تمام تلاش ها بعد از مشروطه برای دموکراتیک شدن سازوکارهای اداره امور جامعه بوده است
تمام تلاش ها بعد از مشروطه برای دموکراتیک شدن سازوکارهای اداره امور جامعه بوده است

خط امام : نوزدهمین کنگره مجمع نیروهای خط امام عصر روز پنج شنبه 26 مهرماه جاری با حضور اعضا از سراسر کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای در ابتدای این مراسم به چگونگی تشکیل مجمع در اوایل دهه هفتاد شمسی پرداخت و گفت:«در اواخر […]

خط امام : نوزدهمین کنگره مجمع نیروهای خط امام عصر روز پنج شنبه 26 مهرماه جاری با حضور اعضا از سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه‌ای در ابتدای این مراسم به چگونگی تشکیل مجمع در اوایل دهه هفتاد شمسی پرداخت و گفت:«در اواخر دوره سوم مجلس شورای اسلامی تعداد زیادی از نمایندگان اداوار مجلس و فعالان سیاسی براساس یک ضرورت فکری و فرهنگی گرد هم آمدند و این تشکل را تاسیس کردند. و در یک فضای به شدت محدود و با انواع فشارها که از بیرون تحمیل می‌شد از حقوق مردم و آرمان‌های انقلاب اسلامی در چارچوب اندیشه‌های امام خمینی دفاع کنند.»

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت کار فرهنگی از سوی احزاب سیاسی گفت:« این روزها خیلی‌ از دوستان اصلاح طلب و نخبگان سیاسی هستند که از ضعف تئوریک و فقدان فکر منسجم سیاسی در میان جریان‌های سیاسی معاصر انتقاد می‌کنند> این وضعیت در حقیقت اعتراف به اهمیت کار فکری و فرهنگی است. تلاش زیاد برای رسیدن به قدرت و ورود به کرسی‌های مجلس بدون داشتن یک ایده و فکر مشخص نه تنها ارزشی ندارد که موجب از دست رفتن فرصت‌ها و اتلاف سرمایه‌های مادی و معنوی خواهد بود.»

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام با انتقاد از تضعیف نقش احزاب گفت:« تمام تلاش‌ها در جامعه ایرانی از مشروطه به بعد با هدف مردمسالاری و دموکراتیک شدن سازوکارهای اداره امور بوده است و تحزب یکی از جلوه‌ها و دستاوردهای این حرکت مهم است. اینکه افرادی با بهانه‌ها و توجیهات بی پایه سعی در کاهش نقش احزاب و تقویت فردگرایی دارند، نوعی بازگشت به عقب است.»

این چهره سرشناس اصلاح طلب، درباره وضعیت اقتصادی کشور هم گفت:«همانگونه که رهبری گفتند مسائل و مشکلات کشور باید از طریق دولت پیگیری و حل شود. به همین دلیل لازم است دولت از ظرفیت‌های موجود به نحو شایسته‌ای بهره ببرد و از تجربیاتی که بسیاری از نیروهای نخبه و توانمند کشور دارند استفاده کند. تجربه‌ای مثل دوران جنگ تحمیلی که دولت وقت به خوبی از عهده اداره کشور برآمد.»

مشروح این سخنان متعاقباً منتشر خواهد شد.