یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

استاندار سیستان و بلوچستان در جمع اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام مطرح کرد

شرط پاسخگویی قدرت به مردم اجماع توانمندی ها ملت در قالب حزب است

شرط پاسخگویی قدرت به مردم اجماع توانمندی ها ملت در قالب حزب است

خط امام : بمناسبت هفته دولت دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان به همراه جمعی از اعضای سازمان جوانان شاخه استانی  این تشکل با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار صمیمانه استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز خوشحالی از مشارکت فعالانه جوانان در احزاب و رغبت آنها به مشارکت در کار جمعی اظهار داشت : شرط پاسخگویی قدرت به مردم رسیدن مردم به قدرت از طریق اجماع توانمندی ها در قالب حزب است، اگر این نوع حزب شکل گرفت امربمعروف و نهی از منکر نهادینه می شود،

مهندس علی اوسط هاشمی  افزود : باید بتوانیم در برابر قدرت حاکمیت ، قدرت مردم را به مرحله ای از اثربخشی و تمکین رای آنان از سوی ارکان حکومت سوق دهیم و مهم این است که حکومت به مرحله ای از تغییر نگاه به حزب برسد که موضع حزب برایش بسیار با اهمیت باشد و حزب بتواند دامنه نفوذش را در  درون قدرت ارتقا ببخشد.

مهندس علی اوسط هاشمی اجماع در تشکیل احزاب معدود اما قدرتمند و کمک بزرگان به قامت پیدا کردن این احزاب را ضروری دانست و عنوان کرد : سهم خواهی ها به خورد کردن احزاب منجر شده است .

مقام عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت : تا زمانی که حزب بزرگ شکل نگیرد آن  حیات فعال سیاسی که همه تشکل ها و سازمان های مردم نهاد انتظارش را دارند فراهم نمی شود چون سایه قدرت بر سراینها همیشه وجود دارد و محدود کننده خواهد بود

استاندار سیستان و بلوچستان تکثر توام با تحمل را شرط رسیدن به احزاب بزرگ قدرت زا دانست و گفت: آن اجماعی که لازمه قدرت سازی ست تا بتواند جریات قوی ایجاد کند و اعتقاد و باور مردم را بخوبی همراه خود سازد و ایمان به مشارکت در کارهای جمعی را با یک رفتار مسئولانه عمومیت ببخشد هنوز صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه با رفتار طایفه ای نمی توان به تحزب رسید گفت : مشکل ما تعدد احزاب خرد و درشت است و راه رسیدن به مرحله ای از پویایی در رفتار با برخورداری از یک فضای آزاد تکثر جمعیت در یک حزب است.

مهندس هاشمی در ادامه گفت : در خیلی از کشورهای بزرگ افکار عمومی آنقدر قدرت پیدا کرده اند که وزیری که مرتکب خطا می شود بمحض آشکار شدن خطایش در مقابل مردم سرتعظیم فرود می آوردو از پست خود کناره گیری می کند اما در یک جامعه یی فساد سه هزار میلیاردی رخ می دهد و هیچکس هم مسئولیتی نمی پذیرد و  این نشان از توسعه نیافتگی ست.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد : تا ملت بزرگ نشویم دولت بزرگ نخواهیم داشت، لازمه دولت بزرگی که همیشه خود را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد ملت رشید و بالغ و قد کشیده است .

علی اوسط هاشمی به بخشی  از دستاوردهای دولت در منطقه سیستان و بلوچستان اشاره و خاطرنشان کرد: توانستیم جا بیندازیم که می توانیم فرماندار زن و معاون استاندار زن داشته باشیم.

وی افزود تلاش کردیم راه را بر مداخلات غیرقانونی و غیرمسئولانه تنگ کنیم و ظرف سه سال گذشته برای ۲۳۰۰۰ نفر از مردم استان شناسنامه صادر کردیم و راه را بر تضییع حقوق مردم و زورگویی بستیم.

هاشمی تصریح کرد استاندار مرعوب قدرت کار مردم را آنگونه که شایسته است پیش نمی برد

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به اعضای جوان مجمع نیروهای خط امام گفت : نشانی از دانایی ارائه دادید، در این سن جوانی این درایت شما و این ادبیات قشنگ شما مایه لذت است .اینکه روی آورده اید به کار تخصصی و کار برنامه ای و استفاده از دانش و رای و مطالبه این حرکت ارزشمندی ست که باید به آن ساختاری و سیستمی بپردازید به گونه ای که حداقل هر سال در ارتباط با یک بخش ، یک برنامه به مسئولین بدهید ، نقد بدهید، نقد شما مسئولانه و حاصل از دانشتان است این فرق می کند با نقدحاصل از صدای بلند فاقد محتوا که بی پایه و بدون داشتن تخصص و دانش دریک حوزه است و نشان حرافی ست.

وی افزود: لذت می بریم از اینکه می بینیم جوانان این عصر ازین توانایی برخوردارند که با دقت و صراحت در کلام و پختگی و جامعیت مباحث را مطرح می کنند. سعی کنید در قالب کار جمعی دامنه جذب را بالا ببرید و کادرسازی کنید که کادرسازی، تربیت نیرو و شناساندن نیرو از کارکردهای حزب است

وی در پایان خطاب به اعضای جوان مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان گفت:

توفیق و عزت یارتان و انشالله در مسیر اهداف همینطور که فعال و مسئولانه و با تکیه بر دانشتان کار می کنید با شدت و قدرت بیشتر جسارت و اخلاق را سرلوحه کارتان قرار دهید و دیگران را هم شیفته راه و مرامتان سازید.

پیش از سخنان استاندار سیستان و بلوچستان دبیر شاخه استانی مجمع نیروهای خط امام  با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چهره سیستان و بلوچستان در طول چهار سال گذشته نسبت به قبل از آن  بسیار متحول شده و  امروز دیگر نگاهها به این منطقه تغییر کرده و حرکت پرشتاب سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه با عنایت دولت محترم به این منطقه آینده  امیدوار کننده یی را برای استان رقم زده است .

امیررضا خیرخواه خطاب به استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت :  آمده ایم تا از مدیریت مبتنی بر تدبیر و عقلانیت شما در استان سیستان و بلوچستان و زحمات و تلاش هایتان  در راستای ثبات و توسعه استان صمیمانه  تشکر و قدردانی کنیم . امیررضا خیرخواه سپس به معرفی اجمالی مجمع نیروهای خط امام ، پیشینه، مواضع، رویکرد و فعالیت های حزب در کشور و منطقه سیستان و بلوچستان پرداخت و به نقش و ظرفیت ویژه  احزاب، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد  در توسعه سیاسی اجتماعی  فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

وی احزاب را بازوان دولت و نظام  دانست و برتعامل،همفکری همراهی نخبگان ابزاری ( مدیران) و نخبگان فکری ( فعالین ) در دو سطح ملی و منطقه ای برای حل مشکلات و مسائل استان سیستان و بلوچستان  تاکید کرد و خواستار ایفای نقش حمایتی   – و نه فقط نظارتی –  وزارت کشور و استانداری ها در قبال  احزاب ، تعاملات منظم و متناوب دستگاهها با احزاب و  همچنین تشکیل خانه احزاب استان شد.

دبیر استانی مجمع نیروهای خط امام در پایان  از لزوم توجه متوازن و متعادل به  اقوام ،مذاهب و مناطق استان سخن گفت.

سپس  یکی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان این حزب در  سیستان و بلوچستان به ارائه توضیحاتی در ارتباط با کمیته ها و کارگروههای تخصصی و منطقه ای  سازمان جوانان پرداخت و به حوزه فعالیت ، وظایف و اختیارات آنها از جمله شناسایی پتانسیل های  استانی، فرصت ها و تهدیدها با هدف شناخت ظرفیت ها و امکانات و توانمندی های منحصر بفرد بومی، به منظور تهیه اسناد راهبردی منطقه ای با رویکرد توسعه پایدار اشاره کرد.

 

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۴ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.