مراسم آیین پهلوانی و فرهنگ جوانمردی همراه با رونمایی از کتاب مرد بحران ها
مراسم آیین پهلوانی و فرهنگ جوانمردی همراه با رونمایی از کتاب مرد بحران ها

خط امام : مراسم آیین پهلوانی و فرهنگ جوانمردی در تالار اردیبهشت  سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد. در این مراسم شخصیتهای سیاسی و فرهنگی  از جمله سید هادی خامنه ای ، محسن هاشمی رفسنجانی و محمد جواد حق شناس حضور داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : در ابتدای […]

خط امام : مراسم آیین پهلوانی و فرهنگ جوانمردی در تالار اردیبهشت  سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب برگزار شد. در این مراسم شخصیتهای سیاسی و فرهنگی  از جمله سید هادی خامنه ای ، محسن هاشمی رفسنجانی و محمد جواد حق شناس حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : در ابتدای این مراسم  حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای رئیس پژوهشکده تاریخ اسلام و از پیشکسوتان ورزش پهلوانی پیرامون نقش ورزش به خصوص ورزش های سنتی از جمله  ورزش زورخانه ای ، به نقش و آثار آیین پهلوانی در میان ورزشکاران باستانی پرداخت .

در ادامه این مراسم مهندس محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران به تاریخ احداث اولین زورخانه و ورزشگاه توسط بلدیه در سالهای گذشته پرداخت، ایشان ضمن اشاره به اهمیت ورزش به ویژه ورزشهای باستانی توجه روز افزون به این نوع ورزشها را مورد تاکید قرار دادند  . ایشان با اشاره به تاکید مرحوم آیت الله هاشمی بر امر ورزش گفت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار برنامه ها و فعالیت های روزانه خویش اهمیت و زمان ویژه ای را به فعالیت های ورزشی اختصاص می دادند.

در ادامه این مراسم نقالی مرشد مجتبی حسن بیگی اجرا شد که با تقاضای ایشان از رییس شورای شهر مبنی بر احداث خانه نقالان  همراه بود.

در ادامه این مراسم از خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به نام “مرد بحران ها ” با حضور خانواده مرحوم آیت هاشمی رفسنجانی رونمایی شد .

گزارش و عکس از زهرا سادات موسوی حکیمی