مسئولان نظام قدر اتحاد مردم مقابل رفتار خصمانه دولت آمریکا را بدانند
مسئولان نظام قدر اتحاد مردم مقابل رفتار خصمانه دولت آمریکا را بدانند

خط امام : به دنبال اقدام رئیس جمهور ایالات متحد آمریکا و خروج یک جانبه این کشور ار توافق بین المللی هسته ای میان ایران و 5 کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا مجمع نیروهای خط امام  ضمن محکومیت این اقدام حماقت آمیز  و ضد صلح و امنیت جهانی رئیس […]

خط امام : به دنبال اقدام رئیس جمهور ایالات متحد آمریکا و خروج یک جانبه این کشور ار توافق بین المللی هسته ای میان ایران و 5 کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا مجمع نیروهای خط امام  ضمن محکومیت این اقدام حماقت آمیز  و ضد صلح و امنیت جهانی رئیس جمهور نامتعادل آمریکا بر احقاق حقوق مردم ایران از سوی اتحادیه اروپا تاکید کرده و در بخشی از این بیانیه با یاد آوری وظیفه و نقش جریان های سیاسی در حفظ و رعایت منافع ملی آمده است “به مسئولان نظام و جناح‌های مختلف سیاسی داخل کشور یادآور می‌شود که امروز مردم ایران با سلایق مختلف، در دفاع از منافع ملی و تقابل با رفتار خصمانه دولت آمریکا نگاهی واحد دارند و انتظار می‌رود قدر این وحدت نظر دانسته شده و کسی به دنبال بهره برداری‌های سیاسی و منافع زودگذر جناحی و رقابت‌های ناسالم سیاسی نباشد.”

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : متن بیانیه مجمع نیروهای خط امام در محکومیت اقدام دولت آمریکا در نقض توافق هسته ای به این شرح است

به نام خدا

رئیس جمهور ایالات متحد آمریکا که پیش از این بارها از لغو توافقی بین المللی میان ایران و 5 کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا سخن گفته بود، سرانجام در یک نمایش تلویزیونی از  این معاهده خارج شد و به شکلی روشن همه قواعد و هنجارهای بین‌ا‌المللی را که محصول زندگی انسان‌ها در طول تاریخ بود را کنار گذاشت.

رژیم ضد بشری اسراییل و نخست وزیر جنگ طلب آن هم در همکاری و همسویی با برخی شیوخ و حاکمان فریب خورده منطقه این مسیر را پی گرفتند و سرود شادی سردادند. غافل از اینکه پایان این راه زوال و  نابودی آنان است.

این روزها رئیس دولت ایالات متحده در شرایطی یک معاهده بین المللی را با ادعای برقراری صلح و امنیت نقض می‌کند که کشورش تاریخ سیاهی از کشتار غیر نظامیان، تجاوز به خاک دیگر کشورها، بهره گیری از سلاح اتمی و ارتکاب جنایت جنگی، دخالت‌های آشکار و پنهان سازمان یافته علیه منافع دیگر ملل را در کارنامه دارد و  سال‌های  متمادی است که سیاست گسترش ناامنی و حضور نظامی در اقصی نقاط دنیا را دنبال می‌کند.

آنچه اقدام اخیر دولت آمریکا در نقض توافق برجام و خروج یک طرفه از آن را در جایگاهی متمایز از دیگر اقدامات شرورانه این دولت قرار داده، کیفیت شکل گیری برجام به عنوان یک توافق چند جانبه‌ی کم سابقه‌ است که می‌توانست مبنای جدیدی در بسیاری از مناسبات و مناقشات بین‌المللی شود و نقش و جایگاه تضعیف شده مجامع بین المللی در حل و فصل بسیاری از اختلافات را احیا نموده و گامی واقعی در تلاش برای صلح و جهانی بر اساس گفتگو و عاری از خشونت باشد . توافقی که سندی بر اثبات ظرفیت گفتگو و تعامل در  دنیای امروز برای دست یابی مسالمت آمیز ملت ها به پیشرفت و توسعه است.

اکنون نمایش احمقانه ترامپ آشکارا سطح نفوذ صهیونیست‌ها و دلارهای نفتی شیوخ منطقه را در هیئت حاکمه ایالات متحد آمریکا برملا کرد و دولت آمریکا را بار دیگر در مقابل جهانیان به عنوان یک مزاحم و مخل دنیایی بر اساس گفتگو و در مسیر صلح و تعالی بشر نشاند .

جمهوری اسلامی ایران با پذیرش راستی آزمایی‌های بین‌المللی نه تنها نقض عهد نکرد که پس از این اقدام خصمانه آمریکا، بر ضرورت حفظ برجام تاکید نمود تا همچنان حسن نیت خود را در مسیر صلح و پیشرفت نشان دهد.

مجمع نیروهای خط امام به عنوان یکی از احزاب اصلاح طلب ضمن محکومیت اقدام حماقت آمیز  و ضد صلح و امنیت جهانی رئیس جمهور نامتعادل آمریکا و تاکید بر احقاق حقوق مردم ایران از سوی اتحادیه اروپا، به مسئولان نظام و جناح‌های مختلف سیاسی داخل کشور یادآور می‌شود که امروز مردم ایران با سلایق مختلف، در دفاع از منافع ملی و تقابل با رفتار خصمانه دولت آمریکا نگاهی واحد دارند و انتظار می‌رود قدر این وحدت نظر دانسته شده و کسی به دنبال بهره برداری‌های سیاسی و منافع زودگذر جناحی و رقابت‌های ناسالم سیاسی نباشد. فراموش نکنیم که در سال‌های دفاع مقدس همین وحدت نظر میان صفوف مردم و مسئولان نسبت به موضوع جنگ بود که موجب شد ملت ایران از آن آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاید. امروز هم باید با حفظ همه مرزبندی‌های جناحی و فکری، در دفاع از حقوق مردم و تامین منافع ملی و امنیت کشور آهنگی واحد نواخت.

 

مجمع نیروهای خط امام