بیانیه مجمع نیروهای خط امام در پی اظهارات ضد ایرانی رئیس جمهور امریکا

هیچ فرد و گروهی به بیگانگان اجازه ورود به امور داخلی ایران را نمیدهد

خط امام : مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ای اظهارات سخیف و نابخرادانه رییس جمهور آمریکا را نتیجه قراردادهای جدید مالی با برخی شیوخ منطقه دانسته و با اشاره به سوابق تاریخی سیاست های آمریکا در منطقه آورده است روزگاری نه چندان دور وزیر دفاع آمریکا در دوران جنگ تحمیلی از ضرورت خشکاندن ریشه ایرانیان سخن گفته بود . اختلافات جناحی در ایران مانند هر کشور دیگری امری داخلی و درچارچوب رقابت‌های سیاسی ذیل قانون اساسی است و هیچ فرد و گروهی به بیگانگان اجازه ورود به این عرصه را نمی‌دهد واین مهم در موضوعاتی مانند حوادث سال ۸۸ بارها از سوی فعالان سیاسی اعلام شد و حتی آقایان کروبی و موسوی هم در مواضع خود براین امر تصریح نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام به شرح زیر است.

اظهارات سخیف و نابخرادانه رییس جمهور آمریکا که به بهانه ارزیابی برجام مطرح شد، یک‌ بار دیگر این ضرب‌المثل حکمت آمیز ایرانی را به یاد آورد که «از کوزه همان برون تراود که در اوست.»
دونالد ترامپ در این سخنان تناقض آمیز اگرچه تلاش داشت چهره‌ای به ظاهر نگران نسبت به ایرانیان به خود بگیرد، اما در عمل با توهین به فرآیندهای انتخابی و مشارکت جویانه ملت ایران و زیرپانهادن پروتکل‌های رسمی و بین‌‌المللی و دخالت در امور داخلی آنان نشان داد که تا چه اندازه گرفتار نوعی بلاهت است.
او با جعل و تحریف نام شکوهمند و عزت آفرین خلیج فارس، پرده‌ای دیگر از سیاست واقعی خود و دولت تحت امرش را به تصویر کشید. در حقیقت این تحریف اثبات نمود که به شدت تحت تاثیر قراردادهای جدید مالی با برخی شیوخ منطقه است و تا چه اندازه حاضر است برای یک مشت دلار دست به هر عملی بزند. او در همین سخنان اخیر اعتراف نمود که برجام برای آمریکا سود مادی نداشته و به همین دلیل با آن مخالفت می‌کند.
ترامپ هنوز نمی‌داند که اشاره به موضوعات سیاسی و داخلی ایرانیان هیچ توجهی را برنمی‌انگیزد. زیرا اولاً اسلاف او پرونده‌ای سنگین در حمایت از دیکتاتوری پهلوی و کودتا علیه دولت قانونی وملی ایرانیان و حمایت از سرکوب مردم و پشتیبانی از دولت متجاوز صدام و تقویت گروه‌های تروریستی دارند و روزگاری نه چندان دور وزیر دفاع آمریکا در دوران جنگ تحمیلی از ضرورت خشکاندن ریشه ایرانیان سخن گفته بود. ثانیاً اختلافات جناحی در ایران مانند هر کشور دیگری امری داخلی و درچارچوب رقابت‌های سیاسی ذیل قانون اساسی است و هیچ فرد و گروهی به بیگانگان اجازه ورود به این عرصه را نمی‌دهد واین مهم در موضوعاتی مانند حوادث سال ۸۸ بارها از سوی فعالان سیاسی اعلام شد و حتی آقایان کروبی و موسوی هم در مواضع خود براین امر تصریح نمودند.
رئیس جمهور ایالات متحد آمریکا بهتر است به جای اظهار نظر درباره سپاه پاسداران که مهمترین نیروی نظامی مقاوم در برابر داعش است و تجربه ای موفق از بسیج مردمی علیه تروریسم را در منطقه به اجرا گذاشته درباره جنایات نیروهای خود در عراق و افغانستان توضیح دهد.
مجمع نیروهای خط امام ضمن محکوم کردن این سخنان، بر حفظ وحدت و انسجام داخلی تاکید نموده و اذعان می‌دارد که همه جناح‌ها و دلسوزان جامعه با هر سلیقه و گرایش سیاسی و مذهبی باید توجه کنند که امنیت ملی در سایه تقویت همدلی و پرهیز از نزاع‌های بی‌حاصل و نفرت افکنی‌های غیر اخلاقی تقویت خواهد شد.
والسلام
مجمع نیروهای خط امام

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۳ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.