آرمان های راستین انقلاب بر آمده از فطرت انسانی و نیازهای حقیقی اجتماع بود
آرمان های راستین انقلاب بر آمده از فطرت انسانی و نیازهای حقیقی اجتماع بود

خط امام : همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجمع نیروهای خط امام استان خراسان رضوی ضمن گرامیداشت این ایام با انتقاد و ابراز تاسف نسبت به برخی نارسایی ها و فراموشی برخی آرمان های اصولی انقلاب بر لزوم بازگشت به اهداف و خواست های اصیل این جنبش مردمی و ایجاد شرایط همدلی و […]

خط امام : همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مجمع نیروهای خط امام استان خراسان رضوی ضمن گرامیداشت این ایام با انتقاد و ابراز تاسف نسبت به برخی نارسایی ها و فراموشی برخی آرمان های اصولی انقلاب بر لزوم بازگشت به اهداف و خواست های اصیل این جنبش مردمی و ایجاد شرایط همدلی و فراهم نمودن زمینه های لازم آن تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : متن کامل این بیانیه به شرح زیر است.

دهه دوم بهمن ماه یادآور رخداد تاریخی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است. رخدادی نشات گرفته از خواست عمیق ملت ایران برای تغییر؛ برای تغییری که بهروزی، عدالت، آزادی، پیشرفت، آبادانی و استقلال را برای همه ایرانیان به ثمر بیاورد. رخدادی میمون که در 22 بهمن 57 به سرانجام رسید.
گرامی می داریم یاد و خاطره تمام کسانی که در آن ایام برای این پیروزی با جان و مال خویش مجاهدت کردند. یاران حقیقی حضرت روح الله (س) که برای اقامه عدل و قسط قیام نمودند و در مشاهده رنج انسان دست به توجیه نزدند و سعی کردند برای کاهش رنج انسان ها گام بردارند.
آرمان های حقیقی و راستین انقلاب آرمان هایی بر آمده از فطرت انسانی و نیازهای حقیقی اجتماع انسانی بود اما آنچه مایه تاسف است؛ نسبت واقعیت امروز جامعه و حکومت ما با آن آرمان هاست. متاسفانه در عصر حاضر از برخی از این آرمان ها تنها نامی به یاد مانده و برخی حتی در حد شعار نیز مطرح نمی شود. در چنین وضعیتی بازخوانی مجدد آرمان ها انقلاب و تبدیل آنها به مطالبات عمومی یک وظیفه همگانی بر عهده تمام دلسوزان نظام است. همچنین بازخوانی انسانی از آراء و نظرات حضرت امام خمینی(س) به عنوان مولف و موسس انقلاب اسلامی می تواند بسیاری از بن بست های فعلی موجود در راه حکومت داری در ایران را برطرف کند. البته تمامی این اتفاقات تنها در صورتی ممکن می شود که تمام گروه های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و در یک کلام دلسوزان نظام بر اصل گفتگو و همدلی برای حل مشکلات کشور و بقای نظام توافق کنند.
در انتها باید گفت که صحبت از همدلی و همراهی در زمانی که برخی از یاران صدیق امام و انقلاب در سختی و محظوریت هستند، بسیار دشوار است.بی شک یکی از نخستین گام ها برای ایجاد همدلی و همراهی تمام نیروهای وفادار به اندیشه مترقی امام راحل و رسیدن به شرایط معمول سیاسی برداشته شدن این مشکلات است.به امید آن روز