نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان :اصلاح طلبی و اصول گرایی دو روی سکه يک نظام است
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان :اصلاح طلبی و اصول گرایی دو روی سکه يک نظام است

خط امام : دبیر منطقه سیستان و بلوچستان مجمع نیروهای خط امام و اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان این حزب با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار کردند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام  : آیت الله سلیمانی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه منطق قرآن […]

خط امام : دبیر منطقه سیستان و بلوچستان مجمع نیروهای خط امام و اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان این حزب با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام  : آیت الله سلیمانی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه منطق قرآن این است که باید در لوای جریان برای خدا اقدام کرد با اشاره به آیه شریفه ” قل إنما أعظكم بواحدةأن تقوموا لله مثنی وفرادى” افزود: البته اگر جریان نشد تکلیف از  فرد ساقط نمی شود همچنان که اگر نماز جماعت شکل گرفت نعم المطلوب است و اگر شکل نگرفت نماز فرادی به قوت خود بر فرد تکلیف  است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه عنوان کرد بعثت نبی مکرم اسلام انفرادی بود و ایشان سه سال آیین اسلام را در اختفا نگاه داشت  و بعد از سه سال به منصه ظهور رساند چرا که می خواست این تفکر پشتوانه پیدا کند و تبدیل به یک جریان شود که قدرتهای مقابل به راحتی نتوانند آنرا مهار کنند. وی افزود پیامبر در طی سه سال توانست تفکرش را به یک جریان چهل و چهار نفره تبدیل کند و بعثتی  که در بدو امر انفرادی بود به جریانی تبدیل شد که دیگر امکان توقف آن وجود نداشت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه تصریح کرد :

جمهوری اسلامی امروز به یک جریان تبدیل شده است، جریانی که از دل آن نامزدهای انتخاباتی با سلایق متفاوت سیاسی بیرون می آیند  که حاصل جمع رای آنها در واقع رای به  نظام است.

امام جمعه زاهدان اصلاح طلبی و اصول گرایی را دو روی سکه یک نظام دانست و خاطرنشان کرد: تنها گروهی که در این انتخابات مردم را از مشارکت  منع می کردند  منافقین بودند و همه حرفشان این بود که رای شما خواه شیخ و خواه سید به سبد نظام می رود.

نماینده رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان وجود احزاب را برای برافروختن تنور فعالیت ها و مشارکت های سیاسی مردم از ضروریات دانست و افزود : به تعبیر مرحوم شهید مطهری دو لبه قیچی برای یکدیگر حرکت می کنند به نوعی که انگار با هم در تقابلند اما به واقع با هم در تعاملند برای بریدن یک چیز که آن خواست شیطانی دشمن است‌.

آیت الله سلیمانی انتخابات را مرهون احزاب اعم از راست و چپ و اصلاح طلب و اصولگرا و مردم دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خاتمه  این دیدار با ابراز خرسندی عنوان نمود: باید قدردان  شما جوانانی بود  که بهار زندگی خود را در عرصه سیاسی به تجربه می گذارید.

در ابتدای این دیدار صمیمانه دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان پس از تبریک ماه مبارک رمضان به معرفی اجمالی مجمع نیروهای خط امام و سازمان جوانان آن پرداخت.

عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان سیستان  بلوچستان با اشاره به سخن حضرت امام حسین (ع) اصلاح طلبی را هدف اصلی حرکت عاشورا دانست و تبیین کرد:

جمله(…إِنی لم أخرج مفسداً و لا ظالما…) که ایشان در وصیت به برادرشان محمد حنفیه می فرمایند: فساد و ظلم را از حرکت های اصلاح طلبانه نفی میکند.

امیر رضا خیرخواه افزود وقتی به جمهوریت نظام معتقدیم  باید به لوازم آن نیز معتقد باشیم ، وجود احزاب برای کنترل مسئولین نظام  و تحدید قدرت  ضروری ست.

دبیر مجمع نیروهای خط امام منطقه سیستان و بلوچستان نهادمندی سیاسی را مهارکننده حرکت های نابهنجار و بحران های سیاسی  امنیتی دانست و انسجام و  یکپارچگی ، جامعه پذیری سیاسی و گسترش مشارکت های مردمی و به تبع آن افزایش ضریب امنیت را از کارکردهای احزاب نام برد.

عضو شورای عالی اصلاح طلبان سیستان و بلوچستان با اشاره به تنوعات قومی، مذهبی و فرهنگی و شرایط ژئوپلیتیکی سیستان و بلوچستان تصریح کرد فعالیت  نهاد های مدنی و احزاب سیاسی در این استان، اهمیت و ضرورت دوچندان می یابد.

امیر رضا خیرخواه از تلاش های ایت الله سلیمانی، مولوی عبد الحمید و استاندار محترم دولت تدبیر و امید در استان سیستان بلوچستان در جهت تحکیم انسجام و وحدت در استان قدردانی کرد.

دبیر استانی مجمع نیروهای خط امام یادآور شد: در دولت یازدهم شاخه های  بسیاری از احزاب اصلاح طلب در استان سیستان وبلوچستان فعال شدند. همچنین امنیت و ثبات بی نظیری را در استان شاهد بودیم.

عضو شورای مرکزی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام کشور حضور حماسی مردم سیستان وبلوچستان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت و رأی به دولت تدبیر و امید را مایه شگفتی جریانات و نخبگان سیاسی کشور و تضمین کننده امنیت منطقه ای و ملی برشمرد.

امیر رضا خیر خواه در پایان با اشاره به اینکه وقتی میگوییم نماز دشمن شکن جمعه یعنی پسندیده نیست که از آن تریبون یک دولت مردمی یا یک جناح مردمی و شخصیت ها و بزرگان آن مورد هجمه قرار بگیرند که این با روح وحدت آفرین نماز جمعه در تناقض خواهد بود، اظهار امیدواری کرد انشاالله به برکت این ماه مبارک که ماه تهذیب و تزکیه نفس است؛ متخلق به اخلاق کریمه بشویم و بد اخلاقی های سیاسی در جامعه کمرنگ شود.

وی در پایان از بروز فرصت این دیدار تشکر و ابراز امیدواری کرد دیدار ائمه جمعه با فعالین  سیاسی تداوم یابد.