شرایط اسفبار قدس نتیجه اختلافات فرسایشی وخائنانه در امت اسلامی است
شرایط اسفبار قدس نتیجه اختلافات فرسایشی وخائنانه در امت اسلامی است

خط امام در پی جنایات تازه از سوی رژیم غاصب اسرائیل و تعرض صهیونیست ها به مسجد‌الاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان و به شهادت رساندن جمعی از جوانان و مجروح شدن بیش از هزار مبارز و دستگیری انقلابیون فلسطینی مجمع نیروهای خط امام طی بیانیه ای ضمن محکومیت جنایات صهیونیست ها وضعیت امروز فلسطین […]

خط امام در پی جنایات تازه از سوی رژیم غاصب اسرائیل و تعرض صهیونیست ها به مسجد‌الاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان و به شهادت رساندن جمعی از جوانان و مجروح شدن بیش از هزار مبارز و دستگیری انقلابیون فلسطینی مجمع نیروهای خط امام طی بیانیه ای ضمن محکومیت جنایات صهیونیست ها وضعیت امروز فلسطین را نتیجه سیاست های غلط برخی دولت های منطقه و دامن زدن به اختلافات دانسته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام به شرح زیر است .

حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و سرکوب شهروندان نمازگزار و مظلوم شهر بیت‌المقدس در فلسطین اشغالی و نادیده گرفتن همه هنجارهای انسانی و حقوقی، یکبار دیگر نشان داد که دولت اسرائیل جز خشونت و تجاوز منطق دیگری ندارد و دنیای به ظاهر مدافع حقوق بشر نیز هیچ توجهی به این صحنه غمبار ندارد.

این وضعیت اسف‌بار در شرایطی به وقوع می‌پیوندد که سران برخی کشورهای اسلامی نیروی خود را به جای مقابله با تهدیدات اشغاگران قدس شریف، صرف گسترش نزاع و اختلافات فرسایشی وخائنانه در امت اسلامی کرده و نه تنها صفوف مسلمانان را تکه تکه ساخته‌اند که دست صلح و دوستی به سوی رژیم صهیونیستی دراز نموده‌اند.

مجمع نیروهای خط امام ضمن محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی، ضرورت افزایش اتحاد مسلمانان را یادآور شده و از همه دولت‌ها و اندیشمندان و علما می‌خواهد تا با تقویت تعاملات فکری و فرهنگی و اجتناب از طرح مباحث اختلاف برانگیز و بی فایده، بیش از گذشته به اهمیت راهبردی وحدت مسلمانان توجه کنند. این مهم نه تنها در عرصه بین‌المللی که از نظر داخلی نیز در همه کشورهای مسلمان، ضرورتی غیر قابل انکار است. اگر پیروان نبی مکرم خدا، حضرت محمدابن‌عبدالله(ص) در همه کشورها روابطی برادرانه و مومنانه همچون دوران آن حضرت با یکدیگر داشته باشند و توان خود را به جای رقابت‌ها و اختلاف‌های بی حاصل، صرف گسترش فرهنگ ناب نبوی کنند، در آن صورت دشمن غدّار و خشونت طلب، امکان سوء استفاده و تضعیف مسلمانان را به دست نخواهد آورد.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام