منصب ریاست جمهوری عرصه کارآموزی نیست
منصب ریاست جمهوری عرصه کارآموزی نیست

خط امام : دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان در گفتگو با ایسنا با اشاره به جایگاه قوه مجریه گفت: طبق اصل 113 قانون اساسی رییس جمهور عالیترین مقام رسمی کشور پس از مقام رهبری ست که مسوولیت ریاست قوه مجریه و اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد، اما وقتی در حوزه […]

خط امام : دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان در گفتگو با ایسنا با اشاره به جایگاه قوه مجریه گفت: طبق اصل 113 قانون اساسی رییس جمهور عالیترین مقام رسمی کشور پس از مقام رهبری ست که مسوولیت ریاست قوه مجریه و اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد، اما وقتی در حوزه اختیارات و وظایف رییس قوه مجریه دخالت صورت گیرد، آیا اختیاری برای رییس جمهور باقی می ماند ؟ اینجاست که نقض قانون اساسی صورت می گیرد و محدود کردن رییس جمهور که با رای مستقیم مردم انتخاب می شود کم ارزش شمردن مردم ، نفی جمهوریت نظام و تضییع حق الناس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام امیررضا خیرخواه با معرفی مجمع نیروهای خط امام به عنوان حزب قدیمی و ریشه دار جناح اصلاح طلب خاطرنشان کرد: هسته اولیه این حزب توسط طیف خط امام نمایندگان دوره سوم مجلس شورای اسلامی ایجاد شد و در اوایل دهه هفتاد با نام کنونی رسما مجوز فعالیت گرفت.

عضو شورای مرکزی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام کشور با تبریک روز جوان به جوانان کشور و به خصوص جوانان سیستان و بلوچستان به نقش جوانان در تحولات سیاسی اجتماعی کشور و نقش بی بدیل آنها در توسعه اشاره نمود و امام را الگوی جوان باوری برای مسوولان و دولتمردان نظام دانست.

وی افزود: سیستان و بلوچستان به عنوان جوانترین استان کشور شناخته می شود و در این راستا گام های خوبی در جهت بهره گیری از ظرفیت های عظیم جوانان برداشته شده که از آن جمله می توان به انتصاب بخشداران جوان در استان در دولت یازدهم اشاره کرد.

امیررضا خیرخواه جوانان را موتور محرکه انتخابات دانست و در پاسخ به سوالی پیرامون چگونگی ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در مردم گفت:” در اینجا می توانم به نقش احزاب اشاره کنم ، اگر فضای آزادانه قانونی برای فعالیت احزاب و سمن ها باز باشد مشارکت سیاسی مردم و به تبع آن شور و نشاط انتخاباتی افزایش می یابد.

دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوال ” جمله میزان رای ملت است با جمله رای مردم حق الناس است چه ارتباطی دارد ” اظهار کرد: هر دو جمله به اهمیت رای و نظر مردم اشاره دارد اما باید به شرایط طرح این سخنان از سوی امام و رهبری توجه داشته باشیم. سخن اول بر اصل جمهوریت نظام تاکید دارد در شرایطی که عده یی سودای تشکیل حکومت اسلامی داشتند. اما حق الناس بودن رای مردم تاکید بر صیانت و حراست از آرای مردم دارد، یعنی خدشه دار کردن رای مردم – به هر نحوی – و خدای ناکرده دست بردن در آن مصداق ظلم است و حرام شرعی ست.

امیررضا خیرخواه در خصوص مصادیق انقلابی گری خاطرنشان کرد: انقلابی گری یعنی در شعار و در سیاستگذاری ، در رفتار و در عمل در جهت رضایت خدای متعال و مردم حرکت کنیم، دستاوردهای انقلاب 57 و آرمان های که مردم بخاطر آن انقلاب کردند یعنی رشد معنوی و اخلاقی جامعه ، مردم سالاری، رفاه و آسایش مردم ، آزادی و حاکمیت ارزش های انسانی و اسلامی حفظ شود و ایران در دنیا سربلند باشد، حال اگر گفتار و عملکرد به نحوی باشد که بر مردم فشار تحمیل شود ، چه فشار اقتصادی ، چه فشار سیاسی چه فشار اجتماعی ، چه حتی فشار روانی ، در جهتی باشد که مردم مایوس شوند و جایگاه کشور در منطقه و در عرصه بین المللی تضعیف شود ،اگر تنش را در روابط بین المللی افزایش دهیم و خواسته یا ناخواسته هزینه های هنگفتی را بر کشور و بر مردم تحمیل کنیم این کاملا در تناقض با انقلابی گری ست، چرا که در جهت خواست دشمنان کشور حرکت کرده ایم . قانون گریزی و افراطی گری نقطه مقابل انقلابی گری ست.

عضو شورای مرکزی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام کشور در بیان مصادیق انتخاب اصلح خاطرنشان کرد: اهلیت و شایستگی در کارآمدی ست و کارآمدی افراد را سابقه مدیریتی و اجرایی و عملکرد و کارنامه آنها نشان می دهد، منصب ریاست جمهوری عرصه کارآموزی نیست، فردی که هیچگونه سابقه موثر و مرتبط ندارد چگونه می تواند رییس جمهور باشد؟ این هم به کشور آسیب می زند هم به نظام و هم به مردم ، به قول شهید دکتر چمران اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعا انسان بی تقوایی ست.

عضو شورای اصلاح طلبان سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود از عوامفریبی ، دادن وعده های غیرمنطقی و نسنجیده، عملکردهای نادرست گذشته ؛ نداشتن برنامه معقول برای مدیریت کشور، شعار زدگی و ناکارآمدی به عنوان رویه هایی که باعث دلسردی مردم در انتخابات می شوند یاد کرد.

دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان درپاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه برنامه حزب شما برای انتخابات چیست تصریح کرد: مجمع نیروهای خط امام به عنوان حزبی که کار فرهنگی را لازمه بهبود شرایط سیاسی و به تبع آن شرایط اجتماعی و اقتصادی کشور می داند تلاش دارد در انتخابات پیش رو ضمن برگزاری نشست ها ، مناظره ها و سخنرانی ها به رشد آگاهی و بلوغ سیاسیجامعه کمک کند و این فعالیت ها را عمدتا در ستاد انتخاباتی فعال شده حزب در پایتخت و ستادهای دیگر نقاط کشور انجام می دهیم .

در انتخابات شوراها هم چند تن از اعضای شورای مرکزی کشور از پایتخت ثبت نام کرده و همگی تایید صلاحیت شده اند ،در سایر استان های کشور نیز تعدادی از اعضا ثبت نام کرده که برخی تایید صلاحیت شده اند و در تعامل با شورای اصلاح طلبان برای رسیدن به لیستی واحد و منسجم هستیم .

وی افزود در انتخابات ریاست جمهوری همچون سایر احزاب جناح اصلاح طلب و اعتدال گرا و بخشی قابل توجهی از اصولگرایان کشور از آقای دکتر روحانی حمایت می کنیم و ایشان را در شرایط کنونی نقطه ثقل همه گروههای سیاسی کشور می دانیم.