اسلامی ایران را درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر امریکا ثابت کرده است.
** رییس جمهور جدید با حرفها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر، ماهیت واقعی امریکا را عریان در مقابل چشم مردم جهان به نمایش گذاشته و نشان می دهد حقیقت امریکا چیست.

در همین زمینه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با قرار گرفتن در آستانه سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن را نماد ایستادگی بر اهداف انقلاب و آرمان های امام راحل و همچنین در برابر توطئه های دشمنان و بیگانان برشمرد.

‏ محورهای مهم سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه سران سه قوه و شورای عالی انقلاب فرهنگی در اربتاط با 22 بهمن ماه بشرح زیر است :
** از مردم برای حضوری گسترده و با شکوه برای راهپیمایی دعوت می کنم .
**مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان می دهند ارتباط ناگسستنی با انقلاب، امام و رهبری دارند.
** در آستانه 22 بهمن و دهه فجر انقلاب اسلامی، امیدواریم شاهد حضور مردم بزرگوار در راهپیمایی 22 بهمن باشیم.
** در این راهپیمایی، مردم نشان خواهند داد که ملت ما عزتشان را و راه صحیح استقلال و حاکمیت ملی را در سایه انقلاب اسلامی می بینند.
** مردم می دانند و هر سال راهپیمایی مردم شکوهمندتر از سال های قبل به وقوع می پیوندد.
** امسال با شرایطی که در منطقه و جهان روبه رو هستیم ، امیدواریم مردم حضور فعال تری در راهپیمایی 22 بهمن داشته باشند.
** در شرایط امروز جهانی، ضروری است که بیش از هر روز با ایستادگی بر اهداف انقلاب و وحدت، در ‏برابر توطئه‌های بیگانگان بایستیم.‏
** ‏باعث افتخار است که در طول 38 سال گذشته، مردم با همان شور ابتدای انقلاب در صحنه حاضرند و با ایستادگی و ‏فداکاری در مسیر تحقق آرمان‌ها از نظام اسلامی در برابر انواع توطئه‌ها حراست کرده‌اند.‏
** قبل از انقلاب اسلامی، دولت ایران به عنوان ابزاری برای نظام سلطه جهانی به ‏رهبری آمریکا عمل می‌کرد.
** امروز به برکت انقلاب اسلامی، ایران کشوری مقتدر، مورد احترام و مؤثر در ‏تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی است.‏