مجمع نيروهاي خط امام جنايت خان شیخون و تجاوز به خاک سوريه را محکوم کرد
مجمع نيروهاي خط امام جنايت خان شیخون و تجاوز به خاک سوريه را محکوم کرد

خط امام : مجمع نيروهاي خط امام حمله به غير نظاميان و استفاده از سلاح هاي کشتار جمعي بر عليه مردم در سوريه را محکوم کرد. اين بيانيه ضمن محکوميت حمله به غير نظاميان و استفاده از سلاح هاي شيميايي و کشتار جمعي با انتقاد از اقدامات مداخله جويانه آمريکا در منطقه و تجاوز آشکار […]

خط امام : مجمع نيروهاي خط امام حمله به غير نظاميان و استفاده از سلاح هاي کشتار جمعي بر عليه مردم در سوريه را محکوم کرد.

اين بيانيه ضمن محکوميت حمله به غير نظاميان و استفاده از سلاح هاي شيميايي و کشتار جمعي با انتقاد از اقدامات مداخله جويانه آمريکا در منطقه و تجاوز آشکار به خاک سوريه ، اقداماتي از اين دست را در راستاي سرپوش نهادن بر واقعيت اين جنايات و ادامه حيات تروريست ها در منطقه دانسته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، متن کامل اين بيانيه به اين شرح است .

بسمه تعالي

جنايتي که در حمله شيميايي روز سه شنبه شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه رخ داد گوشه ي از واقعيت کريه جنگ وحشيانه اي است که بيش از پنج سال است ، سوريه و برخي کشورهاي منطقه را به واسطه سياست هاي توسعه طلبانه و مداخله جويانه کشورهاي غربي و آمريکا به ورطه نابودي کشانده است. .

مردم سرزمين ما هنوز داغ زخم هاي سلاح هاي کشتار جمعي صدام را که به لطف دول اروپايي و ايالات متحد آمريکا بدست آورده بود بر تن و جان خود احساس مي کنند و بر خود واجب و وظيفه ديني و انساني ميدانند بي هيچ مسامحه اي از هرگونه قصد ، اراده و اقدامي در راستاي استفاده از سلاح هاي کشتار جمعي و شيميايي در هر نقطه عالم و توسط هر گروه و حکومتي اعلام انزجار نمايند و آن را جنايت عليه بشريت ميدانند.

بي ترديد در خان شیخون سوریه ، جنايتي آشکار و اقدامي بر عليه غير نظاميان با استفاده از سلاح کشتار جمعي صورت گرفته وعاملان آن بايد شناسايي و محکوم شوند در اين ميان آنچه اين خواسته ي آشکار و غير قابل چشم پوشي مردم سوريه و افکار عمومي جامعه جهاني را به حاشيه رانده تجاوز و نقض آشکار اصول حقوق بین الملل توسط آمريکا با شليک 59 موشک به خاک سوريه بود.

به اعتراف کارشناسان وناظران منطقه اي در شرايطي که مقاومت کشورهاي منطقه در مقابل تروريست هاي چند مليتي پس از چندين سال ايستادگي به پيروزي هاي چشم گيري در صحنه سياسي و نظامي رسيده و آخرين مراحل پايان اين جنگ خانمان سوز در حال رقم خوردن بود ، تن دادن تروريست ها به هر اقدامي براي تغيير معادلات سياسي منطقه با به خاک و خون کشيدن مردم بي دفاع و غير نظامي دور از ذهن نيست

جنگ سوريه جان نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر را گرفته نیمی از جمعیت ۲۲ میلیونی سوریه خانه های خود را ترک کرده اند ، تنها درسال ۲۰۱۶ دستکم ۶۵۲ کودک در سوریه کشته شده اند ، اينها بخش کوچکي از آمار تکان دهنده اي است که سياست هاي منطقه اي ايالات متحد آمريکا باعث و باني اصلي آن است ، اينها امروز ديگر يک ادعا نيست .

نگاهي به روند شکل گيري گروه هاي تروريستي همچون القائده درافغانستان و داعش در سوريه و عراق و ديگر نقاطع منطقه ، واقعيتي است که مقامات رسمي کاخ سفيد به آن اعتراف نموداند.

تجاوز موشکي به پایگاه الشعیرات در استان حمص سوریه با 59 موشک حاکي از اراده و نفوذ آشکار لابي صهيونيستي در دولت ايالات متحد آمريکا براي دامن زدن به جنگ در منطقه و جلوگيري از پايان درگيري و انهدام کامل تروريست ها در خاورميانه است ، امري که در صورت تحقق آن بي ترديد اولين پيامد آن توجه همه جانبه افکار عمومي به روند تحولات فلسطين اشغالي و اقدامات جنايت بار رژيم صهيونيستي خواهد بود.

بر اساس آنچه برشمرده شد به نظر ميرسد جنايت خان شیخون را برخي کشورهاي منطقه که در سالهاي گذشته زيستگاه جانوران داعشي بوده و خود در سرکوب و جنايت برعليه مخالفان خود گوي سبقت را از ديگر ديکتاتورهاي منطقه ربوده اند طرح ريزي کرده و بهانه هاي لازم براي عقب نشینی دولت آمریکا و شخص ترامپ ازموضع گیری اخیرش را فراهم نموده اند.

مجمع نيروهاي خط امام به عنوان يک حزب سياسي اصلاح طلب ضمن ابراز همدردي با بازماندگان جنايت اخير شهر خان شیخون و با محکوميت اين اقدام وحشيانه و هرگونه اقدام برعليه غير نظاميان ، از دولت جمهوري اسلامي ميخواهد بر اساس مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي در راستاي دفاع از مظلوم ، همت خود را در روشن شدن ابعاد اين اقدام جنايت بار به کار بسته و همه امکانات و توان ديپلماسي و مستشاري خود را در راستاي تقويت دولت قانوني سوريه ، تماميت ارضي آن ، در جهت پايان دادن به بحران و جنگ در اين کشور بکارگيرد.

والسلام عليکم